Ehliyet Sınavında Kaç Soru Var 2013

Ehliyet Sınavında Kaç Soru Var 2013
6 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 214 kez okundu.

ehliyet sınavı soru sayısı, b ehliyet sınavı soru sayısı,a2 ehliyet sınavı soru sayısı,ehliyet sınavı soru

b a2 ehliyet sınavı

2 Şubat 2013 te yapılan A1 ve A2 ehliyet sınavına girenler soru sayılarının düştüğünü ilk kez gören kişiler oldu.B Ehliyeti alıp A2 alacaklar için Motor soruları 20 sorudan 10 soruya düşmüştü.Bu düşüşler bütün ehliyet sınavlarında yapılmış.Bu da sınavda daha az yanlış yapmanız gerektiği anlamına geliyor.

B Ehliyet Sınavı Soru Sayısı

B sınıfı ehliyet sınavlarında önceki yıllarda 120 olan soru sayısı bu yılki yeni uygulama ile birlikte 60’a indirildi. Buna paralel olarak da 150 dakika olan sınav süresi 75 dakikaya indirildi. Yeni uygulamaya göre; daha önce trafikte 50 soru varken, soru sayısı 25’e indirildi. Motor sınavındaki soru sayısı 40’da 20’ye ve ilk yardımdaki 30 soru da 15’e indirildi.

A2 Ehliyet Sınavı Soru Sayısı

Yazılı sınav sonuçları açıklandıktan sonraki ilk haftanın sonunda uygulama sınavı yapılacak. Aday, yazılı ve uygulamalı sınavlardan başarılı olduğu takdirde sertifika almaya hak kazanacak. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) on-line olarak Özel Motorlu Taşıt sürücü Kursu (MTSK) Modülü’nden sertifika kontrolü yaptıktan sonra sürücü belgesi düzenleyecek. Aday, 2013 yılı ve her sınav dönemi için ayrı-ayrı olmak üzere 50 TL (KDV dahil) MTSAS sınav ücretini TC Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası TAO, Türkiye Halk Bankası AŞ şubelerinden birine ‘Kurumsal Tahsilât Programı’ aracılığı ile kendi TC kimlik numarasına göre yatıracak.

Adayların derslere göre sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilecek. Yanlış cevaplar dikkate alınmayacak. Tespit edilen doğru cevap sayıları üzerinden her bir ders için 100 puandan hesaplama yapılacak. Her ders için 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan aday başarılı sayılacak. Merkezi sistem sınavında her soru puan olarak eşit ağırlığa sahip olacak. Sınav sonuçları,

Etiketler:

Ehliyet Sınavında Kaç Soru Var 2013 Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. zuzu diyor ki:

    hüperrr

Sayfa başına git
The Valeris Aqueduct Thingstodoinİstanbul