Özürlü Memur Alımları 2011 Başvuruları

Özürlü Memur Alımları 2011 Başvuruları
2 Eylül 2010 tarihinde eklendi, 2.098 kez okundu.

Maliye Bakanlığı, 38 bin 192 özürlüye devlette iş kapılarını açtı, Üniversiteleri Destekleme Projesi (ÜNİDES) ile de yüksek öğretim kurumlarına ek kaynak için düzenleme yapıldı.

2011 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesi sırasında yapılan bir değişiklik ile kamuda ilk defa işe alınacak özürlülerle ilgili istisnai düzenlemeye gidildi. 1 Ocak 2011 tarihinde yürürlüğe girecek söz konusu düzenleme ile kamudaki özürlü istihdamı, kadro sınırlamasının dışında bırakıldı.
Bu şekilde Kanun gereğince dolu kadro sayılarının yüzde 3′ü oranında özürlü çalıştırmak zorunda bulunan, ancak bu yükümlülüklerini kadro sınırlaması ve diğer nedenlerle yerine getiremeyen kamu kurum ve kuruluşları, 2011 yılı içerisinde özürlü kontenjanlarının tamamını doldurabilecek.
Konuyla ilgili bilgi veren bir üst düzey Maliye yetkilisi, doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından özel durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı yüzde 40 ve üzerinde olan kişilerin “özürlü” addedildiğine dikkati çekerek, AA’ya şu değerlendirmeyi yaptı:
“Kamu kuruluşları, dolu kadrolarının yüzde 3′ü oranında özürlü personel çalıştırmak durumunda. Ancak, Bütçe Kanunlarıyla belli sayıda açıktan atama izni verilen, emeklilik, ölüm, istifa veya nakil sonucu ayrılanların da yüzde 25′i oranında yeni memur alımında bulunabilen kamu kuruluşları, bu sınırlamalar ve diğer nedenlerle özürlü personel almaya pek sıcak bakmıyordu. Sonuçta 48 bin 549 adet kadroya karşılık, kamuda özürlü statüsünde sadece 10 bin 357 kişi istihdam ediliyor.
Özürlü vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek iç in ilk defa bir istisna getirdik. 2010′da özürlü istihdamı, kamuya tahsis edilen kadroların dışında değerlendirilecek. Bu çerçevede kamu kurum ve kuruluşları, 2010 başından itibaren boş kadroları kadar özürlü personel alabilecek. Bu kadrolarının tümü nü doldurabilecek.”
Halen kamuda 38 bin 192 özürlü kadrosu boş bulunuyor.
Yeni düzenleme kapsamında en fazla özürlü memur alabilecek kuruluş da Milli Eğitim Bakanlığı olarak belirleniyor. Halen 16 bin 256 özürlü personel alım hakkı bulunan Milli Eğitim Bakanlığını, 8 bin 51 boş kadro ile Sağlık Bakanlığı, 6 bin 229 boş kadro ile Emniyet Genel Müdürlüğü, bin 1813 baş kadro ile Adalet Bakanlığı, bin 636 kadro ile de Diyanet İşleri Başkanlığı izliyor.
Kamuda özürlü memur alımı yapılacak boş kadrolar şöyle:

KAMU KURULUŞLARI AÇIK OLAN ÖZÜRLÜ MEMUR KADROSU

Adalet Bakanlığı 1.813
İçişleri Bakanlığı 619
Milli Eğitim Bakanlığı 16.256
Sağlık Bakanlığı 8.051
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı 780
Diyanet İşleri Başkanlığı 1.638
Gelir İdaresi Başkanlığı 628
Emniyet Genel Müdürlüğü 6.229
Orman Genel Müdürlüğü 229
Diğer Kurumlar 1.949
Toplam 38.192
Bu arada bir başka yeni düzenleme ile de KÖYDES’ten sonra Üniversitelere Destek Projesi de (ÜNİDES) uygulamaya konuluyor.
Bu projenin ilk adımı olarak Maliye Bakanlığı, yeni yıl bütç esinden öğretim elemanı açığının kapatılması ve üniversitelerin fiziki mekan sorunlarının çözülmesi için 250 milyon lira ek para verecek.

2010 Engelli Memur Alımı

Aynı şekilde yeni kurulan 28 üniversiteye de toplam 250 milyon lira ek kaynak aktarılacak.
Maliye Bakanlığı verilerine göre, ülkemizde 2007 yılında Karaman’da “Karamanoğlu Mehmet Bey”, Ağrı’da “Ağrı Dağı”, Kilis’te “Kilis 7 Aralık”, Çankırı’da “Çankırı Karatekin”, Artvin’de “Artvin Çoruh”, Bitlis’te “Bitlis Eren”, Osmaniye’de “Osmaniye Korkut Ata”, Muş’ta “Muş Alpaslan”, Mardin’de de “Mardin Artuklu” Üniversiteleri kuruldu. Yeni kurulan bu 17 üniversiteye akademik, idari ve döner sermaye alanlarında yaklaşık 30 bin kadro ihdas edildi.
2008 yılında ise 9 devlet üniversitesi ile 2 vakıf üniversitesinin kurulmasına ilişkin kanun tasarıları Meclis’te kabul edildi. Böylece İstanbul’da 2 vakıf üniversitesi ile Ardahan, Bartın, gunceliz.net Bayburt, Gümüşhane, Iğdır, Şırnak, Tunceli ve Yalova Üniversitelerine onay verildi. Bu 9 ile üniversite kurulması ile halen 85 olan üniversite sayısı 94′e çıkacak.

Etiketler:

Özürlü Memur Alımları 2011 Başvuruları Konusuna 1729 Yorum Yapıldı
 1. güncel haberler diyor ki:

  Bo konuyu yoruma kapatıyorum gerekli bilgiler ve detaylar için 2012 Konusunu takip ediniz.
  http://www.istikamet.net/is-ilanlari/ozurlu-memur-alimlari-2012-basvurulari.html

 2. ceren diyor ki:

  arkadaslar sinav kpss gibi olacak diyosunuz da hala sinav konulari belli degil. kpss gibi bir sinava biz nasil 3 ayda calisalim.kpss sivavi konulari 1 yil onceden belli oluyor.bu bize haksizlik olmaz mi

 3. kaan diyor ki:

  serhat kpss gibi olacak diyorsun o zaman ösym ilk önce lisans ve önlisanları almalı düşüyorum çünkü insan düşünür bence bu kişiler yüksekokul okumuş bireyleriz onların çok olması gerek değil bizlerde azız bizleri ilk önce yerleştirsinler ondan sonra en alt seviyelere doğru sıralansın bu benim görüşüm ama eminim böylede olmayacak

 4. serhat diyor ki:

  kaan kardeş en çok özürlü lise ve ilkokul mezunlarıdır ve üniversite mezunları hergün iş kurumu büyük şehirlerde alım yapıyor kurumlara ama bakarsan en fazla işsiz lise mezun özürlü kardeşler var ömss alımaları eşit yapılacak neden ümutsuzluğa kapılıyorsunuz millieğitime 2000 üniversite mezunu 2000 lise mezunu 2000 ögretmenleri 1000 tane alım yaptı yani eşit alım yapmıştır onun için kimseyi kınamayın oldunmu sizin yapacağınız işders çalışıp yüksek puan yerleşmenizömss kpss tarzında sorular olacak teknolojini hazırladığı kolay sorular olmayaçak ösym yapacak anlatabildinmi arkadaşım şimdinde iyi ders çalışmalar

 5. kaan diyor ki:

  lisans mezunlarının durumu ne olacak bilgisi olan varmı alım çokmu olur azmı arkadaşlar çünkü sağlık bakanlığında bile 400 lise 250 önlisans 150 lisans alımı yapmışlardı yani lisans mezunlarının alımı neden az oluyor ve devletimizi engellilerin eğitim alsın diye mücadele ediyor alıyoruz eğitimi lisans ve yükseklisant yapıyoruz alımı liseden yapıyor olurmu böyle işte saçma bence boşu boşunamı okumuş oluyorum zannedersem:=(

 6. Suat diyor ki:

  Oğuz Bey ÖMSS Başvuruları henüz başlamadı.

  O başvurular başladı denildiği haber “YGS Başvurularıdır.”

  Sonuçta her engelli üniversiteye girebilir bu konu önemli olduğundan Engelli sitelerinde paylaşıldı. Ama engelli kardeşlerimiz pür dikkat ÖMSS Başvurularını beklediği için okudukları haberleri ÖMSS Başvuruları başladı olarak algıladılar. Durum bundan ibaret.

 7. oguz diyor ki:

  2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS)

  29 Nisan 2012 tarihinde yapılacaktır.

  bazıları başvuru başlamış yapıyorlarmış diyor. ne kadarı doğru bilmiyorum. osym de basvuru tarihi diye bir bilgi yok.

 8. oguz diyor ki:

  slm ark başvurular henüz belli degil. ne zaman olacak bilgisi olan var mı? yardımcı olun..

 9. Suat diyor ki:

  Engellilere İnternet %25 İndirimli…!!!

  BTK’nın internet sayfasında yer alan Kurul kararına göre, engelli kullanıcılara sunulacak DSL internet hizmeti için mevcut ücretlerde yüzde 25 indirim yapıldı. 1 Şubat 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek uygulamaya göre özür oranı yüzde 40 ve üzerinde olan engelliler 6 DSL internet paketini indirimli olarak alabilecekler.
  Uygulamadan hem ilk defa abone olacak hem de halen DSL internet abonesi olan engelli kullanıcılar yararlanabilecek. İndirimden faydalanmak isteyen engelli vatandaşların veya birinci dereceden yakınlarının özürlülük oranını gösteren belge ile abonesi oldukları ya da olacakları İnternet Servis Sağlayıcıya başvurmaları gerekiyor.

  Kaynak : Anadolu Ajansı

 10. seder diyor ki:

  başvuran herkes alınacakmış diye duydum heyecan yok coolllman

 11. Suat diyor ki:

  2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS)

  29 Nisan 2012 tarihinde yapılacaktır.

  Dileyen ÖSYM sitesinden bakabilir duyuruya….

  —————————————————————————–

  Murat Yunus Ortak Arkadaşım,

  Ortaokul mezunları ÖMSS’ye ( Özürlü Memur Seçme Sınavı ) başvuru yapacaklar ama sınav ile değil kura ile atamaları yapılacak.

  Kura nerde yapılır ne zaman yapılır konusu daha ileriki zamanlarda açıklanacaktır. Şu an ÖMSS tarihi belli oldu, yakında başvurularda belli olur. Zaten Başvuru Kılavuzu yayımlandığı zaman bu konudaki tüm sorularınızın cevabı açıklık kazanır.

  Sizin şuan yapacağınız ÖMSS başvurularını takip edip başvurular başladığı zaman kaydınızı yaptırmanızdır.

  Serhat Bey, bu konuda Bakan Şahin’in bir açıklaması var,
  diyor ki; “Her engellinin ataması kendi ilinde olacak” ben buna istinaden bizlerin kendi ilimize yerleştireceklerini söylüyorum. Onun dışında bir bilgim yok.

  ———————————————————————–

  Arkadaşlar fazla giremiyorum sitelere. Facebook’ta bir sayfada görevliyim. Dileyen arkadaşları ve sorularını bekliyorum gurubumuza bekliyorum…

  Sayfanın ismi “ÖMSS Paylaşımları İş İlanları”

  Suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 12. serhat diyor ki:

  suat kardeş sağlık bkanlığına kaç sınava girdi ve millieğitim bakanlığına kaçkişi girdi ve tahmime göre ömss ösym yapacak en az diyorum 55 bin kişi sınava gireceğiz öyle gözüküyor suat kardeş sağlam adamlar bu kadrolara göz koymasa yani sağlam olup sahte rapor almasalar yüzdeyüz bütün engeli kardeşlerimiz girer ömss sınavında en az 120 soru diyorum ben suat kardeş benim anlamadım herkes kendililndenmi girecek kardeş yoksa türkiye genelinmi yapılacak yerleştirmeler bunu ögrenmek istiyorum kardeş bilgi verirsen sevinirim

 13. MURAT YUNUS ORTAK diyor ki:

  LÜTFEN DAHA ÖNCE YORUM YAZDINIZ DİYORSUNUZ NEDEN DİKKATE ALINMIYORUZ BİZLERE NEDEN SAHİP ÇIKILMIYOR NEDEN KURA ÇEKİMLERİNDE HABERDAR EDİLMİYORUZ

 14. MURAT YUNUS ORTAK diyor ki:

  BEN 10/10/1987 ANKARA DOĞUMLUYUM ORTAOKUL MEZUNUYUM 100/65 ORTAPEDİK ENGELLİYİM YILLARDIR İŞKURA KAYITLIYIM GÖNDERDİKLERİ YERLER SİZİ ARAYACAĞIZ DEYİP Bİ DAHA ARAMIYORLAR BİZİM HALİMİZ NE OLACAK BİZLER İŞKURDA KAYITLIYIZ KURA NE ZAMAN NASIL ÇEKİLİYOR BİLMİYORUM NEDEN KAITLI OLANLAR ARASINDAN ÇEKİLMİYOR.

 15. Suat diyor ki:

  2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacaktır.

  BASIN DUYURUSU
  (26 Aralık 2011)
  2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS)
  03/10/2011 tarihli ve 28073 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” uyarınca Özürlü Memur Seçme Sınavı Merkezimiz tarafından yapılacaktır.
  2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacaktır.
  Sınava ilişkin başvuru, başvuru merkezleri, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme vb. bilgiler daha sonra Merkezimiz tarafından adayların bilgisine sunulacaktır.

  Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

  ÖSYM BAŞKANLIĞI

  Suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 16. xxy diyor ki:

  tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor bir yerdn olması şart degil mesela bir kişinin %20 gözden %20 ortopedik rahatsızlığı var bu sekildede olabilir. anlayacagınız uzere toplam iş gücü kaybı % 40 dan az olmayacak.

 17. asiye diyor ki:

  başvurular ne zaman bilen lütfen yardım etsin

 18. nihat diyor ki:

  niye suskunsunuz bu kadar

 19. selda diyor ki:

  arkadaşlar bir sorum daha var. hastahaneyi aradım rapor için ama onlarda bilmiyor mesela tam teşekküllü mü olması lazım yoksa rahatsız olduğunuz kısımdan mı sadece rapor alınması lazım? Mesela benim gözlerim bozuk sadece gözden mi almam lazım anlamadım?

 20. melek aslım diyor ki:

  hele şükür uzn zamandır grmıyodum bi ay veriliş en azından bunada şükür

 21. erol diyor ki:

  sınav baş vuruları ne zaman

 22. erol diyor ki:

  arkadaşlar sınav başvuruları ne zaman

 23. seder diyor ki:

  sınav konularını bilen varmı akp ye yakın arkadaşlar paylaşın sevaptır

 24. sinan diyor ki:

  serhat kardeş teşekkür ettim beni bilgilendirdiğin için

 25. serhat diyor ki:

  sinan kardeş ilk okul mezunları kura ile alınacak senin ögrenmen beni mutlu etti sinan kardeş amaç birbirmize yardımcı olmaktır onun için ilk okular kura ile alınacak

 26. sinan diyor ki:

  serhat kardeş sağolsın teşekkür ederim beni bilgilendirğin için ben onu öğrendim yinede sağol benim rapor sürekli bir sorum daha olacak ilk öğretim mezunlarına sınav olmayacakmı sadece kura ile mi atanacaklar şimdi den cevaplarınız için teşekkür ederim

 27. dilek diyor ki:

  arkadaşlar bu sınava çalışırken şu iletişimle ilgili geçen yıl sorular sormuşlar onları nerden bulabilirim lütfen allah rızası için bilen varsa yardımcı olsun bulamıyorum onları ben devlet memurları 657 tamam ama iletişim yok bey hanım ne kadar yaklaşılmalı mesafe gibi sorular vardı nerden çalışacağız onu arkadaşlar

 28. serhat diyor ki:

  sinan kardeş senin raporun sürekli ise değiştirmeye gerek sadece sürekli yazıyorsa eger senin raporun süreli yazıyorsa süresi bitmiş ise yenilete bilirsin 10.12.2010 sağlık kurulu rapor düzenlenmesinde resmi gazetede yayımlandı 13 /4 maddeye baksan görürüsün orda yazıyor sürekli raporu olanlardan tekrar istenmeyecek diye yazıyor sinan kardeş senin 2007 raporun olduğuna göre müracatlarını yapabilirsin herhalde iyi araştır kardeş yaşadığın ilde iş kur daki personele sorabilirsin yada devlet hastanesine sorabilirsin kafanda soru işareti varsa ögrenebilirsin iyi geceler

 29. sinan diyor ki:

  sayın arkadaşlar sizlere bir sorum olacak benim raporum 2007 den ben raporumu değiştirecekmiyim lütfen bana söyleyin

 30. serhat diyor ki:

  evet gamze hanım eğer süreli ise yeniletebilirsiniz

 31. serhat diyor ki:

  evet gamze hanım eğer süreli ise yeniletebilirsiniz

 32. gamze diyor ki:

  slm arkadaslar benim raporun günü 2 ocakta bitiyo ben şimdiden yeniliyebilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

 33. serhat diyor ki:

  dilek hanım 10.12.2010 sağlık kurulu değişiklik yönetmenliği yayınlanmış goglee girseniz bulursunuz ve hepsi madde madde yazıyor sürekli rapor alan eski raporlar geçerli yazıyor dilek müracatlarını yapabilirsin sadece google yada sağlık bakanlığınını veb sayfasına girsen bulabilirsin dilek iyi günler size

 34. dilek diyor ki:

  serhat bey nerden okuyacağım ben onu benim rapor mayıs 2010 tarihli sürekli değiştirmem lazımmı

 35. serhat diyor ki:

  dilek sürekli raporun varsa değiştirmene gerek yoktur 10.12 2010 son sağlık kurulu 13 / 4 maddeyi okusan sürekli olan raporlar değiştirilmeyeçek diye yazıyor sadece süreli olanlar raporlar değiştirileçek

 36. selda diyor ki:

  pardon merkezi özürlü personel alımı.

 37. selda diyor ki:

  serkan sagol. Arkadaşlar bir sorum daha var. ÖMSS ve merkezi özürlü alım sınavı aynı şey mi? mesela ben öğretmenlikten mezun oluyorum bu sene hangisine girmem lazım farklıysa?

