Saç Biti Nasıl Temizlenir?

Saç Biti Nasıl Temizlenir?
18 Mart 2011 tarihinde eklendi, 491 kez okundu.

Saç Biti Nasıl Temizlenir?

Saç Biti Nasıl Temizlenir?Çocukluğuma dair hatırlamak istemediğim olayların başında bitlenmek gelir! Mahallemizde bitli olduğu herkes tarafından bilinen bir kız vardı ve annem onu görüşmemem için tembihlerdi.

İnsanlar arasında ayrım yapmamaya o zaman başlamış olmalıyım ki “bitliyse ne olmuş o benim arkadaşım!” diyerek görüşmeye devam etmiştim. Yakın temaslarımız sonucunda arkadaşımdan bana bit geçmiş, annemden işittiğim bin türlü azardan sonra sık tarak, bit şampuanı, gaz yağı ve erkek çocuğu gibi kesilen saçlarla tanışmıştım. Tabii bir de bitlerimi ablamla paylaştığım için her kafasını kaşıdığında “senin yüzünden böyle oldu!” suçlamalarını da es geçmemeliyim.

Neyse efendim eminim ki hepimizin bitlenme deneyimi olmuştur ve annelerimiz kimseye çaktırmadan bitlerimizi temizlemeye çalışmıştır. Son günlerde TV’de sıkça bit şampuanı reklamı görünce, bitlerden kurtulmamızı sağlayan bitkisel yöntemi paylaşmak istedim.

Saçlardaki bit ve sirkeleri temizlemek için her gün ıslak saça; bol miktarda üzüm sirkesi sürülüp 2 saat kadar bekletiliyor. Sık tarakla saçlar taranıyor. Ardından ılık suyla yıkanıyor. Bitlerden kurtulana kadar da işlem tekrarlanıyor. Bit şampuanı v.s gibi denemelerden sonra ancak üzüm sirkesiyle kesin olarak bitlerden kurtulmuştuk. Sirkenin anti bakteriyel özelliği bitleri ve o lanet olasıca sirkeleri öldürüp saç tellerinden ayrılmasını sağlıyor. Bir de biliyorsunuz üzüm sirkesi; saç derisindeki kepek sorununu da ortadan kaldırıp saç tellerinin parlamasını sağlıyor.

Saç Biti Nasıl Temizlenir? Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. ayşe diyor ki:

  evet aynen,

 2. miray banu diyor ki:

  Benim başımda vardı ancak bit ilac ve zeytin yağı sürerek 2 haftada kurtuldum ancak sirkelerin temizlenmesi şart :))

 3. adnan diyor ki:

  Siz nasil kurtuldunuz??

 4. adnan diyor ki:

  Bitlerden nasil kurtula biliriz?
  benim kafamda var

 5. gülnur yelli diyor ki:

  aynen size katılıyorum tam6 saat boyunca uğraştım…

Sayfa başına git
The Valeris Aqueduct Thingstodoinİstanbul