Facebook’ta Görüntülü Sohbet Nasıl Yapılır

Facebook’ta Görüntülü Sohbet Nasıl Yapılır
30 Temmuz 2011 tarihinde eklendi, 481 kez okundu.

facebookta görüntülü sohbet etmek

 

Facebook her geçen gün kendini dahada geliştirmekte ve kendi alanında 1 numara olma yolunda hızlı adımlarla ilerlerken son yeniliklerinden biri olan Facebook Chat üzerinden görüntülü konuşma sistemini de devreye soktu.Facebook+Skype işbirliği ile geliştirilen uygulamaya sayesinde artık herkes facebook üzerinden görüntülü konuşma imakanına kavuşacak ve bu özelliği ile facebook MSN’i tarihe gömecek gibi görünüyor.

Sistemi kullanabilmeniz için ilk önce Facebook görüntülü konuşma sisteminin kurulumunu yapmanız gerekiyor. Eğer yukarıdaki linke tıkladıysanız aşağıdaki adımlara tek tek takip edin.

Facebook Görüntülü Konuşma Kurulumu:

Fotoğrafları daha büyük görebilmek için üzerlerine bir defa tıklamanız yeterli.

1) http://www.facebook.com/vi​deocalling şu linke tıkladıktan sonra “Kullanmaya Başla” tıklayın.

2) Görüntülü konuşma yapmak istediğiniz herhangi bir arkadaşınıza tıklıyorsununuz. ve arkdaşınızla chat yaptığınız pencerenin üst kısmındaki kamera simgesine tıklıyorsunuz.

3) Video simgesine tıkladıktan sonra ise “Kur” tıklıyoruz.

4) “Kur”a tıkladıktan sonra sizden, ilk aramaya özel FacebookVideoCallSetup.exe​ adlı bir uygulamayı bilgisayarınıza indirmeniz istenecek. O uygulamayı indirip bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.Bu uygulamayı sadece 1 defalığına indiriyorsunuz. Bir daha hiç indirmiyorsunuz.

5) Bu 400kb’lik küçük dosyayı kurduktan sonra kişi listenizden görüntülü konuşma yapmak istediğiniz kişiye tıklıyorsunuz ve fotoğrafta görüldüğü gibi konuşma penceresindeki “Video araması başlat” tıklıyoruz.

NOT : Görüntülü konuşma hizmeti ile konuşmak istediğiniz kişide de bu kurulumlar tamamlanmış olması lazım.

Etiketler:

Facebook’ta Görüntülü Sohbet Nasıl Yapılır Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. busenur kurkut diyor ki:

  hiç bir işe yaramadı bu sayfa bide bu sayfadaki resimler ben de çıkmıyor

 2. ece diyor ki:

  olmuyor ya offffffffffff kaç defa yükledim boş işte olmuyor :((((((((((((((

 3. alanzinyooo diyor ki:

  çoklhghbbvgbbnbjdsghhgyjcxgjjhnvdh

 4. hasan diyor ki:

  sakla ne ??

 5. Sanane diyor ki:

  Sakla ne demek yhaa

 6. semra diyor ki:

  yukle dıyor yukluyorum daha yok gorunyulu konusamıyorumm

 7. osman diyor ki:

  olmuyofooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooofffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooofffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Sayfa başına git
The Valeris Aqueduct Thingstodoinİstanbul