 38. dilek diyor ki:

  arkadaşlar şu rapor işinde sürekli olanların değiştirmesine gerek varmı

 39. merve658 diyor ki:

  arkadaşlar bir sorum olacak ben şuan lise 4 okkuyorum ömss ye girme inkanım varmı beni bu konuda aydınlatırmısınız

 40. seder diyor ki:

  herkes hastanelere başvuruyor bu sene alım çok olacak diye sahtekarlara dikkat doktorları uyaralım kurullar iyi incelesin tüm hastanelere e mail atalım hakkımızı yedirtmeyelim utanmazlara

 41. serkan diyor ki:

  selda arkadaşım ortalama 1 ayda alırısn..benımkı 1 ay sürmüştü..şimdi başvursanız sanırım yetişir..elinizi çabuk tutun yüzde 40 ve üzeri olmalı raporunuz sizede kolay gelsin

 42. selda diyor ki:

  Arkadaşlar henü raporum yok ne kadar sürede rapor alabilirim hastahaneden? bide belirli hastahaneler mi olması lazım? kayıt zamanı raporu yetiştirebilir miyim? hepinize kolay gelsin

 43. NİYAZİ diyor ki:

  Arkadaşlar bu olacak olan sınav ne zaman bilgisi olan varmı herkez farklı 1seyler diyor yok ocakta olacak yok martta20.000 kişi alacaklar diyee iyice kafam karıştı bana bilgi verirmisiniz Niyazi.calli015@hotmal.com adresime yollayın lütffen yorumlarınızı şimdiden sağolunn

 44. serkan diyor ki:

  inşallah sehat kardeş senin dedigin gibi olur..sadece hak edenler kazanır..sanada iyi çalısmalar

 45. sehat diyor ki:

  serkan kardeş haksız rekabet olmaz çünkü sağlam adama kolayça rapor vermez sağlık kurulu çünkü ben gördüm devlet hastanesinde adam yüzde 26 olan raporunu yüksek vermediler aynı rapor aldı anlayancağın sağlam adamlara hem üniversite hem devlet hastanelerde heyete girmesi lazım ve ikisi ortalaması tuturması lazım bakıyorsun üniversite olumlu almş ama devlet hastanelerinde alamyınca raporu yüzde 40 alamıyabilir serkan kardeş ömss sınavını ösym yapacak o kadar kolay sorular sorulmayacak kpss tarzında olacak bizler nasıl kpss sınavında aldığımız puan yazılmısa aynısı olacak için rahat olsun serkan kardeş benim tahminimce 120 soru sorulaçak mesla ortopedi sağır dilsiz zihinsel bedensel görme özürler grup olarak aynı tarza sorulaçak sorular onun için bizler kpss çalışır gibi çalışmalıyız hayırlı akşamlar onun için çin gibi adamlara senin dediğin gibi sağlam kişilere rapor vermezler bunun bilicindeyim hayırlı geceler özürlü arkadaşlarım

 46. sehat diyor ki:

  serkan kardeş haksız rekabet olmaz çünkü sağlam adama kolayça rapor vermez sağlık kurulu çünkü ben gördüm devlet hastanesinde adam yüzde 26 olan raporunu yüksek vermediler aynı rapor aldı anlayancağın sağlam adamlara hem üniversite hem devlet hastanelerde heyete girmesi lazım ve ikisi ortalaması tuturması lazım bakıyorsun üniversite olumlu almş ama devlet hastanelerinde alamyınca raporu yüzde 40 alamıyabilir serkan kardeş ömss sınavını ösym yapacak o kadar kolay sorular sorulmayacak kpss tarzında olacak bizler nasıl kpss sınavında aldığımız puan yazılmısa aynısı olacak için rahat olsun serkan kardeş benim tahminimce 120 soru sorulaçak mesla ortopedi sağır dilsiz zihinsel bedensel görme özürler grup olarak aynı tarza sorulaçak sorular onun için bizler kpss çalışır gibi çalışmalıyız hayırlı akşamlar onun için çin gibi adamlara senin dediğin gibi sağlam kişilere rapor vermezler bunun bilicindeyim hayırlı geceler özürlü arkadaşlarım

 47. seder diyor ki:

  sınav haftaya el classico da başvuralar catalan plaza da kaçırmayın

 48. serkan diyor ki:

  inşallah yapılacak olan bu sınavda haksız rekabet engellenmiş olur..mesela adam cin gibi ama gitmiş zihinsel engelli raporu almış..sorularına gelirsek aşagıdakılerden hangisi ördek degildir..bu ne yaa…tabıkı o adam 100 alır..100 alsın almasın degil ama kendi arkadaşlarıyla yarışsın..onun tercih edecegi yer farklı olsun..mesela ortepedi ve diger kısımdan sınava girenlerin zıhınsel engellılere göre zor..işte bu adaletsızlık çözülsün zihinsel engelli benım tercıh edecegım yere etmemeli..ben sadece kendi içimdeki gruptaki arkadaslarla yarısmalıyım..gerçekten zihinsel engelli arkadaşlarıma lafım yok benim lafım üç kagıtcılara saygılarımla

 49. kadir diyor ki:

  arkadaşlar sınav tarihi ne zaman*

 50. murat diyor ki:

  yeter artik yapin su sinavi bir kanun cikarmak bu kadarmi zor beklemekten biktim artik bari bir tarih verin onada raziyiz sesimizi duyuralim artik arkadaslar

 51. Suat diyor ki:

  Dilek Hanim, çalıştırılamayacağı iş alanında ciddi enfeksiyon riski taşıyan yerlerde çalışamaz yazıyo olmasi yeterlidir. Bu calisabilir rapora bir ornektir. Siz enfeksiyon riski tasimayan yerlerde calisabilirsiniz.

 52. dilek diyor ki:

  arkadaşlar çalışabilir raporunuz derken benim raporumda öyle bir yer ve ibare yok sadece çalıştırılamayacağı iş alanı ciddi enfeksiyon riski taşıyan yerlerde çalışamaz yazıyor yani demek istediğiniz bumu yada raporda ayrıca bir yer varda orayamı çalışabilir yazılıyor nasıl yani

 53. Suat diyor ki:

  Neşe Hanım Özürlü Personel Seçme Sınavının tarihi resmi olarak açıklanmadı henüz. Bazı bürokratların açıklamalarına göre 2012 Mart yada Nisan ayında olacak.

  Tarık Bey, %40 ve üzeri çalışabilir raporunuz olması lazım.
  Arkadaşlar engelli memur ile diğer memur maaşları arasında pek bir fark yok 25-75 TL fark anca olur.

  Arkadaşlar kişinin derecesi / kademesi evli/bekar olması çoçuk ve adeti engelli kişin rapor oranı maaşı etkileyen sebeplerdendir.

  Ben bir sitede Sağlık Bakanlığına ait paylaşılan 2011 yılına ait bir engelli arkadaşın paylaştığı maaş bilgisini paylaşmak istiyorum

  18 Mayıs 2011 tarihli yazı da arkadaşımız
  “bende bu ay 943 net maas,421 tl doner sermayeden aldım.” demiş. Bilginize…

  Suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 54. tarik diyor ki:

  Slm. Arkadaslar ömss sinavina giricemde.ben askerlige elverisli olmadigim icin yapamadim.ayaklarimdan biri sadece kuvvetsiz oldugu ivin elverisli degildim.ama devlet hastanesinden yuzdelik raporum yok.sinava girebilmek icin % kac ozurlu olmak gerekir.

  Cevaplarsaniz sevinirim.

 55. burak diyor ki:

  özürlur memur maaslari ne kadar devlette

 56. nese diyor ki:

  sınav ne zaman olacak?lütfen bilgisiolan varsa yazarsa çok sevinirim

 57. samet diyor ki:

  ark lar devlette engelli memur olursak ne kadar maas aliriz ve emekli oldugumuzda maaslar cok dusermi ayrica emekli ikramiyesi ne kadar aliriz

 58. Suat diyor ki:

  Serhat bey, ÖMSS ‘nin yapılması için ÖSYM ile anlaşıldığı haberlerini okumuştuk. Değişmezse sınavımız ÖSYM tarafından yapılacak.

  2010 yılında yapılan Engelli Personel Sınavlarında engellier üç guruba ayrılmıştı.
  1-Ortapedik, Görme ve Diğer 2- İşitme-Konuşma 3-Zihinsel
  Zihinsel engelliler kendi gurubunda girecek tabiî ki.
  Ama bu guruplamanın adaletsizlik gösteren bazı yöneleri vardı. İnşallah bu sınavda o haksızlıklar giderilmiş olur.

  Bu konu hakkında yapılan bir resmi açıklamanın bir bölümünü aşağıda sizinle paylaşıyorum.

  ——————————————————————————

  “Çiftçi, önemli olanın, hangi özür grubuna hangi sınavın yapılacağı olduğunu, bunun sınav merkezlerinde belirleneceğini belirterek, şöyle devam etti:
  ”Sınav başvuru merkezlerinde en az bir uzmanımız olacak. ÖSYM merkezlerine başvuran engellilerin aday kimlik belgeleri hazırlanırken, bir taraftan da bizim uzmanlarımız adaya hangi yöntemle sınava gireceğini soracak. Adayla uzmanımız sınav yöntemine ortak karar verecek. Yani adaya özel sınav yöntemi, adayın onayıyla belirlenecek.” (09/11/2011)

 59. serhat diyor ki:

  suat kardeş ayrı ayrı sınav olması güzel ösym herhalde yapacak kurslar halk eğitim yapması güzel suat kardeş bedensel kör ve sağır olmak üzerine yapılacak zihinsel olan özürlü arkadaşlar hangi grupta sınava girecek bedensel mi acaba yoksa onlar başka gruptan mı giriyor acaba suat bigilendirdiğin için teşekürler

 60. melek aslım diyor ki:

  sınav martamı nisanda mı?

 61. Suat diyor ki:

  20 Bin Engelli Alımı Haberine “BUGÜN” Bir Yenisi daha eklendi.

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, Mart ayında yapılacak sınavla kamuda 20 bin engellinin işe alınacağını açıklanacağını

  Şahin, Mart ayında yapılacak söz konusu sınavın engelli vatandaşların talebi üzerine, engelli kişilerin engellerine göre ayrı ayrı sınıflandırılarak yapılacağını söylemiş

 62. dilek diyor ki:

  arkadaşlar ben matematik yapamıyorum tek korkum matematik ne yapmalıyım önerileriniz varmı öğretmen olarak gireceğim sınava önerisi olan varmı nasıl çalışmalıyım

 63. Suat diyor ki:

  Arkadaşlar bakan açıklamasında olan ve sınavın Nisan 2012′de olacağı yönündeki haberden başka yeni bir haber yok malesef.

  Yalnız ÖMSS kursları için bazı duyumlarım var
  Aldığım habere göre ÖMSS kursları lise-önlisans ve lisans mezunları için açılması bekleniyormuş.

  ÖMSS kursları için Halkeğitim ile bir görüşme sürecindelermiş.
  Özellikle ÖMSS kurslarının ücretsiz olabilmesi için Halkeğitim ile görüşme yoluna gidilmiş.

  Halkeğitim kurslarında bir yerde kursa bir kişi dahi müracat etse o kişiye kurs açılması öngörülüyormuş. Bu nedenle de Halkeğitimin bulunduğu heryerde başvuru halinde kurstan faydalanılabilirmişl.

  Bu bilgileri Başbakanlık Özürlüler İdaresinden aldım arkadaşlar. Bu bilgiler kesin olmayan taslak aşamasındaki bilgilermiş. Yani değişme imkanı varmış. Bilgiler netleştiği an bizlerle paylaşılacakmış.

  Birde başka bir siteden aldığım duyuma göre ÖMSS kurslarının zaman kısalığı ve yüksek maliyet yüzünden askıya alınabileceğidir.

  Yani hem ÖMSS hazırlık kursların hemde ÖMSS sınavının olacağı düne kadar bu duyumlar olacaktır, hem olumlu hem olumsuz.

  Bunlar resmi kesinleşmiş bilgiler değildir.
  Sadece bilginiz olsun diye paylaşmak istedim.

 64. üzeyir diyor ki:

  buraya bir arkadaşın bana yöneltiği eleştirel yazılara ve ukalaca diğer arkadaşlara yazdığı yazılara gereken cevabı yazıyorum fakat yazdığım bu yorumlar engeleniyor ben bu sitenin ne mal olduğunu anladım onun için artık bu siteye ne yorum yazarım nede ziyaret ederim

 65. Suat diyor ki:

  Bir sitede ÖMSS’nın 29 Nisan 2012’de yapılacağı ve ÖMSS başvuruların ise Ocak 2012’de başlayacağına dair açıklama yapılmış. Haberi paylaşan site haberi resmi bir kurumdan aldığını söylemiş . Ama herhangi resmi bir kurumdan bu haberi teyit edecek ve kamuoyu ile paylaşaılan bir habere rastlamadım. Bilginizin olması açısından sizlerle paylaşmak istedim. Gelişme olursa paylaşımlar devam edecektir.

 66. serhat diyor ki:

  suat bey teşekürler kardeş yardımcı oldunuz için

 67. serkan yörük diyor ki:

  herkese selam olsun arkadaşlar çalışmalar nasıl gidiyor..umarım herkesin iyidir….

 68. Suat diyor ki:

  Serhat bey madem KPSS’ye girdiniz size İŞKUR’un engelliere yönelik KPSS puanı ile aldığı “engelli iş ilanları”nı takip etmenizi öneririm. Şartlarını taşıdığınız bu engelli iş ilanlarında, engelli kadrosuna yerleştirme yaptıkları için puan üstünlüğü ile şimdiki tercih ettiğiniz kadroları kazanma şansınıza göre çok daha fazla şanslı durumda olacağınızı düşünüyorum.

  suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 69. Suat diyor ki:

  Serhat bey KPSS tercihlerinin başladığı 21 Kasım’dan bu yana birçok arkadaşım bana aynı soruyu sordu. Bu yüzden bende diğer engelli arkadaşlarıma Facebook’ta bazı bilgileri paylaştım. Size de buradan özetlemek isterim.

  KPSS 2011 / 2 Tercih Kılavuzunda

  “ÖZÜRLÜ ADAYLARIN DİKKATİNE:
  Özürlü statüsündeki adayların, tercih ettikleri kadro ve pozisyonlar için aranılan genel ve özel şartları
  taşımaları halinde, puanları ve tercihleri çerçevesinde yerleştirilmeleri mümkün bulunmaktadır.”

  Notunu okuduğumuzda engellilerinde KPSS’ye girebileceğine ve tercihte bulunabileceğine dair kesin bir bilgi edinmiş oluyoruz.

  Ama göz önünde bulundurmamız gereken bir madde var.

  ————————————————
  BAŞVURMA GENEL ŞARTLARI 6.madde
  Kılavuzda yer alan “pozisyonları” tercih edecek adaylar için;
  Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü
  bulunmamak. (Hangi görevin devamlı yapılmasına, hangi vücut veya akıl hastalığı veya vücut
  sakatlığının engel olacağına resmi sağlık kurullarından alınan raporların incelenmesi suretiyle ilgili
  kurumlar tarafından karar verilecektir.)
  Kılavuzda yer alan “kadroları” tercih edecek adaylar için;
  Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. (Hangi görevin devamlı
  yapılmasına, hangi akıl hastalığının engel olacağına resmi sağlık kurullarından alınan raporların
  incelenmesi suretiyle ilgili kurumlar tarafından karar verilecektir.)
  ————————————————
  Yani tercih ettiğiniz pozisyonun/kadronun size yükleyeceği görevleri sorumlulukları yapmanıza sizin engelinizin (Görme, işitme, bedensel vs… ) “engel olmaması”dır.

  Şartlarını taşıdığınız ve “bu tercih ettğim kadronun görevlerini ben yapabilirim, engelim buna mani olmaz” dediğiniz kadrolara tercihlerde bulunabilirsiniz. Fakat yine de onaylanması onlara bağlı.

  Nette şöyle bir gezindim bu konu hakkında bir şey bulabilirmiyim diye… Okuduğum yorumlardan şunu anladım ki; engelli olup tercih ettiği kadrolara atanan ama engeli dolayısıyla ataması onaylanmayan ve hayal kırıklığına uğrayan arkadaşlarımızın sayısı pek az değil. Kamur kurum ve kurluşlarının bu konuya pek sıcak bakmadığını düşünüyorum.

  Ne olursa olsun tercihlerinizi yapın derim bence.
  Karar sizin yinede. Saygılarımla…

 70. serhat diyor ki:

  suat bey ösym de kpss alımlarında engeli arkadaşlar tercih hakkı varmı yoksa yokmu aldığımız kpss puanları onun için sordum ne gibi yerlerde kullanabiliriz benim aldığım kpss puanım 71.7770 kpss ye tercih yapabilirmiyiz

 71. Suat diyor ki:

  Gamze hanım duyduğunuz bilgileri bizimle paylaşırsanız diğer engelli arkadaşlarımızda bu avantajdan faydalanabilir.

 72. gamze diyor ki:

  tşk ederim suat bey. ama ben duydum öyle bişe şimdi bu tercihlerde öyle bişe varmış tabi kesinmi bilmem..

 73. suat diyor ki:

  Gamze hanim KPSS de engellilere bir avantaj oldugunu duymadim. Ama dezavantaji olduguna inaniyorum

 74. gamze diyor ki:

  arkadaşlar normal kpss tercihlerinde biz engellilerin avantajı varmı bilen söylerse sevinirim.

 75. ilhan diyor ki:

  benim özürlüyüm 2010.kpss puan71 kazandım aldım özürlü memur arıyorum çabuk rica edin bekliyorumki.cep(05542611934)arz saygılarım ederiz.

 76. dilek diyor ki:

  arkadaşlar 120 soru olması daha iyi olur

 77. suat diyor ki:

  Serhat bey rica ederim, maksat her engelli kardesimiz bu bilgilere zahmetsizce ve en kisa surede ulassin.

  Yalniz haberde bahsedilen 260 bin kadronun doldurulma isi hemen bir anda olacak gibi degil diye dusunuyorum. Zaten OMSS ile alinacak engelli kadrosunun yaklasik 20 bin olacagi resmi aciklamalarla sabit. Bu nedenle yakin bi zamanda hele hele ki OMSS sinavinin hemen ardindan 260 bin kisinin alinacagi dusuncesinin saglikli bir dusunce olmadigi gorusundeyim.

  Devlet personel baskanliginin sitesinde istatistikler bolumunde 2011 agustos ayinda yapilmis istatistikler mevcut. Bu resmi verilere gore suan ki zorunlu engelli calistirma oranina gore kamu kurum ve kuruluslarinda bos olan engelli kadrosu yanlis hatirlamiyorsam 23 bin kisi civarindaydi. Dileyen arkadaslar DPB sitesinden bakabilir. Bu verilere gore haberde soylenen 260 bin kisilik kadronun icinde ozel sektorunde oldugunu dusunmek bence daha uygun dusmekte. Ve bu alimlarin yeni duzenlemerlerle onumuzdeki 3-5 sene icinde tamamlanmasi benim mantigima daha cok yatmakta.Bu yorum bana ait. Herkesin kendine ait dogrulari vardir saygi duyarim. Dusuncelerimi sizinle paylasmak istedim. Saygilarimla

  suat: bu_benimkaderim@hotmail.con

 78. serhat diyor ki:

  suat bey calışma bakanı çelik 260 bin engeli karoya alırsa engeli kardeşlerimiz hiçbiri dışarda kalmaz arkaadaşlar ömss sınavaları ösym , ye verildi ve en az 120 soru soarabilirler ve aynen kpss tarzında sorular olabilir bence ona göre çalışın derim suat bey sizin açıklama ve bilgi verdiğiniz için teşkürler kardeşim

 79. Suat diyor ki:

  Güzel bir haber daha…

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik’in bugünkü medyada çıkan açıklamasına göre de 260 bin engelli kadrosunun doldurulması yönünde çalışmaların yapıldığı haberler arasında. Dileyenlere bu haberin linkinide verebilirim. Netten ararsanızda zaten bulursunuz. Saygılarımla.

  Suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 80. Suat diyor ki:

  Sezgin bey, Bakan Şahin’in açıklamasına göre ÖMSS 2012 Nisan ayında olacakmış.

 81. melek aslımm diyor ki:

  merhaba arkadslar atışmak yerine bilgileri paylaşsak..su sınav ne zman olacak sorusundan .çok sıkıldm ne zman olcak yerine artık biz bişiler yapsak otırdugumz yerde yazmaktansa hoş bu sınavdan bişey anlamdım ya nese saygılar

 82. sezgin diyor ki:

  slm arkadaslar ya sınav ne zaman olacak haberiniz var mı varsa bilgilendirirmisiniz beni????? tşkler sizlere Allah yardımcımız olsun

 83. Suat diyor ki:

  Üzeyir bey burada bizler Fransızca, Almanca yada İngizilizce Dil Kuralları’na göre mi yazı yazıyoruz acaba? Bizlerin anlaşılamama sebebi bu mu sizce ?

  Peki Üzeyir bey siz Türkçe Dil Kuralları’na göre yazdığınızı iddia ediyorsunuz ama benim ilokulda öğrendiğim bir kural var; cümleler büyük harfle başlar nokta ile biter… Ama siz bir paragraf dolusu yazınızda bir tane bile nokta yok !!! Sizin “bazı arkadaşlar” tarafından anlaşılamama sebebiniz yazınızdaki bu tezatlar olabilir mi?

  Başkalarına tavsiye vermeden önce kendinize çekidüzen vermeniz, önce sizin için sonra bizler için yararlı olacak kanısındayım.

 84. üzeyir diyor ki:

  değerli arkadaşlar ben yorumlarımı açık bir şekilde Türkçe dil bilgisi kuralları çerçevesinde yazıyorum fakat nedense( bazı arkadaşlar) benim ne dediğimi ya anlayamıyorlar yada bilgisizce doğruyu araştırmadan yorumlarımı tam olarak okumayıp sadece eleştirmek amacıyla benim bilgi amaçlı yazdığım yorum yazılarımı tenkit ediyorlar insanlara herhangi bir konuda bilgi verirken ben tahminlere dayanarak varsayım üzerinden kulaktan dolma bilgilerle değil birilerinin mağdur olmaması için doğruluğu kesinleşmiş bilgilerle yardımcı olmaya çalışırım evet ben yeni sınav yönetmeliğini okumadım fakat bu konuda bildiğim konu yeni sınav yönetmeliği yürürlüğe girdiği andan itibaren eski sınavda alınmış puanların bir hükmünün kalmadığıdır fakat yeni yapılacak ÖMSS dedikleri sınavdan alınacak puanın geçerliliğinin 2 yıl süreceği açıklandı artık tüm arkadaşlara tavsiyem geçmişi unutup önümüzdeki sınava odaklanmalarıdır

 85. kaan diyor ki:

  arkadaşlar ben aklıma gelen bir şey var bu ömss aynen kpss gibi olacak deniyor ne anlamı kalıyorki bizleri o zaman kpss ile alsınlar neden ömss yapılıyor çok saçma bizi zorlayacaklarsa ne anlamı kalıyor bakan dan iş isteyen bir arkadaşı yazmışlar burada sayın bakanımızda çalış sınava hazırlan denilsin bizler zaten ne zorluklarla mücadele ediyoruz bize kpss gibi yapacaklarsa hiç yapmasınlar daha iyi bence hiçbir fark kalmıyacak bundan önceki giren arkadaşlarımız rahattı sınavlarda kolaydı ama şimdi zorlaşacak bu hiç hoş bir görüntü olmayacak zor işimiz ben birşey demiyorum artık

 86. dilek diyor ki:

  29 bin özürlü açığı varmış arkadaşlar

 87. dilek diyor ki:

  arkadaşlar acaba ne zaman açıklanacak sınavın kesin tarihi ve konular açıklansada başlasak çalışmaya

 88. serkan yörük diyor ki:

  sınavı soran arkadaşlarımıza… bakan fatma şahinin iş isteyen bir engelli arkadaşımıza mart ayındaki sınava çalıs demesine üzerine mart ayında olacagını düşünüyoruz ama resmi açıklama belki bayramdan sonra gelebilir..resmi açıklama gelir gelmez sagolsun arkadaslar burada paylaşırlar..saygılarımla

 89. serkan yörük diyor ki:

  tüm arkadaşların mübarek kurban bayramlarını kutlarım sevdiklerinizle nice bayramalara güzel günlere sevgi ve saygılarımla

 90. güncel haberler diyor ki:

  şuhkahkahanın gereksiz yorumları konudan silinmiştir ve bu sefer sınırsız olarak engellenmiştir.emine de şuhkahklaha da aynı kişidir

 91. Adem YAVUZ diyor ki:

  Sağlıklı ve huzurlu nice bayramlar diliyorum.

 92. melek aslım diyor ki:

  merhaba herkse herkesin kurban bayramı mübarek olsun .uzun zamandır grmiyodum ama hala değişen bişy yok galiba aynı heersy…selametle

 93. 44 diyor ki:

  arkadaşlar burda birbirinizle atışmak yerine şu sınavla ilgili yazılar yazsak daha iyi olmazmı? ekim ayının sonunda kurumlar alacakları memur sayılarını acıklıyacaktı bılgısı olan arkadasım varsa yazarsa cok memnun olurum veya milli egt kac ögretmen alcak?hepinize ıyı bayramlar diliyorum

 94. serhat diyor ki:

  suatkardeş ve üzeyir kardeş sağlık bakanlığı aradığımda personel memur bana yaptığımız sınav 2 yıl geçerli ve yeni memur alımlarında kullanabilirsiniz dedi memur personel bunu ögrendikten sonra ikna oldum ben onu söylediklerinde arkadaşlar kurban bayramınızı kurtlarım

 95. ali hoca diyor ki:

  rabbim sen sabir ver.(amin)

 96. Suat diyor ki:

  Üzeyir bey, 3 Ekimde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ÖMSS yönetmeliğinde,

  “MADDE 10 ‒ (1) ÖMSS sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak bu süre içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder.”

  Denilmekte. Bu konuya diyeceğimiz bir şey yok zaten.

  Ama sizin söyleminiz gibi “eski yapılmış sınavlarda aldığınız puanların herhangi bir geçerliliği kalmadı” diye bir cümle gerçekleri yansıtmaz. Çünki eski sınavlarda alınan puanlar iki yıl geçerli. Ama bu puanların kullanılış yeri farklı. Nerede kullanılıyor derseniz izah edeyim size… ( Gerçi kısa zaman içinde Serhat bey için verdiğim cevapta yazılı ama bir daha yinelemek istiyorum )

  Ben 2010 da 5-6 kere sınava girdim ve hepsinde yedeklerde kaldım. MEB, 2010 yılında yapılan engelli personel sınavından sonra şu ana kadar 3 kere yedek atama ile personel yerleştirdi. Bunun teyidi olarak atama.meb.gov.tr’ adresine bakabilirsiniz. Peki eski puanların bir geçerliliği yoksa, bu yedek atamalar neye göre yapılıyor? Tabiki başarı sırasını takiben yedeklerde kalanlar arasından yani eski puanlardan yapılıyor. Bununla ilgili bir sitede bu konu ile bir maddenin metni verilmiş. Gerçi tarihi ve sayısı verilmemiş ama onuda araştırıyorum. Orada paylaşılan yönetmelik metinini aynen paylaşıyorum…

  “Söz konusu atamalar tamamlandıktan sonra duyuruda yer alan kadrolardan iki yıl içerisinde istifa, ölüm, memuriyetten çekilme ve benzeri bir sebeple boşalma olması halinde veya kontenjan açığı bulunduğu sürece, başarı sıralaması takip edilmek şartıyla yedeklerden atama yapılabilir”.

  denilmekte. Saygılarımla…

  suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 97. üzeyir diyor ki:

  serhat arkadaşım lütfen yanlış anlamayın yanlış yola sapmayın size bu bilgiyi veren her kimse herhalde ya size bilgisi olmadığı halde biliyormuş gibi ukalaca yanlış bilgi verdi yada siz yanlış anladınız yeni yapılacak sınavda alacağınız puanın 2 yıl geçerliliği olacak eski yapılmış sınavlarda aldığınız puanların herhangi bir geçerliliği kalmadı

 98. üzeyir diyor ki:

  değerli arkadaşlar ismim üzeyir soyadım çetin ben tüm yorumlarımı kendi ismimi kullanarak yazdım kesinlikle şu ana kadar ne başkasının adını kullandım ne değişik lakaplar kullandım nede başkasının IP adresini kullandım benim adımı pis ve şirkin niyetleri için kullanan her kim olursa olsun namussuzdur şerefsizdir şahsiyetsizdir haysiyetsizdir kimseye iftira atmadım ALLAHIN laneti bana iftira atanların üzerine olsun

 99. Suat diyor ki:

  Sultan hanım, Bakan Şahin’in açıklamasına göre sınav 2012 Nisan da olacakmış. Yaklaşık 20 bin engelli alımı olacağından söz ediliyor.

  Başvurular başlamadı, tarihide henüz belli değil bekliyoruz.

 100. SULTAN diyor ki:

  ARKADAŞLAR SINAV İLANLARI HANGİ AYDA YAPILACAK?

 101. SLM diyor ki:

  ARKADAŞLAR ALIMLAR NE ZAMAN OLACAK BİLGİLENDİRİR MİSİNİZ?

 102. serkan diyor ki:

  ne yapıcan senide böyle idare etmek gerekiyor demekki ..tek bildigin insanları sadece suçalamak..allah hepimize hidayet versin inşallah.ben buradayım kaçmıyorum

 103. serkan diyor ki:

  buradan güncel habere seslenıyorum ben bir kere olsun şuhkahkahayı yada asabi güzeli bir gün olupta size şikayet ettimi allah aşkına açıklayın ..6 aydır aynı şeyi söylüyor lütfen artık sizi göreve davet edıyorum ..sizden iki istegim var emine nıkıyle suhkahkahanın aynı kişi olup olmadıgını ve benım bu şahsı sizlere şikayet edıp etmedıgımı açıklayın lütfen tek istegım bu sizden

 104. serkan diyor ki:

  eger emine sen çıkmazsan (yüzde bir ihtimal bile vermıyorum ) gercekten senden özür diliyecegim bütün suçalamarı kabul edip asla burada yorum yapmıcam ..herkesin önünde söz verıyorum

 105. serkan diyor ki:

  ama güncel haber incelesin emine senmisin degilmisin burada cümle alem görecek kimin ne mal oldugunu..sen hiçç kafanı yorma

 106. serkan diyor ki:

  şuhkahkaha orda emıne nıkıyle konusurken senınle konustugumu bılıyordum aslında.. oyuzden tepkını ölçmek için yazdım onları..burda ancak uyarı alırsın belki güncel haber isterse bir daha yazmana izin vermez kovulmaktan beter eder insanı…sen bu uyarıyı defalarca aldın zaten ..senı de benıde elbette sevmeyen kişiler vardır ispata ne gerek var

 107. serkan diyor ki:

  evet güncel haber ısrarla istyorum emine nikiyle şuhkahkaha nikin IP adresleri incelensin aynı kişi olup olmadıgı ortaya çıksın..özür borcum varsa ödeyeyim ama gerceklerde şereflılerde ortaya çıksın

 108. Suat diyor ki:

  Serhat bey, zaten aşağıda bu konu hakkındaki bildiğim bilgileri sizinle paylaşmıştım.

  Sizin “sağlık bakanlığı personel işleri”nden aldığınız cevap ile uyuşmakta. Zaten 2 yıl geçerli olmasaydı yedek atamaların yapılması mümkün olmazdı…!!!

  Yalnız şu hususu irdelemek ve sağlıklı bilgiye ulaşmak isterim serhat bey;

  ÖMSS’de de kullanılabilecekmiş derken bu bilgi sizin yorumunuz mu, yoksa arkadaşınızın yorumumu yoksa yine “sağlık bakanlığı personel işleri”irtibat kurduğunuz kişinin açıklaması mı?

  Bunun cevabı geçen sene sınavlara giren ve yedek listelerde üst sıralarda olanlar için -ve benim için- önem arzetmekte.

  Bana açıklama yazarsanız sevinirim serhat bey.

  Birde çok hoşuma giden bir sözü okuyanlarımızla paylaşmak isterim:

  “Sen kendini biliyorsan, bil ki kendini bilmezlerin söyledikleri anlamsızdır. Unutma gereksiz eleştri gizli hayranlıktır”

 109. serhat diyor ki:

  üzeyir kardeş ben sağlık bakanlığı personel işlerine sordum sınavlar 2 yıl geçerli ve puanlar kullanılacak diyor yani ömss de kullanabilecekmişiz personelde bir memur arkadaş söyledi

 110. serhat diyor ki:

  üzeyir kardeş ben sağlık bakanlığı personel işlerine sordum sınavlar 2 yıl geçerli ve puanlar kullanılacak diyor yani ömss de kullanabilecekmişiz personelde bir memur arkadaş söyledi

 111. üzeyir diyor ki:

  serhat arkadaşım sorunuzu direkt olarak bana yönelttiğiniz için öncelikle size teşekkürlerimi sunarım eğer beni muhatap almamış olsaydınız acele etmeyip sorulara en doğru cevabı veren arkadaşımızın sizi bilgilendirmesini bekleyecektim fakat gördüm ki daha ben cevap yazmadan size sorunuzun cevabı jet hızıyla ulaştı mecburen susmak zorundayım(ancak gördümki yine bu arkadaş sizi yanlış yola sevk ediyor ) sınav sistemi değiştiği için eski puanların herhangi bir geçerliliği de kalmadı size tavsiyem kesinlikle ama kesinlikle eski puanlarınıza ve eskimiş fikirlere kanmayın

 112. serhat diyor ki:

  üzeyir kardeş milli eğitim ve sağlık bakanlığı sınavlarında aldığımız puanlar 2 yıl geçerli her halde peki yeni sınav sistemine göre ömss bu puanları kullanacakmıyız yoksa bu sınavlardan aldığımız puanlar nasıl olacak bunu söyleyebilirmisiniz

 113. üzeyir diyor ki:

  değerli arkadaşlar ben yorumlarımda ve eleştirimde kişilerden ziyade kişilerin ortaya attıkları fikirleri ve verdikleri bilgilerin doğruluğunu tartışırım ve yanlış gördüklerimi diğer kişilerinde yanlış yola sapmamaları için eleştiririm tartışırım daha öncede belirttim eğer bir kişinin amacı iyi niyetle insanlara yardımcı olmaksa bu kişinin verdiği bilgi yanlış bile olsa ben bu kişiye saygı duyarım bu kişinin verdiği yanlış bilgiler bazen insanları araştırıp doğru bilgiye ulaştırır fakat bir kişi eğer bilgisi olmadığı halde her konuya dalarsa her meselede ahkam keserse sırf insanların arasında itibar kazanmak birilerine hava atmak telaşına düşerse yanlış verdiği bilgiden dolayı insanlardan özür dilemeyip pişkin bir şekilde susmayıp hala konuşmaya devam ederse bu kişinin savunduğu fikirler doğru bile olsa ben ne bu kişinin fikrine nede kişiliğine saygı duyarım herhalde sözlerim muhatabını bulmuştur

 114. serkan diyor ki:

  sagolun dilek hanım şimdilik güzel gidiyor..biraz matematik canımı sıkıyor ama onuda halletcez inşallah..sizin çalısmanızda ıyı gıdıyordur umarım dilek hanım

 115. serkan diyor ki:

  sagolun dilek hanım şimdilik güzel gidiyor..biraz matematik canımı sıkıyor ama onuda halletcez inşallah..sizin çalısmanızda ıyı gıdıyordur umarım dilak hanım

 116. dilek diyor ki:

  çalışmalar nasıl gidiyo serkan bey

 117. serkan diyor ki:

  asabi güzel hoş geldin yaa ne dıcem bak şu asabiyetini at artık yaa ılımlı oluver azıcık :) hoşgeldin tekrar aynı zamanda şuhkahkaha :)

 118. dilek diyor ki:

  arkadaşlar 31 ekime kadar engelli boş kadrolar belli olacaktı ne oldu bir haber armı

 119. Suat diyor ki:

  Serhat bey, bildiğim kadarıyla sınavlardan aldığımız puanlar iki yıl geçerli. Ben mesela 2010 da yapılan sınavlarda yedeklerdeyim ve yedek atamalarıda takib ediyorum. Mesela 2011 yılında 2-3 kere yedek atamalar oldu, gerek MEB’ten gerekse Sağlık Bakanlığından… Ama ben bu geçerliliğin, sınavda asil olarak kazananların iki yıl içinde herhangi bir sebeple görevinden ayrılması durumunda, bu boşalan kadrolara yedeklerden atamaların yapılması esnasında olduğunu biliyorum. Bunun dışında eski puanların ÖMSS yerleştirmelerinde kullanılabileceği hususunda bir şey duymadım öyle bir olasılığada ihtimal vermiyorum. Olsa bizim durumumuzda olanlar için iyi olurdu aslında…

  Benim bu site ile tek ilgim yorumlarımdır. Sitete yetkili, yönetici yada admin değilim. Sorunuz varsa sorarsınız bilen arkadaşlar yardımcı olmaya çalışır. Bende sizin gibi ÖMSS ye hazırlanmakta olan sizler gibi engelli bir kardeşinizim. Saygılarımla…

 120. serhat diyor ki:

  suat bey milli eğitim ve sağlık bakanlığı özürlü sınavlardan alınan puanlar halen geçerlimi acaba yeni merkezi sınavda bu puanları kullana bileceklermi özürlü arkadaşlar yoksa boşamı gitti bu yapılan sınavlar

 121. Suat diyor ki:

  Birol bey, kadrolar henüz belli değil. Bu sene yirmibin civarında alım olması bekleniyor yapılan açıklamalara göre… Ama hangi kurumlar hangi mezuniyet derecesinde alım yapacak bilemiyoruz. Şuna inanıyorum ki bu açılacak olan kadrolarda her mezuniyetten alım olacak. Bende sizin gibi AÖF okumaktayım. Diplomanızı verir vermez çalıştığınız kuruma direk olarak derece ve kademeniz yükselir. Maaşa etki eder. Ayrıca 4 yıllık bitirdiğinizde görevde yükselme sınavlarına girerekte daha üst makamlara ulaşabilirsiniz.

 122. serkan diyor ki:

  gelelim kovulma meselesine yok ben kovulmadım..gelelim soyadı meselesine sanırım bu tercih meselesi bir zamanlar kullanıyordum ama şimdi kullanmıyorum..bir süredir burada yorum yapıyorum..bir kişiye bile faydam varsa ne mutlu bana :) saygılarımla emıne hanım :)

 123. serkan diyor ki:

  emine hanım severmiydim bilmiyorum ama çok kötü bir insanda deildi..bence art niyetli deildi ama birine takmaya görsün :) burnundan getirirdi..özledimde valla gelsede azıcık atışsak :) şukahkaha atasım geldi :)

 124. serkan diyor ki:

  emine hanım yorumlarınızla bir arkadaşıma çok benziyorsunuz..ama o arkadaşı kimse sevmezdi buarada.. kovuldu desem yeri var..

 125. serkan diyor ki:

  sema hanım bakan fatma şahinin bir engelli arkadaşımıza verdigi cevaptan yola çıkarak evet.her engelli kendi ilinde atanacak..ama şuda olabılır belki sınava hangi ilde girersen oraya atama olmus daha önceki yıllarda..yıne olabılırmı bılemem..hele bir klavuz yayımlansın onunda cevabını buluruz saygılarımla

 126. serkan diyor ki:

  bir süredir yoktum buralarda tekrar merhabalar herkese..ee bakalım konular belli oldumu :) sınav ne zman olacak :) bir senedir aynı şeyler..hayırlısı olsun bakalım

 127. sema diyor ki:

  arkadaslar her engelli kendi iline atanacak diye bir soylenti var memurlar.net te, boyle bir yonetmelik varmi?

 128. birol diyor ki:

  arkadaslar lisans veya onlisans mezunu engelliler icin kadro varmi ogretmenlik ve hemsire disinda,diger sorumda ben su anda lise mezunu olarak atanip mesela aof isletme iktisat vs bitirsem derece yukselirmi

 129. dilek diyor ki:

  lisaans düzeyinde girecek arkadaşlar neye çalışıyorlar hangi konulara öğretmenlik için girecekler varmı

 130. kadir diyor ki:

  arkadaşlar hanği konulara çıkaçak sınavdalarda bilğisi olan varsa yaz iyi olur

 131. busem diyor ki:

  dılek hanım bolumunuz ne sızın*

 132. suat diyor ki:

  Ben iki seneye yaklaşan bir zaman sürecinde, yaklaşık on civarında ayrı ayrı sitelerde yorum ve yazışma yapmaktayım. Takip edilmek güzel bir duygu. Ama daha güzel olanı, kişilerin memnuniyetini dile getiren kelimelere muhatap olmak. Her kesimin benim yazılarımdan memnun olması elbette beklenemez. Kimilerin istekleri farklıdır, kimilerinin düşünceleri…

  Bizler için asıl olan “genel”dir. İstisnalar değil… Genele baktığımda ise memnuniyetini dile getiren bir tablo görmekteyim. Bu da bana daha fazla güven ve güç vermekte.

  Yardımlaşma ve paylaşma adına herzaman varım.
  Pozitif yada negatif düşüncelerinizide herzaman yazabilirsiniz, ister mailime ister yorumların arkasına.

  Saygılarımla…

 133. dilek diyor ki:

  ben lisans düzeyinde gireceğim onlar yeterli olurmuki

 134. suat diyor ki:

  Vedat bey, son olarak bakan Şahin’in, sınavın ve alımların 2012 mart-nisan aylarında olacağı yönünde açıklamaları var. Bu haberleri direk kaynaktan okumak isteyen olursa link verebilirim. Kendileride bakabilirler…

  suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 135. serhat diyor ki:

  dilek lise kitaplarında bulabilirsin kaynak olarak öss kitaplarında da bulabilirsin dilek kardeş

 136. dilek diyor ki:

  özürlü sınavına çalışmak için yada ders notlarını nerden bulabilişriz bilen varsa paylaşırmısınız

 137. dilek diyor ki:

  arkadaşlar hangi kaynaklardan çaılşmalıyız tavsiye edeceğiniz kaynak varmı

 138. serhat diyor ki:

  vedat kardeş herhalde 2012 yılı mart ta yaparlar merkezi sınavı

 139. üzeyir diyor ki:

  bir arkadaşın bana yöneltmiş olduğu eleştirel sorulara başka bir sitede cevap verdiğim için buraya aynı konu üzerinde açıklama yapmayacağım bu arkadaşında zaten o sitede ve bu sitede kendisinin yazmış olduğu o kadar çok tutarsız bilgisiz saçma yorum yazıları mevcut ki eğer kendisine atfen ve cevaben yazmış olduğum yazımı okumadıysa buraya da indirebilirim

 140. vedat diyor ki:

  2011 yılında olacak merkezi sınav diyorlardı yetkililer
  şimdi duyumlar 2012 deniliyor belli bir sonuç varmı bayram müjdesi duyan olursa yazsın

 141. kadir diyor ki:

  arkadaşlar sınav tarihi ne zaman

 142. dilek diyor ki:

  arkadaşlar ben sınava öğretmen olarakmı yada memur olarakmı girsem acaba hangisinde şansım daha fazla olur atanmak için

 143. gamze diyor ki:

  ARKADAŞLAR SINAV TARİHİ KESİN BELLİ OLDU DİYOLAR BU DOĞRUMU BİLEN VAR İSE LÜTFEN SÖYLEYEBİLİRMİ ŞİMDİDEN TŞKLR

 144. Suat diyor ki:

  Acil cevap isteyen arkadaşıma…

  Arkadaşım burada rapor tarihinin eski olduğundan kaygılanarak bu soruyu sormuşsan eğer, genel görüş, rapor tarihi eski olsada “süreklidir” ibaresi olan raporlar geçerlidir. Zaten süreli olan raporlarda süresi müddetince geçerlidir. ( Eski ve “sürekli” ibaresi olan raporların geçerliliğini 10 dakika önce İŞKUR’dan telefon ile teyit ederek cevapladım )

  Raporun geçerliliği yanında birde Kamuda istihdam olmak için yeterlimidir, birde bu yönü var konunun… Elinizdeki raporla kamuda istihdam olabilmeniz için sizin doktorlar tarafından bu kişi çalışabilir, çalışamaz, yada hangi işlerde çalışabilir hangi işlerde çalışamaz vb. açısından incelenmiş ve bunun da raporunuzda belirtilmiş olması lazımdır. Bununla ilgili bir yazı olmayan raporlarla belki sınava girebilirsiniz ( ÖMSS ) ama atanmanız halinde yeni ve yukarıda belirttiğim hususların belirtildiği bir rapor istenir bence. Çünki gecen senlerde bu durum sıkıntı olmuş bir çok arkadaşımız madur olmuştu. Siz engelli kartı için başvurduğunuzdan bahsediyorsunuz, kart isteğiniz yanında işe girme çalışabilme yönünden de incelenmiş olabilir, incelenmişse de raporunuza belirtilmiştir zaten. Yoksa şayet zaman varken yeniden çıkarmanız yada yazdırmanız yararınıza olacaktır diye düşünüyorum.

  suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 145. şehzade diyor ki:

  selam arkadaşlar ben şehzade….ben sınıf öğretmenliği mezunuyum kısa bir süre önce ufakta olsa psikolojik rahatsızlık geçirdim şimdi iyiyim…….şimdi özel bir okulda çalışıyorum ama %40 rapor alıp da ben de bu sınava girmek istiyorum acaba sınıf öğretmenlerini bu sınava alıyorlar mı???? bir de şöyle düşünüyorum raporu aldığım halde normal olarak kpss sınavına da girebilir miyim acaba bu rapor karşıma çıkar mı bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun kalıcam şimdiden bütün arkadaşlara teşekkür ederim selamlarrrrrrrr.

 146. üzeyir diyor ki:

  sayın arkadaşlar kafanıza takılan her türlü soruyu problemi bu sitede size yardımcı olacak bir arkadaşa sorabilirsiniz ben kendisinin her konuda çok derin bilgi sahibi olduğunu farkettim fakat bu arkadaş vermiş olduğu bilgiler yanlış çıkınca hatasını düzeltmek yerine başkalarının yazmış olduğu yorumları eleştirme yoluna gidiyor ben bu arkadaşın yazmış olduğu tüm yorumları ve vermiş olduğu bilgilerin hepsini baştan sona okudum fakat buraya yazma gereği görmedim o kadar çok yorum yazısı varki belki sitenin yorum sayfasının yarısı bu arkadaş tarafından doldurulmuş isteyen arkadaşlar eğer çokça vakti varsa bu arkadaşın yazmış olduğu yazıları okuyabilir ben hepsini buraya indiremem kendisinin de özeleştiri yapması için yazmış olduğu yazıları tekrar okumasını tavsiye ediyorum belki iyi niyetli olarak birilerine yardımcı olmaya çalışıyor fakat her konuda ahkam kesince komik ve gülünç duruma düşüyor kendisine tavsiyem içine düştüğü durumdam kurtulmak için birilerine sataşmak yerine bir müddet dinlenip psikolojik tedavi görmesidir her halde bu arkadaş içinde bulunduğu durumdan dolayı kendisini rahatlatmak istiyor fakat yanlış yoldan gidiyor

 147. Suat diyor ki:

  Nedeninide söylermisiniz Emine hanım ?

 148. lütfen yardım edin diyor ki:

  arkadaşlar merhaba
  burada yazmışsınz çok saolun ama hepsini okuyabilecek durumda değilim görme engelim nedeniyle oldukça zorlanıyorum lütfen yardım 2003 yılında engelli kartı çıkartmak için aldığım rapor var sınav için ayrıca rapormu almam gerekiyor çalışabilir yazısının altında %55 yazıyor başka birşey yok eğer alıcaksam hastaneye gidip sınav içinmi diycem ?

 149. suat diyor ki:

  En az %40 olası lazım yusuf bey.

 150. yusuf diyor ki:

  özürlü kadro nezman sınav başlar yüzde 24 raporum var benim . ne yapabilirim .işitme

 151. Suat diyor ki:

  Üzeyir bey,

  Başka bir siteden alıntıladığım, 21 Ekim tarihli altta yazılan yazı size ait değil mi ???

  1 ) “…aile ve sosyal politikalar bakanı Sayın Fatma Şahin ve diğer yetkililer bilindik konuları temcit pilavı gibi ısıtıp ıstıp önümüze sürüyor bir bakıma özürlüleri oyalama taktiğiyle uyutuyorlar tek yaptıkları bizlere ümit verip hayeller kurdurmak ben şimdiye kadar hiç bir siyasetçinin ve politikacın verdiği sözün ardında durduğunu görmedim bundan sonra da göreceğimi zannetmiyorum inşallah 2012 mayıs- haziran aylarında sınav yapılır…”

  Bu da başka bir yazınız…
  2) “2011 yılında sınav yapılacağı ümidini taşıyan ve sınav yapılacağı konusunda iddialı demeçler veren ben hayır sınav 2012 yılının ilk çevreğinde yapılacak diye yazınca da bana kızan arkadaşlar vardı”

  Bu da bu site ve bu sayfadaki yazınızdan alıntı…
  3) “…sınavın 2011 yılı içerisinde yapılmayacağını 2012 yılı ilk yarısında yapılacağını yazınca…”

  Üzeyir bey bana sınav hakkında

  “2012 yılının ilk çevreğinde yapılacak diye yazınca da…” diye

  yazdığınızı iddia ettiğiniz yazınızın nerede olduğunu bu sayfada paylaşabilir misiniz…??? Yada bana o sayfanın linkini atınız ona da razıyım… Neredeymiş bu yazı hangi sitede hangi sayfada ???

  1’de Politikacılara inanmadığından bahsediyorsunuz ama bize siyasetin politikacıların merkezi olan TCMM’den aldığın haberlere bizim inanmamızı bekliyorsunuz.

  “Sizin aldığınız bilgi yanlıştır sınav 2012’de değil 2011 olacak” diyede bir açıklama yapmadım yapmam da. Varsa böyle bir açıklamam buyrun yazın…!!!

  Sizin yorumlarınızda bir tezatlık ve tutarsızlık var… Aynı yorumunuzda hem kesin, hem ihtimalli ifadeler kullanıyorsunuz. Size göre kesin olan bir bilginin bize göre de kesin olması düşünülemez. Telefonda konuştuğum yetkiliye mi inanayım yoksa bir sitede yorum yapan tanımadığım birine mi ? Mantıklı olan nedir sizce ?? Eğer olaylar haberler bizlere aktarılan gibi değilse bu da yetkililerin sorunu benim değil… Bu durumda söylenenleride üstüme alınmam, kim ne söylerse söylesin…!!!

  Defalarca bahsetmiş olmama rağmen ısrarla konuyu farklı mecralara çekiyorsunuz ama benim üstüne basarak dikkat çektiğim nokta şudur:

  Size göre kesin ama bize göre kesin olmayan bir haberi , ısrarla resmi bir haber gibi kesinlik ifade eden kelimeler kullanarak , hayatımızda muhim bir yeri olan hatta bazı arkadaşlarımızın hayatında dönüm noktası olabilecek bu sınava hazırlanma sürecini sekteye uğratmanızdır.

  Düşüncelerinizi de katarak aldığınız bilgiyi paylaşırsınız inanan inanır, inanmayan inanmaz. Burada kimseye düşüncesini söyledi diye itiraz da bulunmuyoruz!

  Peki kasım ayına kadar bir açıklama olmamış olsaydı ve kasım ayında sınavın Ocak’ta yapılacağı açıklansaydı ne olur du ? Bu boşa geçen 2 ayın vebalini kim üstelenecekti. Yada 2 aydır ders çalışan arkadaşlar ne kaybetti ?

  Bu konu böyle uzar gider. Buradaki arkadaşlar da bu eleştrileri dinlemek zorunda değil. Yorumlarımn altında mail adresim yazılı varsa daha başka söylemek istediğin buyur yaz. Ama burada milleti daha fazla bıktırmayalım…

  Suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 152. ayşe diyor ki:

 153. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar yani raporda çalıştırılamayacağı iş ilanları bölümü dolu olup ayrıca çalışabilir çalışamaz diye ikisinden biri mi yazmak zorunda

 154. üzeyir diyor ki:

  Suat arkadaşım yorumlarınızda benim ismimi zikretme lutfunda bulunduğunuz için sizlere en samimi duygularımla teşekkür ederim eğer yapılan tartışmalar karşılıklı saygı ve edep sınırları içerisinde bazı konuların aydınlatılması amacıya yapılırsa ben bu tür tartışmaların gerekli ve yararlı olduğunu düşünüyorum yanlış bildiğim konuları eleştirmekten ve eleştirilmekten herhangi bir rahatsızlık duymam kişilerin sahip olduğu düşüncelerine saygı duyarım (ancak kimsenin düşüncesini ve fikrini başkalarına zorla kabul ettirmeye empoze etmeye çalışmasını tasvip etmem) herşeyin doğrusunu sadece ben bilirim her konuda ben haklıyım havasına girmem insanlara sadece doğruluğu kesinleşmiş bilgilerle faydalı olmaya çalışırım bilgim olmadığı konularda ahkam kesmem bilgiçlik taslamam hatalı olduğumu anlarsam hatamı düzeltmeye gayret gösteririm eğer hatam birilerini incittiyse karşımdaki kişinin büyüklüğüne küçüklüğüne bakmadan özür dilemesini de bilirim inşallah bundan sonra yorum yazarken hiç bir arkadaşın enaniyet damarına dokunmamaya çalışacağım ben şunu anladım ki bazen susmak doğruları söylemekten daha hayırlıymış bu arada Buse Hanımın beni hangi yorum yazımdan dolayı haklı gördüğünü anlayamasamda size ve yorum yazılarımı okuyup beğenen veya eleştiren diğer tüm engelli arkadaşlarıma en samimi duygularla selam ve hürmetlerimi sunuyorum herşeyin gönlünüzce olması herkesin hayattan beklentilerine kavuşması ülkemizinde bundan sonra deprem gibi sel ve yangın gibi doğal afetlere uğramaması dualarımla herkese iyi günler diliyorum

 155. Suat diyor ki:

  Serhat kardeş doğru söylüyor. Sakat işçi olur, şu şu işlerde çalışamaz…vb bilgiler olması lazım. Bazı raporlarda bu raporla ne gibi avantajlardan faydalanılabileceği konusunda bilgiler verilmiş. Mesela 2022 maaşı, istihdam, özürlü kimlik kartı… diye sıralamış.

  Geçen sene atamalarda sıkıntı çıkmıştı bu durum yüzünden. Çalışabilir, çalışamaz, gibi ifadelerinde raporda bulunması gerektiğini söylemişlerdi. Yani raporda bu kişinin çalışabilecek nitelikte olduğunun belirlenmesidir amaç…

 156. serhat diyor ki:

  mustaf yeni rapor alman lazım kardeş o rapur maas alman için verildi yeni rapur alman lazım senin mustafa kardeş

 157. mustafa diyor ki:

  suat kardes soruma tam cevap alamadim raporum 2022 maasi almak amaciyla cikarilmis rapor,calisabilir yazmiyor baska bir forumdaki arkadas sinava girersin ama ataman olmaz dedi,bilen bir arkadas yardimci olabilir mi acaba

 158. ayşe diyor ki:

  defne hanım sizde öğretmenlik içinmi gireceniz

 159. defne diyor ki:

  merhabalar.. benimde raporumda görme hassasiyti gerektirmeyen işlerde çalışabilir yazıyo.. ağır özürlü dğil.çalışamaz falan yazmıyo..bi sorun olmaz dğil mi?

 160. ayşe diyor ki:

  ancak geçen yıl hiç çalışamadım ve pişman oldum o yüzden bu pişmanlığı bu yıl yaşamak istemiyorum 68 le en son 3. atamada kapattılar benim 66 yani az çalışsam 2 soru yapsam belki memurdum şuan ama herşeyde bir hayır vardır bu yıla kaldım

 161. ayşe diyor ki:

  evet busem hanım memurluk sınavına girdim 66 aldım atanamadım

 162. Suat diyor ki:

  Üzeyir bey anlaşılan o ki ne kadar açıklama yapsakta siz bildiğiniz telden çalmaya devam edeceksiniz…

  Diyecek birşey yok “buyrun çalın o zaman”.

 163. busem diyor ki:

  uzeyır bey cok haklısınız …ayse hanım sız gecen yıl gırdınız mı sınawa??

 164. ayşe diyor ki:

  teşekürler

 165. üzeyir diyor ki:

  ayşe hanım o zaman hiç problem yok zaten kamu kurumlarının çoğunda enfeksiyon riski bulunmuyor sadece enfeksiyon riski enfeksiyonlu hastaların yattığı hastalelerde ve toplu taşıma araçlarında bulunuyor sizde bu ortamlardan uzak durursunuz

 166. ayşe diyor ki:

  geçen yıl sınava lisans düzeyinde memurluk için girdim fakat çalışamadım ve puanım düşük olduğu için atanamadım formasyonumu aldım bitti ve şimdi öğretmen olarak gireceğim inşallah atanırız ben çalışmaya başladım hakkımızda hayırlısı hepimiz için

 167. ayşe diyor ki:

  çalıştırılamayacağı işl alanları bölümündede ciddi enfeksiyon riski taşıyan yerlerde yazıyor teşekürler

 168. ayşe diyor ki:

  yok benim % 40 ağır özürlü değil geçen yıl memurluk sınavına girdim bu yıl formasyon aldım ve şimdi öğretmen olarak gireceğim ağır özürlü değilim yüzde 40

 169. üzeyir diyor ki:

  Ayşe hanım yorumunuzu okudum belki bu konuda daha iyi bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır ben size sadece bilgim ölçüsünde yardımcı olmaya çalışacağım öncelikle özürünüzün ne olduğunu ve raporunuzun oranını bilmem gerekiyor eğer siz ağır özürlü kategorisine giriyorsanız ağır özürlü bireyler bir işte çalıştırılmayıp sadece özürlü maaşına bağlanıyor eğer herhangi bir işte çalışabilecek durumdaysanız bence öncelikle yapmanız gereken raporunuzun oranını düşürtmek için %40-%60 arasında yeni bir rapor almak olmalı muhtemelen raporunuzda özürlü kimlik kartı alır ve özürlü maaşı alabilir yazılmış ve özürlü işçi olur ibaresine değerlendirilmedi yazılmıştır eğer özürlü işçi olur yazıyorsa raporunuzu yenilemenize ve yeni bir şey ekletmenize gerek yok

 170. üzeyir diyor ki:

  bu siteyi ziyaret eden tüm arkadaşların bilmesini istediğim bir hususu belirtme lüzumu hissettim özellikle benim yorumlarımdan rahatsızlık duyan incinen ve belki yanlış bulup eleştiriren veya kişiliklerine karşı bir hakaret görenler varsa öncelikle şunu bilmeleri lazım her insan birilerini eleştirirken eleştiri sınırları içinde kalarak yanlış gördüğü konularda insanları bilgilendirmek amacıyla bilgi verebilir yorum yapabilir yazabilir farklı fikirler sunabilir tabi başkalarını eleştirirken kendisininde eleştirilebileceğini ve açıkladığı fikirlerinin başkalarınca kabul edilmeyebileceğini de bilmelidir eleştiri ve tartışmalar bazen doğruların ortaya çıkmasını sağlar bazende insanlar sırf enaniyet duygusuyla hatalı olduklarını anlasalar ve doğruyu görseler bile inatla fikirlerini düşüncelerini söylemeye devam ederler benim amacım kimseyi küçük düşürmek değildi kimseyle tartışma ortamına girmek değildi daha önceki yorum yazılarımı okuyan arkadaşlar bilirlerki sınavın 2011 yılı ekim- kasım aylarında yapılacağı ümidini taşıyıp kendilerini buna göre hazırlayan arkadaşlara sırf sonradan hayel kırıklığına uğramamaları amacıyla doğru bildiğimi yazıp sınavın 2011 yılı içerisinde yapılmayacağını 2012 yılı ilk yarısında yapılacağını yazınca bazı arkadaşların eleştiri oklarına hedef oldum bende sınavın bir an önce yapılmasını arzu etsemde kesinlikle sınavın 2011 yılı içerisinde yapılmayacağını biliyordum bu bir varsayım kehanet veya tahmin değildi bunun bilgisini daha öncede bahsettiğim gibi Ankarada yaşamasamda sırf sınav tarihi konusunda kendi adıma ve diğer engelli arkadaşlar adına bilgi almak amacıyla üşenmeyip Çanakkaleden Ankaraya kadar yol katettim ve yetkili birimlerden samimi bir şekilde edinmiş olduğum izlenimlerimi bilgilerimi bu siteden açıkladım şunu da belirtmiştim keşke bazı Ankarada yaşayıp yetkililerle daha sık temas kurma avantajına sahip arkadaşların sınav tarihi konusunda yaptıkları açıklamalar doğru çıksa da ben yanılmış olsam Ankaraya gidip kendilerinden ve tüm arkadaşlardan özür dilemeyi de bilirim demiştim ben haklıda olsam eğer haklılığım karşımdaki kişinin onurunu ve gurununu kıracaksa bu konuyu kapatmayı daha uygun görürüm lütfen bu konu hakkında beni başka yorum yazma mecburiyetinde bırakmayın

 171. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar ben öğretmen olarak gireceğim sınava ve geçenn yılki sınavda raporda çalışabilir yazması lazımmış şart öylemiş bu yılda öyle isterlerse eğer benim raporda çalıştırılamayacağı iş alanları dolu ama açık olarak çalışabilir yazmıyor acaba orada çalışabilir illa yazmalımıki benimkinde enfeksiyon riski taşıyan yerlerde çalışamaz yazıyor buda açıklayıcı değilmiki tekrardan oraya çalışabilirmi illa yazılacak bilgisi olan varmı

 172. Suat diyor ki:

  Serhat bey, Madde 13/(4) te
  “Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor alınmak istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce özürlü sağlık kurulu raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce özürlü sağlık kurulu raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez. Kullanım amacına uygun olarak düzenlenmiş ve bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlara sahip kişilerden kurumlarca yeniden rapor istenilmez” yazılı.

  Serhat bey bu madde de özellikle “bu yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan” ibaresi dikkatimi çekti. Benim anladığım üzere bu yönetmelikle vurgulanan 16/12/2010 tarihli yönetmelik. Yani bu rapora göre ve bu raporun yürürlüğe girdiği tarihten sonra alınan raporlar dile getirilmekte diye düşünüyorum. Dolayısıya bu 13. maddenin eski raporların geçerliliğine dair sonuç içermediği düşüncesindeyim. Son yönetmelikte eski raporların ( 16/12/2010 tarihinden önce alınan raporlar ) geçerliliğiyle alakalı olan kısmın madde 18 olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle bende eski raporların geçerliliği konusunda madde 13’ü değil madde 18’i dikkate alarak yorumladım.

  Arkadaşlar şunu da belirtmek isterim ki ; gerek ÖMSS yönetmeliği konusunda olsun gerekse Sağlık Kurulu rapor yönetmeliğinde olsun cevapladığım konular hakkında kesinlikle bu böyledir diye resmi bir açıklama yok.
  Bu cevaplar benim kendi düşüncemdir. Geriye dönük 5-6 sınava katılmamın bana verdiği tecrübelere ve bu konu hakkındaki çeşitli site ve guruplardan yaptığım araştırmalar sonucunda bende bütünleşen bilgileredayanarak cevaplamaktayım.

  Dile getirilen maddeler hakında farklı yorumlar yapılmıştır, yapılabilir…
  Ben yorumlarımda “neden,niçin” sorularının da dayandığı delilleri açıklamaya çalıştım. Her ne olursa olsun sonuçta son yorum sizindir arkadaşlar… Saygılarımla.

 173. Suat diyor ki:

  Mustafa bey yeni yönetmelikte madde 15’te şunlar yazılı;

  “MADDE 15 ‒ (1) Özürlü adaylar ÖMSS ve/veya kura işlemleri sonuçlarına göre Devlet memuru kadrolarına yerleştirilir.
  a) ÖMSS sonuçlarına göre yerleştirme;
  1) Adaylar, kadrolara; eğitim durumları ve özür gruplarına ilişkin şartları taşımaları kaydıyla, ÖMSS puanları, tercihleri, kadro sayıları ve koşulları gözönünde tutulmak suretiyle yerleştirilir. Yerleştirme işlemlerinde, diğer koşullar saklı kalmak kaydıyla, yerleştirmenin yapıldığı tarihte aynı adaya ait geçerlilik süresi bitmeyen sınavlardan alınan en yüksek ÖMSS puanı dikkate alınır ve aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, her ikisinin de aynı olması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır. “

  Bu maddeden de anlaşıldığı üzere yerleştirmede öncelikli olan puandır ve sıra ile diğerleride yukarıda sıralanmıştır. Yani sizin rapor yüzdesi yüksek diye daha düşük yüzde oranlı kişileri tercih edemezler.

  Benim yönetmelikten çıkardığım sonuç; komisyonda yapılan sadece, kadrolara tercihte bulunurken göz önünde bulundurmamız gereken ve tercih kılavuzunda bulunan niteliklere uyup uymadığımızın tesbitidir.

  Diğer sorunuza gelince sizin alanınızdan da kadro açılır elbette. Bu sınav engellilere yönelik bir sınav. Bütün bu çalışmalar bizlerin istihdam edilebilmesi için. Sınava başvuru esnasında şu şu katedoride olanlar başvuru yapamaz diye bir şart yok. Tüm engellileri kapsayan bir sınav. Raporunda “çalışamaz” vb gibi ifadeler olanlar elbette ki bu kapsamın dışındadırlar. Bunlar zaten çalışmaya elverişli olmadıkarından başvuruları da kabul edilmez.

  suat: bu_benimkaderim@hotmail.com

 174. üzeyir diyor ki:

  bu gün 24 ekim pazartesi ve ben sürekli azalan ve sönmek üzere olan ümitlerimle resmi sitelere baktım ve yine hayal kırıklığına uğradım devlet idarecilerinin biz özürlülere karşı lakayt vurdumduymaz umursamaz oyalayıcı vicdan muhasebesinden yoksun davranışları daha ne kadar sürecek acaba merak ediyorum

 175. mustafa diyor ki:

  suat kardes benim ruhsal duygusal ve ortopedik alanda %72 oraninda surekli raporum var.raporumda isgucu kaybi yerine tum vucut fonk. kaybi yaziyor ve calistirilamayacagi is alanlari kismi bos
  1-yeni rapor cikarmam gerekir mi
  2-oranin yuksekliginden dolayi komisyonda sorun yasarmiyim yani yuzde kirk birine mi oncelik verirler
  3-benim alandan istihdam olur mu

 176. serhat diyor ki:

  suat 13. madde 4 şıkta zaten yazıyor sürekli olan daha evelce alınan raporlar geçerli dir.

 177. Suat diyor ki:

  Ayşe hanım, 16/12/2010 Tarihli

  ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK’in kazanılmış haklar kısmında bakınız ne yazıyor…

  ——-

  Kazanılmış haklar

  MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.

  (2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.

  ———–

  ben ilk olarak yönetmeliği okuduğumda

  “MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup … ” kısmı dikkatimi çekti.

  Ben bu kısımdan eski raporların bu yönetmelikle geçerliliğini yitir ( me ) diğini ve yeni rapor almaya gerek olmadığını anlıyorum.

  Gördüğüm kadarıyla bu konudaki ihtilaflar diğer engelli sitelerinde de tartışılmakta. Ama bütün bu tartışmaların neticesi boş kalmış bir sonuç elde edilememiştir.

  Okuduğum yorum ve bilgilerden genel olarak dile getirilen, çoğunluğun düşüncesi “eski raporların geçerli” olduğudur. Ben de aynı şekilde düşünmekteyim. Hatta şunu da söyleyebilirim ki benim iki adet raporum var 1995 ve 2003 tarihli ve bu ihtilaflara rağmen yeni rapor almayı düşünmüyorum.

  Farklı görüşlerde olacaktır illaki ama ben böyle düşünüyorum.

  Aksi bir açıklama gelirde yeni rapor almaya teşebbüs edersem ilk bu durumu paylaşacağım yer burası olacak inşallah.

  ( Tabiki bu durum yürürlükte olan yönetmeliğin yürürlüğe girmeden önce alınan ve “sürekli” ibaresi olan raporlar için geçerlidir.)

  Suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 178. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar benim kafama şu rapor işi takıldı benim rapor mayıs 2010daa alındı ve sürekli yazıyor ve çalıştırılamayacağı alanlar yazıyor acaba bu sınavda tekrar rapor almak lazımmıki

 179. ayşe diyor ki:

  her ağızdan bir laf çıksada artık sınav olacağı belli oldu daha ne çıkacak tarihi belli oldumu tamam

 180. melek aslım diyor ki:

  her ağızdan bi laf ya bu haberler nerden alınıyo acaba

 181. serhat diyor ki:

  arkadaşlar özürlü memur sınavlarında kaç soru sorulacak

 182. Suat diyor ki:

  Caner Arkadaşım, sınav tarihi belli değil henüz. Bakan Şahin’in açıklamasında “2012 yılının ilk çeyreğine kadar tamamlanması için talimat verdik” demiş. Yoruma açık bir beyan. Siz takipte oluni sınav tarihi açıklanınca yine paylaşım olur burda ve diğer sitelerde…

 183. caner küçükköşker diyor ki:

  arkadaşlar ben yeniyim özürlü memur alımı sınavı ne zaman yapilacak bilgisi olan varmı

 184. ayşe diyor ki:

  ben bu yıl yeni bitti formasyon aldım ya siz yeni mezunmusunuz

 185. busem diyor ki:

  ewet haklısıınn!yenı mezunmsunuz sız..

 186. ayşe diyor ki:

  biz sözelciyizya o sıkıntı matematik yok bizde ondan matematik çalışmak lazım

 187. busem diyor ki:

  bende baslamadım kı daha baslıycam matematıkten baslıycam bende..matematıkle aram ıyı degıl..

 188. ayşe diyor ki:

  ben daha çok matematik ağırlık veriyorum diğerleri sözel sonuçta çalışılır ve daha sınavın tarihi belli değil mart gibi diyorlar ama daha var ondan fazla şimdiden sıkmıyorum kendimi yoksa sonlara doğru dahada sıkılırım

 189. ayşe diyor ki:

  evet onlardan çalışacağım ama onlar çok ayrıntı veriyo ki bize bence o kadar ayrıntı sormazlar daha basit sorarlar geçen yılki sorulara baktısanız basit sormuşlar ondan ben eğitim bilimlerine ağırlık vermiyorum benim matematik yok busem hanım ondan matematik çalışıyorum daha çok siz başladınızmı çalışmaya neler çalışıyorsunuz

 190. busem diyor ki:

  ayse hanım kpss konu anlatımı kıtaplarından mı calısacaksınız..kaynak olarak ne kullanıyorsunuz?

 191. ayşe diyor ki:

  acaba öğretmen alımı olurmuki yada sadece memurmu alırlar

 192. ayşe diyor ki:

  ben tarih öğretmeniyim ve öncelikle tarih coğrafya türkçe mat.öncelik veriyorum daha sonra bütün eğitim bilimlerini baştan sona çalışacağım konu ayırmadan

 193. busem diyor ki:

  ögretmen olup bu sınava hazırlanan arkadaslarımm egıtım bılımleınden nereye calısıyorsunuzz hangı konulara?

 194. Suat diyor ki:

  Evet Ayşe hanım bende sizin gibi Osmanlı Tairihinin olmayacağını düşünüyorum. Belki konularda birkaç ünite artar eksilir ama genel olarak fazla bir değişiklik beklemiyorum. Ama yeni sınav sorularının da eskisi gibi yüzeysel olmayacağını düşünüyorum.

 195. ayşe diyor ki:

  suat bey sizce tarihten yine inkilap tarihi olur dimi ben sadece ona bakıyorum gerçi bir açıklama yapılır herhalde türkçe aynı yine coğrafyada aynı ben birtek acaba dahil edilirmi tarihe osmanlı tarihi falan düşündüm ama olmaz herhalde

 196. ayşe diyor ki:

  suat bey sizce tarihten yine inkilap tarihi olur dimi ben sadece ona bakıyorum gerçi bir açıklama yapılır herhalde

 197. Suat diyor ki:

  Ayşe hanım ben ben AÖF 2.sınıf öğrencisiyim bu yüzden ortaöğretim olarak gireceğim sınava. Ben geçen sene yapılan sınavlarda hangi konulardan soru çıktıysa öncelikle o konulara bakıyorum. Zaman kalırsa da çeşitli alternatif konulara bakacağım.

 198. ayşe diyor ki:

  suat bey hangi konulara çalışıyorsunuz hangi kitaplardan çalışıyorsunuz siz lisan olarakmı memurluğa gireceniz

 199. Suat diyor ki:

  Üzeyir bey, bu konu ile alakalı paragraflar dolusu yazı yazdım ama görünen o ki, size ne demek istediğimi anlatamamışım.
  Belki de anlamak istemiyorsunuz bilemem…

  Konuyu “sen-ben” olayına getirmişsiniz, ama burada sen-ben yok, “biz” varız. Bizler için varız, paylaşmak için buradayız.

  Size tekrar tekrar açıklama yapmayacağım. Çünki sizi eleştirdiğim konudaki fikrim değişmedi. Dileyen arkadaşlar da yorumlarımdan ne demek istediğime bakabilirler.

  Sizde “eski yorumlar”dan benim düşüncelerimi ve yorumlarımda sizi eleştirdiğim kısmı lütfen tekrar okuyun, kelimeleri dikkatle gözden geçirin ve en son bana hitaben yazdığınız yazıda bana atfettiğiniz tavrı karşılaştırın… Acaba gerçekten öyle mi…!!!

  Saygılarımla…

 200. ORHAN SOY diyor ki:

  BAKIN ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES KESİN BİLGİ YAZSIN OLUR OLMAZ YADA SINAVDAN HARİÇ BİLGİLER YAZMAYIN HELE KESİN BİŞEY BİLİYORSANIZ SINAV HAKKINDA YAZMAYIN LÜTFEN ÇÜNKİ ZATEN BİZİM DURUMUMUZDA OLAN KİŞİLERLE KİMSE İLGİLENİP YARDIMCI OLMUYOR ONUN İÇİN HİÇ DEĞİLSE BU FIRSATI YANLIŞ BİLGİ EDİNEREK KACIRMAYALIM OLURMU VE AĞIRLIĞI MEMMURLAR .NETTİ YADA ÖZÜRLÜ 2011 PERSONEL ALIMINDAN TAKİP ETSİN VE KESİN Bİ BİLGİYE ULAŞANDA ALALH RIZASI İÇİN FACEBOOKUNDA MSN DE VE BÖLE ÖZÜRLÜ SİTELERİNDE PAYLAŞSIN SAYGILARIMLA HEPİNİZE ŞİMDİDEN BASARILAR VE HERŞEYİN HAYIRLISINI DİLİYORUM…

 201. Suat diyor ki:

  Üzeyir arkadaşım görüyorum ki olayı, “sen-ben” davasına getirmişsin…

  Burada “sen-ben” yok “BİZ” varız. Bu konuda olan düşüncelerimi üşenmeden pc başında geçip sayfalar dolusu yazdım, dileyen “eski yorumlar”dan bakabilir. Ama görünen o ki derdimi anlatamamışım yada anlamamışsın, beklide anlamak istemiyorsun bilemem.

  Bu sayfada bulunuşum “benlik” adına değil “bizlik” adınadır.

  Ben hiçbir zamanda sınav tarihi hakkında kesin konuşmadım. Devamlı yetkililerden aldığım bilgileri aktardım, öyle yapmaya da devam edeceğim.

  Sınav benim için ister bir ay sonra ister 1 sene sonra olsun fark yapmaz. Ben çalışmaya başladım ve 5-6 ünitede bitirdim şu ana kadar. Çok şükür temelim var biraz hatırlama babında çalışma yapıyorum zaten. Ama sorun, “ben” değil “biz…!!!”

  Şöyle bir düşünüyorum da o zamanlar sınava çalışmaya başlayan arkadaşlar “ne kaybetti ???” cevap “hiç”, ama kazanımları oldu mu diye hiç sormuyorum kendime çünki olmaması imkansız.

  Bu sayfayı takip edenler sadece düşüncelerini yada bilgi paylaşımlarını buraya yorum olarak yazan kişileriden ibaret değildir olamaz da, birde sessiz okuyucu kitlesi var… Bana bu konu hakkındaki duygu ve düşüncelerini mail yoluyla paylaşan arkadaşlar oldu ve anladım ki yaptığım yorumlarda bu süreci buradan takip eden bazı arkadaşların kazanımlar sağlamasına, psikolojik olarak motive olmasına vesile olmuşum. Bu durumdan memnunum.

  Tabi bu benim düşüncem , aynı düşünceye sahip olmayan da vardır illaki sizin gibi…

  O kadar yazdığım yazıdan sonra hala düşüncelerimi size anlatamışsam, bundan sonrası benim için “abesle iştigal etmek’tir” buraya “NOKTA” koyuyorum. Saygılarımla.

  ( Böyle uzun yazılarla siz okuyanları yormak istemezdim ama yorumsuz bırakmak “yaptığımın yanlış olduğunu kabullenmek” anlamına gelmemesi için yazmak zorunda kaldım kusura bakmayın.

  Şunu belirtmek isterim ki YAZDIĞIM HER YAZININ ARKASINDAYIM…!!!)

 202. MERHABA BEN YENİ YAZIYORUM FAKAT DEVAMLI TAKİP EDİYORUM DUYDUĞUMA GÖRE BİZLERİN YERİNE BELEDİYEDE ÇALIŞAN İŞÇİLERİ OKULLARDA ÇALIŞTIRACAKLAR VE AÇIĞI BÖYLE KAPATACAKLAR DUYDUĞUM VE GÖRDÜĞÜM BU SAYGILARIMLA BUDA NEREDEN ÇIKMIŞ D diyor ki:

  FATİH

 203. oguz diyor ki:

  sınav tarıhı bellı olursa basvuru nerede yapılacak? Yardmcı olur musunuz?.

 204. üzeyir diyor ki:

  2011 yılında sınav yapılacağı ümidini taşıyan ve sınav yapılacağı konusunda iddialı demeçler veren ben hayır sınav 2012 yılının ilk çevreğinde yapılacak diye yazınca da bana kızan arkadaşlar vardı beni özürlü arkadaşların ümitlerini kırmakla ve kesin olmayan bilgi vermekle itham eden arkadaşlarda herhalde artık sınavın 2011 yılı içerisinde yapılmayacağı konusunda ikna olmuşlardır.artık yapılacak iş sınav tarihi konusunu unutup önümüzdeki uzunca süreyi iyi değerlendirmek olmalı tüm arkadaşlara saygılar sunar sınava kadar güzel hazırlanmalarını tavsiye ederim

 205. ayşe diyor ki:

  sizin ders çalışma nasıl gidiyor nelere çalışıyosunuz benim aklıma tarihten inkilap tarihi olur herhalde dimi osmanlı tarihini falan dahil ederlermi ki diye takılıyoama sanmıyorum coğrafyada belli bakalım yakında belli olur

 206. serkan diyor ki:

  ayşe hanım bence çok yakın zamada belli olur ..en azından sınavda çıkacak soruların konu dagılımı belli olur dıye dusunuyorum

 207. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar evet marta kadar yapılacakgaliba en azından netlik kazandı yavaş yavaş iyi oldu arkadaşlar sizce kesin tarih ne zamn belli olur duyurulur sınav tarihi

 208. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar evet marta kadar yapılacakgaliba en azından netlik kazandı yavaş yavaş iyi oldu arkadaşlar sizce kesin tarih ne zamn belli olur duyurulur sınav

 209. serkan diyor ki:

  ocak şubat mart ilk çeyregi olduguna göre marta kadar yapılması gerekir bakanın açıklamasından bu anlaşılıyor

 210. serkan diyor ki:

  Şahin, “Yani artık ilköğretim, ortaöğretim, lisans ve ön lisans olan gruplar kendi içinde sınava girecek, ayrıca özürlü grupları dediğimiz, bedensel özürlüler kendi içerisinde, işitme engelliler kendi içerisinde, görme özürlüler kendi içerisinde sınava tabi tutulacak. 2012 yılının ilk çeyreğinde de bu sınavın tamamlanabilmesi için de ilgili bakanlıklarımızla, Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere gerekli çalışmalar yapıldı.” dedi.

  BAKAN FATMA ŞAHİNİN AÇIKLAMASI

 211. durdu diyor ki:

  kim diyor sınav sınavlar 2012 nin ilk çeyregınde denıldıgıne göre mart sonuna kadar yapılcak nereden bilgi aldınız

 212. serkan diyor ki:

  sanırım sınavlar 2012 nin ilk çeyregınde denıldıgıne göre mart sonuna kadar yapılcak..yavaş yavaş tarih belli oluyor arkadaşlar hayırlısı olsun bakalım :)

 213. serhat diyor ki:

  arkadaşlar 13. madde 4.şıkta raporları sürekli olanlara 2.defa rapor verilmiyor yazıyor iyi okuyun arkadaşlar suat kardeş kpss 71.7770 puan aldım bu puanla nereye başvurabiliriz

 214. serhat diyor ki:

  lavinya 13 madde ile 4 şık bölümünde yazıyor iyi oku

 215. şehzade diyor ki:

  suat kardeşim bedensel, işitme, görme engelli diye ayırmışsınız da acaba psiklojik rahatsızlığı olanlar da başvurabiliyorlarmı bana bilgi verir misiniz bu şekilde olanlarda bir gruba giriyor mu…..

 216. melek aslım diyor ki:

  lavinya haberi nerden aldım kesinmi

 217. Suat diyor ki:

  ÖMSS İLE İLGİLİ GÜNCEL HABER ;

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, “Yani artık ilköğretim, ortaöğretim, lisans ve ön lisans olan gruplar kendi içinde sınava girecek, ayrıca özürlü grupları dediğimiz, bedensel özürlüler kendi içerisinde, işitme engelliler kendi içerisinde, görme özürlüler kendi içerisinde sınava tabi tutulacak. 2012 yılının ilk çeyreğinde de bu sınavın tamamlanabilmesi için de ilgili bakanlıklarımızla, Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere gerekli çalışmalar yapıldı.” demiş

  bu_benimkaderim@hotmail.com

 218. Lavinya diyor ki:

  Dikkat çok gizli bilgi !!!
  Sınavlar 2012 şubat ayında olacak ona göre hazır olun sonra yok ben duymadım yok bana söylemediler demeyin :)
  (dipnot raporları oldukça eski olanlar mesela 5-10sene önce almış arkadaşlar onları da yenileyin derim bak bu bilgiyi herkese vermem kıymetimi bilin…)

 219. Suat diyor ki:

  Begüm hanım biz 2010 yılında yapılmış olan sınavlardan bahsediyoruz, bu sene henüz sınav olmadı. Bizlerde merakla bekliyoruz sınav tarihini ama yakında olacak inşallah…

  suat: bu_benimkaderim@hotmail.com

 220. Begüm diyor ki:

  arkadaşlar sağlık bakanlığının sınavı oldumu acaba hiç açıklayıcı bişeyler yazmıyorki nerden takip edeceğimide bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 221. kaan diyor ki:

  suat kardeşim sağlık bakanlığına giren sayısı zaten 1850 kişi toplamı ve meb i kazanlar girmedi zaten saglık bakanlığına zannetmiyorum bende o kadar olsun

 222. melek aslım diyor ki:

  iiyce kafa karıştı ne bu anlamıdm gtti karsık olan bölümler mi kafamı mı çözemedim doğrusu

 223. melek aslım diyor ki:

  ya su 90 üzeri alanları sözleşmeli işe alacaklar dogru bir haber mi bu acaba…?

 224. Suat diyor ki:

  Kaan arkadaşım 30 ile yaklaşık 8,000 arasında uçurum var. Anlaşılan siz başka bir durumdan bahsediyorsunuz ben başka…

  Ben geçen sene lisans mezunu olarak sınavlara giren arkadaşların ortalama ve kendimce kabul gördüğüm bir rakamı sizinle paylaştım.

  Saygılar.

 225. serkan diyor ki:

  evet arkadaşlar bilgisi olanlar paylaşsın lütfen..saygılar…

 226. serkan diyor ki:

  selam arkadaşlar bir konu hakkında yorumunuzu almak istyrm..üniversitede yada lisede bilgısayar dersı gördüysek ve bundan başarıyla gectıysek bunuda kanıtlayabılırsek bılgısayar işletmeni sertıfıkamız olmasa bıle bılgısayar işletmeni unvanına sahip oluyormuşuz ve tercıhlerımızıde ona göre yapabılıyormuşuz bu dogrumu arkadaşlar..lütfen bılgısı olan paylaşşsın…

 227. kaan diyor ki:

  dilek alıcaklar ama malesef ne kadar onu bilmiyoruz neye göre alacaklar kaç kişi alacaklar hiçbir fikrimiz yok zamanla görücez herşeyi gecen yıl 1000 öğretmene 967 kişi başvuruda bulundu eğer bu sınavlarda önüne gelene rapor vermezler ise yine söylüyorum herkez rapor alıp senin hakkını bile yiyen var sonuçta bir hastalığı olanda rapor alabiliyor onun için birşey diyemicem bu konuda inş hak edenler ve gerçekten engelli olanlar hak ettiği yerde olur öğretmenlik için bir kişi rapor alır olur biter o kadar eğitim mezunu var engelli gözükmez rapor alır bunun için öğretmen olur yani hakkın boşa gider demedi deme ben raporlar yenilensin isterim halen söylüyorum bunu üstüne basaraktan baksana herkese sınavı unuttular rapor derdine düştüler kardeşim bir sıkıntın varsa neden raporunu düşünüyorsun değilmi ama onun için hiç müsadem yok böyle kişilere

 228. dilek diyor ki:

  arkadaşlar ben öğretmen olarak gireceğim ama öğretmen geçen yıl 1000 di bu yılöğretmen alımı olmama gibi bir ihtimal olurmuki acaba öğretmen olarak inşallah atrarlar

 229. kaan diyor ki:

  arkadaşlar kpss gibi artık nitelik kod kılavuzuna göre tercih yapıcaz dpb nin yaptığı ama normaldeki nitelik kod kılavuzu olursa bütün alanlar olur sanırım bu da çok iyi olur herkes alanına atanır. ama bu nitelik kılavuzu ösymin yapmış olduğu kpss ye yönelik kılavuz dpb de olan ve onu kullanırsa eğer sınavı ösym yapacagı kesinleşebilir artık hakkımızda hayrlısı olsun birde ben bu görüşü hiç sevmiyorum geçen yıllarda atanan arkadaşlar tekrar girecek e be kardeşim neden giriyorsun tekrar bu sınava bari önceden girmeseydinde bizler senin çalıştığın işte çalışalım neymiş memnun değilmiş pes artık imkan saglarsın begenmez sağlamazsın laf söz eder arkadaşlar girecek çok insan var kazanıpta bu sınava onlara dur diyelim yoksa bizlerin işi çok zor kadro tekrar yükselecek herkes girecek hiç şaşırmam bu sınava 1 milyon kişi girmez ise onun için önlemleri alalım ve bir konuya tekrar giriş yapıyorum kesinlikle raporlar yenilensin halen engelli fazla olmayan kişiler kamuda bizim hakkımızı yiyorlar ve bunlara önlemimiz alalım birlikte olarak

 230. kaan diyor ki:

  o kadar çok olamaz zannetmem çok fazla söyledin suat bence tabiki senin düşüncen o kadar okuyan oldumu toplam bir ünvde okuyan özürlü komisyon biriminin istatiğine göre 30 u geçmiyor ve birde 7 bin varsa diyecek birşey bulamam

 231. Suat diyor ki:

  Kaan arkadaşım tam olarak yada net olarak demeyelim de ortalama olarak tahmini 5-6-7 bin civarı diye düşünüyorum.
  Sizde zaten sınava katılacak kaç kişi var demek istediniz sanırım.

 232. kaan diyor ki:

  arkadaşlar tam olarak lisans 4 yıllık mezun kaç kişi var bilgisi olan varmı net olarak

 233. kaan diyor ki:

  akif kardeşim zaten ayrım yapılacak herkes kendi içinde sınavlara girecek aslında senin demek istediğin bedensel engelliler değil bu süreğen hastalıkları olan kişiler ve o kişiler bedensel engellilerin içine giriyor onlar zaten şuan bakanın açıkladığı gibi hangi engellilerin içine girecek belli değil nede olsa onlar engelli değil hasta benim görüşüm çünkü tek onlar engelli değil ama raporu var engelli oluyor sorarsanda kabullenmzeler

 234. akif özdemir diyor ki:

  lütfen zihinsel engellilerle bedensel engellileri ayırın

 235. 44 diyor ki:

  engelli ögretmen alımı için müracat edicek arkadaslar varmı bilgisi olan bir arkadasım yardımce olursa sevinirin

 236. dilek diyor ki:

  arkadaşlar öğretmenlik için girecek varmı sınava

 237. HATİCE SÖZER diyor ki:

  beklemek istemiyorum şu sınav tarihlerini artık bir an önçe olsun

 238. arkadaş diyor ki:

  ne oldu doktor kardeşim kimlere şerefsiz diyorsunuz evvela bunu öğrenebilirmiyim nelere sinir oldunuz. ne hakkında görüşmek için telefonunuzubıraktınız bunubizimle paylaşın lütfen bir doktorolarak sizinde görüşünüzü almak istiyoruz……..

 239. suat diyor ki:

  KPSS puanınız da varsa tabiki İŞKUR engelli ilanlarınıda takip edebilirsiniz… Belki size uyan bir kamu ilanı olabilir.

 240. busem diyor ki:

  tabıkı sınavı beklememız lazımm…ayse hanımm

 241. ayşe diyor ki:

  ben 4 yıllık fakülte mezunuyum .tarih bölümü okudm.% 40 engelim var yeni aldım raporumu.atanmak için ne yapmalıyım.yönlendirebilirmisiniz lütfen.

 242. kadir diyor ki:

  sınav ne zaman arkadaşlar

 243. kelidddd diyor ki:

  sınav tarihi henüz belli dğil..2012 de olacağı söyleniyor.. yabi net bi tarih yok..bence siz hazırlanamya başlayınnn sınava..

 244. selo diyor ki:

  nerden ögrene biliriz sınav tarihlerini

 245. selo diyor ki:

  sınav nezaman arkadaşlar

 246. kelidddd diyor ki:

  bence sınav en yakın zamanda olucak..

 247. aynur diyor ki:

  benimde şu 5 kisilik heyete aklim takildi,hem sen sinavi kazan bi de ustune heyete gir bence cok torpil doner

 248. kaan diyor ki:

  her siteye bakıyorumda herkes raporlarından dolayı korkuyor neden acaba şüphe duyuyorsun demekki bunda bir sıkıntı var derim insan şimdi herkes sınavı unuttu rapor peşine düştü nedense.

 249. okan diyor ki:

  kardesimin rahatsizligi ortopedi ve zihinsel suat bey,ama agir ozurlu yazmiyor yinede dediginiz gibi alimi zor

 250. Suat diyor ki:

  Okan bey kardeşinizin engeli nedir bilemiyorum. Ama genel koşul şudur;

  Atandığı görevi yapmasına engel bir durumu ( engeli )
  olmaması lazım. Tabi bunuda raporla belgelemesi lazım.

 251. okan diyor ki:

  suat bey verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim son bir sorum olacak benim kardesimin yuzde 40 i gecen raporu var ve ayni zamanda kpss ye girdi lise mezunu olarak,benim merak ettigim husus acaba bu atamada kardesime biryer gelirse sorun cikarmi malumunuz uzere hersey sistemden gozukuyor,acaba kardesimi raporu var diye ise almamazlik ederlermi

 252. Suat diyor ki:

  Okan bey % 40 ve üstü raporu varsa o bahsettiğiniz rahatsızlığı da olsa sınava girebilir.

  suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 253. Suat diyor ki:

  Okan bey, lise mezunu hizmetli üniversite mezunu memur olacak diye bir şart yok. Örneğin geçen sene MEB, Öğretmen, Hizmetli ve Memur kadrosu açtı. Hizmetli kadrosuna başvuru şartları içinde mezuniyet olarak “lise” memur kadrosuna ise “önlisans ve lisans” şart koştu. Aynı sene Sağlık Bakanlığı açtığı memur kadrosuna mezuniyet şartı olarak “lise” Hizmetli kadrosuna ise “ilk/ortaokul” istedi. Sonuç olarak kadroda belirtilen başvuru şartları önemli. Lise mezunu nu Hizmetli sınıfın da alan kurumda var memur sınfında alan kurumda var.

 254. erhan diyor ki:

  nasıl ve nezaman nerde müracat edilecek

 255. okan diyor ki:

  merhaba arkadaslar benim aklima takilan bi kac sey var,lise mezunu engelliler hizmetli,ünv mezunu mu normal memur yani 657 ye tabi oluyor,diger sorum ise yuzde kirk i gecmis bir psi.rahatsizligi olan biri zihinsel engelli kadrosundan kamuda ise girermi,bu tip hastalara kadro varmi yani

 256. serkan diyor ki:

  ben bir daha bu siteye yazmıcam..çünkü okadar yanlıs bilgi veren varki..ben böyle kişilerle aynı ortamda bilgi paylaşımında bulunmam artık..taktınız kuraya yaa..digerleride sınavdan sonra kuraya gircekmiş :) neyse tartışmaya girmicem kimseyle..bana sorusu olan serkanyoruk4@hotmail.com msn adresını ekleyerek bana ulaşabilirsler saygılarımla hoscakalın

 257. mehmet diyor ki:

  arkadaşlar ankara ya yakın yerlerde oturanlar bir yetkiliyle görüşsün sınav ne zaman diye selamlar

 258. Suat diyor ki:

  Hakan bey, ben yönetmeliği sizi kadar okumadım anlaşılan. Siz okumuşsunuz söylediğinize göre…

  Bana yazınızda bahsettiğiniz

  “diğer konunuza gelince kura ile seçim sınava gireceksiniz girdikten sonra birde sınava girenleri kura bekliyor yani anlayacanız hem sınav sınavdan sonrada kura”, “İLKOKUL HARİCİNDEKİ OKULLARDAN MEZUN OLANLAR SINAV ARDINDAN KURAYA TABİ TUTULACAKLARDIR”

  diyerek sınava girenlerin ayrıca kur’aya tabi tutulacağı hakkındaki söyleminizle ilgili yönetmelik maddesini ve açıklamasını burada paylaşırsanız, bilmeyen arkadaşlarda doğrusunu öğrenmiş olur.

 259. HAKAN diyor ki:

  ayşe hanım merhaba öncelikle ilkokul mezunu kaçtane alacaklarını bilemiyoruz sonuçta ilkokul mezunlarına sınav olmayacağı için umarım 80 yaşındaki dedemizde başvurur bu ayrı bir konu diğer konunuza gelince kura ile seçim sınava gireceksiniz girdikten sonra birde sınava girenleri kura bekliyor yani anlayacanız hem sınav sınavdan sonrada kura kimse kafasına göre yorum yazmasın o kaç kişi alıncakmış bu kaç kişi alıncakmış SADECE BİLMEMİZ GEREKEN ŞU İLKOKUL MEZUNLARI SINAVSIZ KURA İLE ALINACAK İLKOKUL HARİCİNDEKİ OKULLARDAN MEZUN OLANLAR SINAV ARDINDAN KURAYA TABİ TUTULACAKLARDIR bu arada sınav tarihi ilkokul mezunlarına 2012 den önce dengi üst okullardan mezun olanlara 2012 tarihinde tam tarihi kasım ortaları ve sonunda DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI nın sitesinden yayımlanacaktır bu bilgiler devletin resmi gazetesinde vardır oraları iyi okumayan arkadaşlarımız var onlara sesleniyorum burda doğru yazdıklarımıza o yanlış bilgi bu yanlış bilgi diye yorum yazacam diye buraya ayırdığın fakitin 5 dakikasını devletin resmi gazete sitesini dikkatli okursa sevinirim kendi adıma yok onada inanmassanız inanmayanlar için söylüyorum burda boşa zaman kaybetme.

 260. Suat diyor ki:

  Arkadaşlar kafamızı karıştıracak bir durum yok bence…

  Özürlü Memur Seçme Sınavı Sınav Yönetmeliği
  Madde 5-c’de bakınız ne diyor…

  “Kura, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesine göre Devlet memuru olabilmek için aranan asgari eğitim şartını haiz eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlülerden kamu kurum ve kuruluşlarına tercihlerine göre yerleştirileceklerin tespiti amacıyla noter huzurunda yapılır”

  metinde geçen “tercihlerine göre” kısmının altını çizmek isterim.

  Her başvuru yapan kadroya yerleşecek diye bir madde yok…

  Yani adı geçen eğitim düzeyinde olan kişiler için açılan bir kadro sayısı olacak. Ayrıca ÖMSS ‘da birden çok kurum kadro açacağı için, kişiler farklı farklı tercihlerde bulunacak. Açılan kadrolara kimlerin yerleştirileceği, kimlerin yerleştirme de devre dışı kalacağı husunda olsun, kimlerin hangi tercihlere yerleştirileceği hususunda olsun ölçü alınacak bir puan olmadığından bu durum kura sistemi ile giderilecek.

  Biz engellilerde üst yaş sınırı olmadığından bu sınava 40-45 belki yaşça daha büyük bireyler başvuru yapacak. Şöyle bir düşünürsek mezunniyetinden en az otuz sene geçmiş birisine soru olarak ne sorlabilir ki ? :) Bence mantıklı bir karar.

  Umarım bu konuda zihnimizde oluşan soru işaretleri giderilmiştir. Saygılarımla…

  suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 261. serkan diyor ki:

  arkadaşlar yapmayın etmeyin kaçtane ilkokul mezunu alacaklar.. bırakın onuda kurayla alsınlar…. sanırım az alacakları için ayrıca bır sınav yapma geregi duymamıslar..artık o kardeşlerimizin bilgilerini sınamayacaklar..umarım torpil dönmezde ihtiyacı olan kardeşlerimiz atanır..herkesin şans yanında olsun..çünkü oldukça ihtiyaçları olacak..lisans önlisans ve lise mezunu arkadaşlar ders çalısmaya devamm :)

 262. kaan diyor ki:

  bu ne yaa ilkolkul mezunu seviniyor okuyorumda kura ile olacak diye ilk önce üniversite mezunlarını almaları gerek bence ben o kadar okuyorum ve onca yıl okucam ilkokul mezunu dicekki beni al beni al olmaz öyle adaletsizlik ilk önce lisans sonra önlisans ve sonra ortaöğretimi ve birde tek isteğim engelli raporları tekrar alınır inşallah tek isteğim bir elensin temizlen artık önüne gelen engelli oluyor nedense

 263. ayşe diyor ki:

  valla benimde kafam karıştı bu sınava kura derken arkadaşlar nasıl olacak bu bunuda anlamış değilim daha önce böyle bişey yapıldımı

 264. ibrahim diyor ki:

  arkadaşlar ben lise 4 öğrencisiyim bu sınav hakkında ayrıntılı bilgi verirmisiniz kafam karıştı valla

 265. ayşe diyor ki:

  nasıl yani ilkokul mezununun lisansa göre şansı yüksekmi yapmayın arkadaşım olurmu yani bu sevinç bundanmı geçen yıl bile lise düzeyinin sınavdan 85 alan bile atanamadı ama lisanstan 68 alan atandı ilkoukula gelince kaç kişi alacaklarki bencede ve kaç kişi ilkokul mezunu başvuracak önemli olan bu değilmi anlamadım bu işi ben

 266. busem diyor ki:

  benım kafam cok karıstı ya…..

 267. serkan diyor ki:

  hakan kardeşim herkesin düşüncesine saygılı oldugum gıbı senınde düşüncene saygım sonsuz..ama sınavın 2012 de olacagı yönde haberi nerden okudunuz merak edıyorum

 268. HAKAN diyor ki:

  sekan kardeş sınav 2012 de yapılacak amma 1.ayı amma3.ayı sonuçta 2012de ilkokul mezunlarınıda kaçtane alacaklarını biz bilemeyiz her il kendi bünyesine göre alır almasalar zaten ilkokul mezunları bu kanundan yararlanamaz derlerdi benim fikrimce ama birde şu var ilkokul mezunları sınava gireceklerden önce sınavsız noter seçeceği için benim düşünceme göre bir hayli fazla olur herhalde.

 269. serkan diyor ki:

  hakan arkadaşım yanlıs bir tespit yapmısın.hatta iki tespitinde yanlış birincisi 2012 de sınav olacak diye bişey yok sınavın tarihi belli degil..eger memurlar netten okuduysan adamlar sadece kendi düşüncesini yazmışlar..tekrar edıyorum resmı sıtede sınav tarıhı belli degıl ikinci yanlış tespitin ise kaç tane ilkokul mezunu alacaklarda müjdeli bir haber verır gıbı verıyosun ..saygılarımla

 270. HAKAN diyor ki:

  arkadaşlar özürlü memur alımı meclisten geçti ve resmi gazetede yayımlandı 31 ekime kadar devlet daireleri açık memurlarını bildirecek ve sınav 2012 de yapılacak ancak onun öncesinde ilkokul mezunlarının işi daha kolay çünkü ilkokul mezunlarına sınav olmayacak yani bu demek oluyorki ilkokul mezunları 2012 yi beklemeyebilir noter karşısında seçilip atanacağı için ilkokul mezunları sınava tabi değildir hakanhamza_24@hotmail.com

 271. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar rapor süreklise sorun yok bence kafadan uydurmasınlar şu geçen yıl çıkan lisans düzeyinde iletişimle sorular vardı nerden bulup bunlara çalışacaz arkadaşlar

 272. erkan diyor ki:

  arkadaslar burda her kafadan bı ses cıkıyo kesın olarak soluyorum sınav tarıhı henuz kesın degıl bu senede olabılır 2012 olabılır henuz bı acıklama yok sadece karar meclısten gecmıs ve nasıl ne sekılde olacagı acıklanmıstır. yanı sınav tarıhını ole sacma sıtelerden takıp etmeyın devletın kendı sıtesınden gırıp kendınız bakın devlet personel baskalıgı bu hersey burda yanı herkese sımdıden bol sans dılıyorum ınsallah hrkes yerlesır bı yerlere.

 273. serkan diyor ki:

  bak seder kardeş bu kadar kişinin günahına girme..inanki bu kadar kişi seni dava ederse bu işin altından kalkamassın..bi kaç arkadaşla görüştüm..milleti kandırmaktan başına iş alacaksın..şurada gercegi yaz..mılletı kandırma…

 274. seder diyor ki:

  sen sosyal yardım alcaksan sorun yok nasıl işinize gelirse ben sadece söyleyimde sonra duyup kriz geçirmesin bazı arkadaşlar

 275. fethi kılıç diyor ki:

  2011 özürlü sınavı nezaman bilgisi olan yazsın lütfen a_g_i_t_1990@hotmail.com

 276. fethi kılıç diyor ki:

  2011 özürlü sınavı nezaman ve nerde başvurabiliriz bilgisi olan yazsın lütfen a_g_i_t_1990@hotmail.com

 277. serkan diyor ki:

  Resmi Gazete
  16 Aralık 2010
  Sayı : 27787 (Mükerrer)
  YÖNETMELİK

  Kazanılmış haklar
  MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.
  (2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir. SEDER KARDEŞİM BAK RAPORLAR KANUNU BURADA OKURSAN SEVİNİRİM..LÜTFEN KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE KİMSENİN AKLINI KARIŞTIRMA.. SAYGILARIMLA… BU ARADA RAPORLARI SÜRELİ OLAN ARKADAŞLARIN RAPOR SÜRELERİ BİTTİYSE ELBETTE YENİ RAPOR ÇIKARTMALARI GEREKİR

 278. seder diyor ki:

  ara sor ben aradım sordum alala nereyi arıyacanıda kendin bul her şeyi hazıra getirmeyin

 279. Suat diyor ki:

  Ben özel bir şirkette çalışıyorum, dolayısıyla her an müsait olamıyorum. Elimden geldiğince hızlı yardımcı olmaya çalışıyorum, aksaklıklarda olmuyor değil hani…

  Önemli değil Muhammet bey. İşinize yaradıysa sorun yok.

  suat: bu_benimkaderim@hotmail.com

 280. muhammet diyor ki:

  suat arkadaşım teşekkürler…

 281. muhammet tunca diyor ki:

  arkadaşlar benim rapor alma tarihim 29.12.2010 daha yeni sayılır yani.aslında belediyede işçi kadrosunda çalışıyorum ama memur olmak istiyorum ve bu sınavı bekliyorum.bide istanbul istemiyorum.geçmiş dönemlerin sınav sorularını nereden alabiliriz acaba gerçi suat arkadaşıma mesaj attım yardımcı olursa sevinirim…
  rabbim yardımcımız olsun…

 282. Suat diyor ki:

  Serkan arkadaşım gibi bende aynı konuyu merak ettim şimdi.

  2010 öncesinde alınan raporların geçersiz olduğu nerde yazılıymış acaba SEDER arkadaşım???

  Bize kaynak gösterirsen memnun oluruz.

  El elden üstündür belki senin bilipte bizim bilmediğimiz şeyler vardır. Öğrenmiş oluruz hep birlikte…

 283. serkan diyor ki:

  seder arkadaşım beni bu konuda bilgilendirmeni istyrm.. nerede yazıyormuş 2010 sonrası rapor alanların yenıden rapor alması gerektigi..bir kaynak gösterirsen memnun olurum..şu raporlar kanunu neredymiş bi gösteriverde hepimiz okuyalım raporlar kanunu

 284. seder diyor ki:

  son çıkan rapor kanununa göre rapor olunacakmışş yani 2010 sonrası yoksa yeni çıkartın hazır boşken hastaneler

 285. Suat diyor ki:

  Raporun sürekli ise evet, süreli ise süresi bitene kadar kullanabilirsin bittiğinde yenilemen gerekir.

 286. şehzade diyor ki:

  arkadaşlar bu sınava girebilmek için en az %40 raporun olması gerekiyorya ben yeni alcam şimdi aldığımda aynı raporla 2012 de sınav için başvuru yapabilirmiyim hani sınav 2012 de diyorlar ya

 287. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar dün trt haberde söylendi gazetelerde açıklandı bence çok alım yapacaklar bende öğretmenim mutlaka öğretmende alacaklar

 288. Suat diyor ki:

  Şehzadem öncelikle sakin olalım, paniğe gerek yok.
  Henüz orta da ne bir sınav, ne de başvuru var…
  Öğretmenlere ne kadar kadro açılacak konusunda ben bir bilgi duymadım. Öyle bir açıklamaya rastgelmedim. Varsa böyle bir açıklama ancak yetkililerin resmi olmayan beyanatlarında vardır, onu da netten araştırabilirsiniz. Ama benim öğretmen adayı arkadaşlarımda var, böyle bir bilgi olsa benimde haberim olurdu diye düşünüyorum.

  KPSS sınavından illaki farklı olacak en azından ismi farklı KPPS /ÖMSS … Sınavın uygulama yönetmeliği dün Resmi Gazetede yayımlandı, incelemek istersen DPB sitesi anasayfasından bakabilirsiniz… Orda da zaten belirtilmiş ; sınavda çıkacak soruların konu dağılımları daha sonra belirlenecek diye. Yani kanu belirtilmemiş. Ancak 2010 yılında yapılan sınavlarda soruların hangi konulardan çıktığını sorarsanız bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. İnternetten tarayın bulursunuz. Bulamazsanız ben yardımcı olurum size bende mevcut.

  Suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 289. Lavinya diyor ki:

  :)) kpssden 94 puan alanlardan değil o puan türü kpss94 yani ortaöğretimden girenler başvurabilir demek istiyor, bu kurumun kendi yaptığı bir atama burda konuşulanlarla alakası yok genel ve merkezi atamayı bekliyor herkes ve bunun içinde yeni bir sınav yapılacak, ha yapılacakta ne zaman yapılacak onu da söyleyeyim ki merakta kalmayın: Yıl: 2085

 290. gamze diyor ki:

  güncel haberler linke baktım iyi okursan anlarsın diyorki 2010 kpss sınavından 94 puana alanlar başvurabilir yani bu başka şeyden bahsediyor. bizim sınav değil ..

 291. güncel haberler diyor ki:

  Arkadaşlar Bu Linkteki Haberi Okumanızı Öneririm Başvuru süresi için sadece 3 gün kalmış

  http://www.istikamet.net/is-ilanlari/tpao-ozurlu-eleman-alimi-2012-engelli-memur-alimlari.html

 292. şehzade diyor ki:

  kardeşim tam olarak sorumun cevabını alamadım.Ben sınıf öğretmeniyim ,öğretmenlere nekadar kadro ayıracaklar bunu nereden öğrenebilirim bu konuda araştırma yapmam için nerelere bakmalıyım en kısa sürede bana dönerseniz sevinirim…..bir de bu sınav normal kpsss sınavından farklı olacak heralde nerelerden sorular çıkar nerden öğrenicem ben ………………………

 293. serkan diyor ki:

  bu arada başka sitelerden konuyla ilgili haberleri araştırdımda sınav 2012 de dıye bır ıbare bulamadım sadece memurlar nette 2012 demısler..sınavı sankı onlar yapacak

 294. serkan diyor ki:

  şehzade manisalımısın :) şehzadeler şehri manisada o yuzden sordum.bu arada ben manisalıyım

 295. şehzade diyor ki:

  selam arkadaşlar raporu bu yıl alsam aynı raporu 2012 de açılacak sınavda da kullanabilirmiyim.Bir de ben sınıf öğretmeniyim acaba sınıf öğretmenlerine de kadro verceklermi bu konuda bana yardımcı olur musunuz nerden bakabiirim kaç tane öğretmen alacaklar?

 296. Suat diyor ki:

  Şehzade arkadaşım %40 raporu aldığınızda sizde engelli haklarından ve dolayısıyla engelli kadrosundan faydalanabilirsiniz.

  KPSS konusuna gelince…
  Engelli kişi de KPSS sınavına girebilir elbette. İşkur’un engelli kadrolarına atamak üzere KPSS puanını şart koştuğu ilanları var.

  Engellisiniz ama KPSS den normal kadrolara atanmak istiyorsanız eğer; Atanmak istediğiniz kadronun size yüklediği yükümlülükleri yapmanıza engeliniz engel olmuyorsa ve bunu yine bir rapor ile ispatlıyabiliyorsanız sizde KPSS puanı ile normal kadrolara yerleşebilirsiniz.

  suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 297. seder diyor ki:

  nerden biliyorsun %40 alacağını tanıdıkmı var yoksa %10 da biz alalım :)

 298. şehzade diyor ki:

  arkadaşlar müsait olan varsa lütfen soruma bir cevap bekliyorum.Bana bipolar teşhisi konularak %40 rapor vercekler ben bu raporla bu sınava girmeyi düşünüyorum acaba bende girebilirmiyim fakat raporum olduğu halde bu sınava değil de normal kpss sınavına giripte memur olabilir miyim.Bu rapor sürekli karşıma çıkarmı

 299. gamze diyor ki:

  ya bu ne off ya şimdide 2012 diyorlar tamam onada kabul ama 2012 deyip geçmekle olmuyor tam tarih neden vermiyorlar mesala 2012 hangi ayında hangi gün hangi saat bunu istiyoruz biz…

 300. Suat diyor ki:

  Serkan kardeşimin sözlerine katılıyorum.
  Bugün okuduğu haberden sonra hemen birkaç kurumu aradım yanlış bilgiler edinmeyelim, okuduğum haberi teyit edelim gibisinden ama… Sınav tarihi hakkında kesin bir bilgisinin olmadığını söylediler. Resmi gazetede bugün yayımlanan taslak sınavın uygulanışı hakkında…. Tarih yok.

 301. serkan diyor ki:

  sınavın 2012 de yapılacagı sadece yorumdur arkadaşlar lütfen açıklamaları dikkatli okuyalım..yanılgıya düşmeyelim…sınavın ne zman yapılacagı yıne muallakta kalmış..sadece memurlar netteki editörlerin şahsi görüşü 2012 de olacagı taslakta 2012 yılında sınav olacak dıye bısey yok..bence atamalar 2012 de olacak ınav 2011 de olursa ters köşe oluruz haberiniz olsun

 302. şehzade diyor ki:

  evet suat kardeşim ben az önce baktım memurlar nete ilan vermişler sınavın 2012 de yapılacağını söylüyor

 303. Suat diyor ki:

  Arkadaşlar sınavın 2012 de olacağına dair resmi bir açıklama okuyan var mı ? Ben göremedim !!! Okuyan varsa beni yönlendirirse sevinirim… Yoksa bu yine bir yorum mu ?

  suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 304. enes diyor ki:

  Arkadaşlar 2012 de yapılacak olan bu sınavın başvuru tarihi belli mi ben bulamadım da?

 305. Heko diyor ki:

  Özürlü alımı merkezi sınavla veya kur’ayla yapılacak ama 2012’de…
  Memurlar.net olarak bir çok kez gündeme getirdiğimiz, “merkezi özürlü memur alım sınavını” düzenleyen yönetmelik, 3 Ekim 2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Yönetmeliğe göre, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına özürlü memur alımı; ÖMSS adlı “Özürlü Memur Seçme Sınavı”yla veya kur’ayla yapılacaktır. Tüm kamu kurumlarının Ekim ayı sonuna kadar, 2012 yılında alacağı özürlü memur kadrolarını Devlet Personel Başkanlığına, internet üzerinden bildirmesi gerekmektedir. Detaylar için başlığa tıklayınız.
  3 Ekim 2011 00:48

  ——————————————————————————–

  KAPSAM

  (1) Bu Yönetmelik;

  a) 10/12/2003 tarihli ve 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanununun eki (I), (II), (III) ve (IV) sayılı cetvellerde yer alan kurumlar ile döner sermayeli kuruluşlar, kanunlarla kurulan fonlar ve kefalet sandıklarına,

  b) İl özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı müessese, işletme ve döner sermayeli kuruluşlara,

  c) 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre Devlet memuru istihdam eden diğer kamu kuruluşlarına,

  Devlet memuru olarak atanacak özürlüler hakkında uygulanır

  ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI, ÖZÜR GRUPLARINA GÖRE YAPILACAK

  Yönetmeliğin 5. maddesinde konuya ilişkin şu hüküm yer almıştır:

  “b) ÖMSS, ortaöğretim, ön lisans veya lisans düzeyinde eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlüler için eğitim durumları ve özür grupları itibarıyla sınav sorusu hazırlanması, değerlendirilmesi ile özürlülerin bu sınavlarda ulaşabilirlik şartları oluşturularak yapılır.”

  ÖZÜRLÜ MEMUR ALINIRKEN ÜST YAŞ SINIRI KONAMAYACAK

  Yönetmeliğin 5. maddesinde konuya ilişkin şu hüküm yer almıştır:

  “d) Kamu kurum ve kuruluşları, kanunlarda ya da kanunların bu konuya dair düzenleme yetkisi öngördüğü tüzük ve yönetmeliklerde yer alan özel hükümler haricinde, yerleştirme yapılmasını talep edecekleri kadrolar için üst yaş sınırı tespit edemez.”

  SINAV KONULARI DAHA SONRA BELİRLENECEK

  Yönetmeliğin 6. maddesinde konuya ilişkin şu hüküm yer almıştır:

  “Kamu kurum ve kuruluşlarına tercihlerine göre yerleştirilecek özürlülerin tespiti amacıyla yapılacak ÖMSS ve kuranın içeriğine, eğitim durumu ve özür grupları itibarıyla ÖMSS’nin yapılacağı yer ve zamana, ÖMSS ve kuranın duyurulmasına, ÖMSS’de eğitim durumları ve özür grupları itibarıyla yer alacak konular ile testlere ve bunların ağırlıklarına, puan türleri ve hesaplama yöntemine, özür grupları itibarıyla öngörülecek sınav sürelerine, uygun refakatçi temin edilmesine, adayların ÖMSS ve kuraya başvurusuna, tercih sayılarına, ÖMSS’de alınan puanlara ve kuraya ilişkin olarak yapacağı tercihlere göre yerleştirilmesine, yerleştirme sonuçlarının adaylara ve kurumlara bildirilmesine ilişkin esas ve usuller, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının görüşü alınarak Başkanlıkça, bu fıkrada belirtilen hususların Başkanlık adına Merkeze yaptırılması halinde ise mezkur Bakanlığın görüşü alınarak Başkanlık ve Merkezce müştereken belirlenir.”

  ÖMSS İKİ YIL BOYUNCA GEÇERLİ OLACAK

  Yönetmeliğin 10. maddesinde konuya ilişkin şu hüküm yer almıştır:

  “(1) ÖMSS sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak bu süre içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder”

  TÜM KURUMLAR EKİN AYINA KADAR İNTERNETTEN KADROLARINI BİLDİRECEK

  Yönetmeliğin 13. maddesinde konuya ilişkin şu hüküm yer almıştır:

  “(1) Kamu kurum ve kuruluşları bir sonraki yıl için özürlü memur alımı yapacakları münhal kadrolarını; Başkanlığın resmi internet sitesindeki “DPB e-Uygulama” kısmının “Özürlü Personel İşlemleri ” başlıklı bölümünde yer alan “ÖMSS veya Kura Sonucuna Göre Yerleştirme Yapılması Talep Edilen Kadrolara İlişkin Bilgi Formu”ndaki bilgi alanlarını tam ve eksiksiz olarak doldurmak suretiyle, ilgili yılın Ekim ayı sonuna kadar on-line olarak Başkanlığa gönderir.”

  ÖMSS’Yİ DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI VEYA BELİRLEYECEĞİ BİR MERKEZ YAPACAK

  Yönetmeliğin 5. maddesinde konuya ilişkin şu hüküm yer almıştır:

  “Devlet Personel Başkanlığı, bu Yönetmelikte yer verilen esas ve usullere göre özürlü memur alımı amacıyla ÖMSS’yi yapar ve/veya kura usulünü sonuçlandırır, ÖMSS ve/veya kura sonuçlarına göre yerleştirmeyi yapar ya da bu bentte belirtilen hususları Başkanlık adına yapacak Merkezi belirler”

  SONUÇ VE DEĞERLENDİRME

  Yönetmelik hükmüne göre, sınav 2012’de yapılacaktır. Kamu kurumları 31 Ekim 2011 tarihine kadar kadrolarını, internet üzerinden Devlet Personel Başkanlığına bildirecek. DPB ise sınavı veya kur’a işlemlerini nasıl yürüteceğini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının görüşü alarak belirleyecek ve sınav 2012 yılında yapılacaktır.

 306. DENİZ diyor ki:

  evet çıktı sınav 2012de arkadaşlar hayırlı olsun 2012 ye çok çalışsın herkes memurlar nette açıklandı

  ARKADAŞLAR ACABA HAGİ KONULAR CIKAR BİLEN VARSA YAZSIN yada meil atsın denizcan_6515@hotmail.com

 307. ayşe diyor ki:

  evet çıktı sınav 2012de arkadaşlar hayırlı olsun 2012 ye çok çalışsın herkes memurlar nette açıklandı sınav 2012de

 308. ayşe diyor ki:

  evet çıktı sınav 2012de arkadaşlar hayırlı olsun 2012 ye çok çalışsın herkes memurlar nette açıklandı

 309. seder diyor ki:

  yönetmelik çıktı.kom

  .resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/10/20111003-7.htm

 310. eray diyor ki:

  ya hep öle diyolar ama arkadaşlar devletten bile bi hayır yokyaaa artıkk herkes ne kadar başvurrsa vursun adamlar tınlamıyo bile yardımcımız allah olsunn hepimizin allah yardımcısı olsunn

 311. kelidddd diyor ki:

  dr rumuzlu arkadaşım.. kaç puanla atandınız ve ne mezunusunuz acaba?*

 312. üzeyir diyor ki:

  sınavın sürekli ertelenmesi ve yetkililerin hala bu konuda net bir açıklama yapmaması bizlerde bir ümitsizlik, hayal kırıklığı, hayata bağlanma konusunda karamsarlık ,sınava hazırlanma konusunda aşk ve şevkimizin kırılmasına sebep oluyor motivasyonumuzu ve konsantrasyonumuzu kaybediyoruz Allah bizleri insafsızların insafına sığınmak zorunda bırakmasın

 313. Suat diyor ki:

  DR Rumuzlu arkadaşıma hak veriyorum. Ankara’da dayının olmasına gerek yok. Çalışan kazanıyor. 2010 yılında birçok tanıdığım arkadaşım şu an kamuda memur.

 314. dr diyor ki:

  sevgili arkadaşlar ankarada dayın olmasına gerek yok ben girdim kazandım hiçde bile torpil yoktu sınavda varsa biri kendinden daha düşük puanla yerine başkası yerleşen gitsin mahkemeye hepsini açığa alıralr anında ayrıca sınav olacak bu kadar ümitsiz ve sabırsız olmayın hem hakarete gerek yok bu güne kadar hiç böyle bi alım olmamıştı helal olsun adamlara bence ii geceler

 315. aziz diyor ki:

  arkadaşlar alım falan yok boş boş heveslenmeyin zaten adımız özerrimizde engeliyiz yani hayatımız boyunca hep engelle karşılacaz

 316. murat diyor ki:

  bunların alacagı özürlü personelin ben varya artık allah belelerını versin arkadaşlar alsalar blile bisirü oluk olmadık şeyler istiyorlar benim umudum yok belki 20 sefer sınava girdim özürlülükten iyi ouanlarda aldım ama olma dı çünkü ankarada dayım yoktu selamlar arkadaşlar

 317. serkan diyor ki:

  yarın meclis açılıyor bakalım…nasıl bir gelişme olacak..yada bir gelişme olacakmı..yoksa herzaman oldugu gıbı bızlerı yıne görmezdenmı gelecekler..bekleyıp görelim

 318. ali hoca diyor ki:

  ne zaman bu sınav acabaaaaaaaaa

 319. yusuf diyor ki:

  nurdan hanım,eyer roporunda sürekli yazıyorsa eski yeni farketmez raporunuz geçerlidi

 320. serkan diyor ki:

  nurdan hanım eger raporunuz sürekli ise yeni rapor istemelerine gerek yok..fakat raporunuz süreli ise ve süresi gectıyse ısteyebılırler…saygılarımla

 321. nurdan diyor ki:

  pekii yenı rapormu gerekiyor eskiyerıde olabilir mi

 322. serkan diyor ki:

  ayse hanım site ismini buradan vermem yasak malesef :( birde suat beyın sitesi demişim..suat beyin üye oldugu bir site diyecektim..orda yanlıs yazmışım kusura bakmayın…

 323. ayşe diyor ki:

  siteye nasıl girebilirim serkan bey

 324. serkan diyor ki:

  suat beyin sitesinde matematik konu anlatımlı videolar var ondan yardım alabilirsiniz ayse hanım

 325. ayşe diyor ki:

  çalışmaya devam eden varmı hangi konuları çalışıyosunuz arkadaşlar matematik için nasıl öğrenirim bende hiç matematik yok fikri olan varmı nasıl çabuk öğrenirim matematik zor yapamıyorum

 326. ayşe diyor ki:

  çalışmaya devam eden varmı hangi konuları çalışıyosunuz arkadaşlar matematik için nasıl öğrenirim bende hiç matematik yok fikri olan varmı nasıl çabuk öğrenirim

 327. gamze diyor ki:

  şafak paveyin kendi sitesinden ulaşın veya ankarada oturanlar bire bir görüşmeye çalışsın yani bir fikir fuat arkadaşım katıldığın anladığın için tşklr bir deniyelim demi..

 328. fuat diyor ki:

  gamze hanım bence siz cok haklısınız sesimizi şafak paveye duyuralım…madem bizi temsil için meclise cıkmış ozaman biz engellilerle ilgilensin artık hatırlananlım bence..

 329. serkan diyor ki:

  yok busem hanım genel bir yargı olması için sınav tarıhının belli olması lazım..henüz tarih belli olmadıgı için sadece kendı yorumunu paylasıyor arkdaşlarımız..herkesın naçizane fikri…

 330. busem diyor ki:

  ya arkadaslar bazı ınsanlar sınav 2012 ye kaldı dıye yazmıslar..kesın net genel bı acıklama var mı?

 331. serkan diyor ki:

  neden hımm dedınız busem hanım

 332. busem diyor ki:

  hımmm

 333. serkan diyor ki:

  ayşe hanım agustoslar gectı eylüller gecti bakalım ekimde geçecek… umarım bizler hala burada sınav tarihini konusmak zorunda kalmayız..artık konuları ders çalısma stratejılerını konusmak istyrm..ama içimden gelmıyor konusmak yaaaaaaa

 334. ayşe diyor ki:

  bencede kızıyorduk ama olmayacak galiba bu yıl ekimi bekleyelim bakalım bell olur

 335. adem diyor ki:

  walla bazı yöneticiler makama gelmeden önce insanların zayıf yönlerini bulup politika yapıyolar ve bizim gibi watan daşların duygularıyla oynuyolar bunu yapmayın bizlere yapmayın sizlerden maas istemiyoruz sadece calışmak istiyoruz saygılarımla

 336. serkan diyor ki:

  ekimi kasımı kalmadı artık bu işin arkadaşlar …bazı kişilere kızıyorduk bu sınav kolay kolay olmaz dedıklerınde ama o kızdıgımız kişiler malesef haklı cıktı

 337. ayşe diyor ki:

  ben bu sınav olmayacak diye korkmaya başladım sanki olmucak gibi geliyo bana ekimi bekliyorum ekimdede olmasa 2012ye kalır bence ve geçen yılki sınavla belki atama yaparlar kasım aralık gibi bakalım bekliyecez

 338. gamze diyor ki:

  arkadaşlar mecliste engelli millet vekili şafak pavey bu konuyu meclise taşıması ve bizim sesimiz olması lazım şafak paveye ulaşalım dilekce yazalım arkadaşlar bilmem bana katılan varmı ama bence mantıklı bir davranış olur…

 339. zeki diyor ki:

  bizim sesimizi duyun

 340. ali diyor ki:

  bunlar insanı dersten soğutur

 341. ibrahim diyor ki:

  artık olsun bu sınav

 342. serkan diyor ki:

  evet oy verenlerınde vebali bunlar hep..en az onlar kadar sorumludurlar..bunları oy verenler basımıza getırdı

 343. seder diyor ki:

  seçimden 2 hafta önce çıkıp derler benim engellim kazanacak sınav olacak sizde alkışlayıp oyları verin %60 ta yetmezzzz

 344. serkan diyor ki:

  yetkililer sadece dini kullanarak prim yapar..sizce böyle insanların allah korkusu varmıdırki……?

 345. üzeyir diyor ki:

  değerli arkadaşlar kişilerin bir konuda söylemiş olduğu sözden dolayı yalancı çıkması belki o kişinin toplum nazarında güvenilirliğini zedeler eğer bu sözü söyleyen kişi başkasından almış olduğu bilgiler ışığında konuşmuşsa bu sefer vebali o sözü söyleyenden ziyade o kişiyi kandırana aittir hayatta hepimiz birileri tarafından değişik konularda değişik zamanlarda kandırılırız bazende bizler kandıran oluruz birde eğer bilmeyerek yanlış bilgi veren kişi insanlara faylalı olmak maksadıyla halis duygularla hareket ediyorsa bence bu kişinin vermiş olduğu bilgiler çok değerlidir çünkü yanlış bilgiler insanları araştırmaya iterek en doğru bilgiye ulaştırır tartışma ortamı oluşmasına ve doğruların ortaya çıkmasına vesile olur sözlerim bir kişi için değil herkes için geçerlidir iyi günler diler her şeyin gönlünüzce olmasını dilerim

 346. üzeyir diyor ki:

  Turan Arkadaşım sorunuza cevap veren herhangi bir arkadaşı göremeyince size yardımcı olabilmek amacıyla daha önceden sınava girmiş bir kişi olarak bilgilerimi paylaşmak istedim sınavda yapılan uygulamalar
  1. sınav soru sayısı 50 adet ve her soru 2 puan üzerinden değerlendiriliyor
  2. sınav süresi 120 dakika yani 2 saat süre veriliyor
  3. sınavda işaretlediğiniz yanlış şıklar doğruları götürmüyor bilmesenizde tüm şıkları boş bırakmayın
  4.her engellinin özür grubuna uygun sorular soruluyor yani ortopediklerin soru düzeyi farklı görme engellilerin soru düzeyi farklı zihinsel engellilerin soru düzeyi farklı oluyor
  5.KPSS kaynak kitaplarına kesinlikle çalışmayın beyninizi gereksiz bilgilerle meşgul etmiş olursunuz meb 2010 veya daha evvel çıkmış engelli personel sorularına ve konularına çalışın
  6.sınav soru içeriği
  Türkçe 10 adet
  matematik 10 adet
  Atatürk ilkeleri ve inkilap tarih(cumhuriyet tarihi ağırlıklı) 10 adet
  Türkiye coğrafyası 5 adet
  Temel yurttaşlık bilgisi 5 adet
  10 adette görevin niteliğine göre mesleki sorular eğer memur statüsünde başvurmak isteyen arkadaşlar varsa mutlaka 657 sayılı devlet memurları kanunu kitabını okumalarını tavsiye ediyorum
  öğretmen olarak başvuracakların da eğitim formasyonuyla ilgili konuları iyi bilmesi gerek hizmetli statüsününde bilmesi gereken mevzuat var
  7. herkesin sınav refakatçisi isteme hakkı mevcut
  8.her eğitim durumuna farklı soru düzeyleri oluyor ilköğretimlerin soru düzeyleri farklı lise mezunlarının soru düzeyleri farklı ön lisansların soru düzeyi farklı lisans mezunlarının soru düzeyi farklı oluyor basitten zora doğru
  9. benim uğramış olduğum hezimete uğramak istemiyorsanız (zihinsel özürlü olarak başvurmuş olduğum halde sınavda ortopedik engelli bireylerin soru kitapçığı verilmiş)mutlaka sınava girdiğinizde size verilen soru kitapçığını kontrol edin eğer soru kitapçığı özür gurubunuza uymuyorsa hemen yetkilileri uyarın tüm
  10.tüm arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim önümüzdeki süreci iyi değerlendirip çalışan arkadaşlar inşallah başarırlar eksik veya yanlış bilgi vermemeye çalıştım varsa eğer hatam bu konuda daha iyi bilgisi olan arkadaşlar benim hatamı düzeltsinler

 347. üzeyir diyor ki:

  Suat Arkadaşım ;insanlar farklı yerlerde yaşasada farklı inanç fikir ve düşüncelere sahip olsa da bir kısım insanlar sağlıklıyken bir kısmı bizler gibi yaradılıştan gelen veya sonradan kaza sonucu oluşmuş farklı engellere sahip olsada tüm bu farklılıkların içerisinde birbirimizi anlamamız hoşgörü ve muhabbetimizi artırmamız dostlukların ömür boyu sürmesi sevgi ve muhabbetimizi artırması için yeterlidir

 348. ali diyor ki:

  sınav tarihi belli oldu 2012 yılında neden 1.taslak imzalanmadı 2.taslak bakanlar kuruluna gelecek 3.orası devlet personel başkanlığına gönderecek o kurum sınavla ilgili çalışma yapacak sınav tarihini belli edecek başvurular en az 1 ay sürecek başvuru sayısına göre kitpçık hazırlanacak bu nedemek yanien az(6)ay demek

 349. aslım diyor ki:

  çok çok haklısınızzzzzzzz :((((

 350. FATMA HANIM diyor ki:

  HAKLISINIZZ

 351. mehmet beyy diyor ki:

  YETKİLİLER ARTIK YETER BİZİ OYALADIGINIZ ALLAHTAN KORKUN YAA EVDE EKMEK YOK YEMEYEEE
  … NE ZAMAN OLACAK BU SINAV… BİZ ENGELLİLER ENGELLİ MAAAŞ İŞTEMİYORUZ… ÇALIŞMAK İŞTİYORUZ….

 352. Mustafa diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar 2011 özürlü sınavı ne zaman. Kurumlar özürlü alacağız diyorlar ama ne zaman sınav olacak ne zaman özürlü memur alacaklar açıklamıyorlar. Sene sonuna geldik hiç bir cevap yok. Lütfen bilen varsa bilgilerini bizlerle paylaşsın.

 353. şehzade diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ben bipolar hastasıyım acaba bipolar olanlar
  olanlar öğretmen olabiliyorlarmı küçük sitres geçirdim . %40 rapor vercekler bende bu sınava girebilirmiyim sizlerden lütfen bir cevap bekliyorum ………..

 354. ali diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ben özürlüler daire başkanlığını aradım taslak imzanmak üzerer başbakanlıkta sonra bakanlar kuruluna gelecek orasıda devlet personel başkanlığına gönderecek kıurul oluşacak sınav tarihi belli olacak müracatlar başlayacakod yaklaşık en az 6 ayı bulur dediler saygılarla

 355. serkan diyor ki:

  mesala ben güneş 7/24 netteyim acaba bir sonuc cıkarmı hayırlı haberleri burada yayınlarmıyım diye ama malesef hayırlı bır haber yok :( şimdilik

 356. GÜNEŞ diyor ki:

  En azından kurumlar not bırakması gerek,ama o bile yok bence bundan herkesin haberi olur,bu kadar promosyonlara ve mailler boş.7/24 saat netin başında olanlarda var:) ilginizle sağlıcakla kalın…

  SAYGILARIMLA

 357. GÜNEŞ diyor ki:

  MERHABA arkadaşlar, 2011 özürlüler sınavı ne zaman yhaa yıl sonuna geldik..

 358. Suat diyor ki:

  Üzeyir arkadaşım, benim iddia ettiğim birşey yok…

  Ben sadece sınavın yakın zamanda yapılacağı düşüncesindeyim, iddiasında değilim.

  Arkadaşlarımın bizler için “çok önemli” olan bu sınava, en kısa zamanda çalışmaya başlamaları ve morallerini bozmamalarını istiyorum.

  Bana karşı yazılan yazılar dolayısıyla kimseden de özür beklemiyorum. Kimseye kin, nefret gibi duygular beslemiyorum. Benden yana HERKEZE HAKKIM HELAL olsun. Eğer ki illa Ankara’ya geleceksen özre değil arkadaş kadrona bir kişi eklemek için beklerim.

  Bu konuyu da burda noktalıyorum. Saygılarımla…

 359. üzeyir diyor ki:

  değerli arkadaşlar sınavın ne zaman yapılacağı mevzuu ve diğer meseleler belki tartışılabilir ancak kesin olan bir husus varki ben bu ülkede rüşvetle kendini özürlü olmadığı halde bazı doktorları parayla satın alan ve parayla mesleğini satan bazı hipokrat yeminini bozan doktorlarca özürlü olmadığı halde birilerinin özürlüymüş gibi gösterildiğini biliyorum bu konuda eğer gerçek bir özürlü taraması yapılsa gerçek özürlü sayısı ortaya çıkar bu konuda aksini iddia eden Başbakan bile olsa iddiaya girebilirim

 360. üzeyir diyor ki:

  genel olarak tüm engelli arkadaşlardan eğer yanlış ifade yanlış bilgi verdiysem birilerine haksız yere ithamda bulunduysam özür dilerim ayrıca sırf yalancı çıkmak pahasına da olsa sınavın 2011 yılı içerisinde yapılmasını arzu ederim çünkü bende engelli ve yıllardır bir kamu işinde çalışma hayali kuran bir kişiyim keşke sınav ekim-kasım ayları içeridinde yapılsa ve keşke tüm arkadaşlar arzu ettikleri işe yerleşseler eğer suat arkadaşım haklı çıkarsa(inşallah haklı çıkar) o zaman ben ANKARA ya gidip kendisinden ayrıca özür dilerim

 361. turhan diyor ki:

  arkadaşlar sınava hangi kaynaklardan hazırlanıyorsunuz sınav soruları kpss sınav sorularından farklı mı olacak ben lisans mezunuyum hangi kaynaklara bakmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. saygılarrr.

 362. ela diyor ki:

  eylülde başvuralar var diyorlardı hala bi sonuç yok.
  :S :S
  güya yılda 3 kere sınav yapıyorlardı.1 e indirdiler.
  seçim derdine düşütüler seçim hala haber yok :((

 363. serkan diyor ki:

  bizim araştırmalarınızdan bu çıktı memet bey..isterseniz birde siz araştırın..belki farklı bır sonuc cıkar …

 364. serkan diyor ki:

  6/12/2010 tarihli Yönetmelik
  ———————————-
  Kazanılmış haklar
  MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.
  (2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.
  ŞİMDİ MEHMET KARDEŞİM KISACA YORUMLAYAYIM..SEN EGER TEDAVİ OLMADIYSAN VE RAPORUNDA SÜREKLİ YAZIYORSA SENDE TÜM ÖZÜRLÜLERİN YARARLANDIGI HAKLARDAN YARARLANABILIRISN..ZATEN TEDAVİ OLDUYSAN İYİLEŞMİŞİN DEMEKTİR..ORANINDA YÜZDE 40 IN ALTINA DÜŞER BU HAKLARDAN FAYDALANAMAZSIN MEMET KARDEŞİM

 365. serkan diyor ki:

  allah şifa versin memet bey…raporunuzda sürekli yada süreli yazar mutlaka..bi raporunuza bakın istersenız..

 366. memet diyor ki:

  serkan bey valla bilmiyorum sürekligini 2004 lösemi hastalıgına yakalandım ondan dolayı verildi rapor…

 367. Suat diyor ki:

  Üzeyir arkadaşım, ismimi zikretmeniz ile bana cevap hakkı doğmuş. Polemiğe girmek istemem demişsiniz ama şu an polemiğin failisiniz ve tam merkezindesiniz…

  Lütfen aşağıdaki tırnak içinde verdiğim yazıları dikkatlice okuyun…

  1- “yetkilileriyle bizzat Ankaraya giderek yapmış olduğum engelli sınav tarihiyle ilgili görüşmelerimden sınavın tarihinin henüz belirlenmediği ve yakın tarihtede sınavın yapılmayacağı konusunda kesin bilgiye erişmiş bulunmaktayım”

  2- “engelli arkadaşlar boş heveslere kapılıp ümitle 2011 yılında sınav beklemesinler bu benim kanaatim değil en erken 2012 yılının ilk yarısında sınav yapılacak”

  3- “tüm engelli arkadaşların bilgilerine sunuyorum kimsenin aşkını ümitlerini hayallerini kırmak istemezdim “

  4- “fakat üzülerek belirtmek zorundayım ki 2011 yılı içerisinde merkezi özürlü sınav ihtimali yok gibi inşallah 2012 yılında açılır”

  Bakınız Üzeyir bey,

  1.madde de kesin bir bilgiye ulaşmışsınız.

  2.madde de “yapılacak” kelimesini kullanarak sınavın 2012 yılının ilk yarısında kesin olacağına dair hüküm vermişsiniz.

  3. madde de bahsettiğiniz gibi istemeseniz de , gerçekten birçok arkadaşımızı hayak kırıklığına uğrattınız. Bazı arkadaşlar bana yazı yazdı ben “çalışmayı bıraktım sınav 2011 de olmayacakmış diye… Vebali size…

  4.madede de sanki şimdiye kadar savunduğunuz o kesin bilgileri siz söylememiş gibi, sanki sizde o bilgiye inanmıyor kesinliğinden şüphe ediyor gibi “2011 yılı içerisinde merkezi özürlü sınav ihtimali yok gibi inşallah 2012 yılında açılır” diyorsunuz.

  Benim savunduğum fikir şudur;

  Sınav 2011’de de olsa 2012’de de olsa, sonuçta bu sınav olacak. Bu sınavın merkezi olması ve inşallah açılacak kadro sayısının fazla olması nedeniyle bizler için tarihi bir fırsat niteliğinde.

  Şu an itibariyle ders çalışmaya başlamış arkadaşlarımız var. Net, resmi bir açıklama olmaksızın kendi kanaatimizi burada kesin yargı ifade eden sözlerle ifade ederek bu arkadaşlarımızı dersten soğutmak, bazı arkadaşlarımızı da moral bozukluğuna itmek ne kadar MANTIKLI ???
  Varsın 1- 2 ay yada 3-5 ay sabredelim çalışalım ama sınava güven içinde girelim. Ömür boyu rahat edelim…

 368. serkan diyor ki:

  memet arkadaşım raporun süreklimi acaba*?

 369. memet diyor ki:

  arkadşalr ben 2004 rahatsızlık gecirdim % 40 rapor verdiler o rapor gecerlimidir sınav için yardımcı olursanız sevinirim…

 370. üzeyir diyor ki:

  değerli arkadaşlar ben buraya yorum yazarken kimseyle tartışmak rencide etmek saçmalamak amacıyla yazı yazmıyorum bir arkadaşın yorumunu okuyunca sanki eleştiri okunun bana doğrultulduğunu hissettim evet bu ülkede nasıl hırsızlar çeteler mafyalar vatan ve millet düşmanı hainler varsa şerefiyle yaşamayıp rüşvetle özürlü raporu alıp gerçek özürlülerin rızkını çalan şerefsizlerde var ve onlara parayla mesleğini satan şerfsiz doktorlar da var onlar kendilerini biliyorlardır benim belirtmeme gerek yok bunu araştırmak devletin görevi eğerbu konuda yarası olan varsa gocunur

 371. üzeyir diyor ki:

  değerli arkadaşlar özellikle Suat arkadaşım ben sınav tarihi konusunda sizinle yada başka arkadaşlarla polemiğe girmek istemem bu zaten bana bir şeyde kazandırmaz ben her zaman realist olmaya çalışan varsayım ve hipoteze dayalı fikir üretmemeye çalışan bir kişiyim eğer sizler yetkililerle kolay irtibat kurabiliyorsanız ve sınav tarihi konusunda bizlerin kafasındaki belirsizliği izole edecek bizleri aydınlatacak kesin bir tarih biliyorsanız lütfen yeri gelince bunu bizlerle paylaşın ben Ankarada yaşamıyorum sırf en yetkili kişilerden sınav tarihi konusunda kesin bilgi alabilmek için zahmet edip Çanakkaleden Ankaraya kadar yol teptim ve rastgele sokakta gördüğüm vatandaşlardan değil Türkiye Büyük Millet Meclisinden,Bimer yetkililerinden Devlet Personel Başkanlığı yetkilierinden Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinde bilgi almaya çalıştım görüştüğüm tüm yetkililer sınavın yapılacağını söylesede kesin tarih vermediler şimdi ben sizlere soruyorum sizler resmi prosüdürden haberdarmısınız önce kamu kurumları engelli açıklarını devlet personel başkanlığına bildirecek daha sonra devlet personel başkanlığı kurumların ihtiyacını ÖSYM ye veya sınavı yapacak kuruma iletecek ardından sınav tarihi belirlenecek başvurular başlayacak imtihan yapılacak sonuçlar açıklanacak sınav itiraz süresi değerlendirilecek en son ataması yapılanlar kamu kurumlarına yerleşecek belki arada atlamış olduğum resmi prosedürde olabilir sizce 2011 yılında tüm bu süreç tamamlanır mı ben şahsen inanmıyorum inanmamam için de çok kuvvetli delillerim var sınavla ilgili bir yetkili televizyona çıkıp resmen açıklamadığı müddetçe de 2011 yılında sınavın yapılmayacağını iddia etmeye devam edeceğim herkese saygılar sunuyorum

 372. aslım diyor ki:

  yaaaaaaaaa kafam karstıııı biri bana artık tam anlmıyla su sınvı özetlesn yaaaa :(((( ben hiç grmdim

 373. ali diyor ki:

  bu sınav ne zaman

 374. serkan diyor ki:

  işte bazı ınsanlar basıt düşünüyor ne yaparsınız

 375. seder diyor ki:

  özürlü kimlik kartı çıkarılırken zaten rapor ve tekikler inceleniyor kimse havadan sudan rapor alamaz başkası illa size kusurunumu göstermek zorunda her normal yürüyen sağlammı oluyor saçmalığa bak

 376. Suat diyor ki:

  Üzeyir arkadaşım ben size bizleri kandırıyorsunuz diye bir cümle kullanmadım. Öyle bir düşüncede de olmadığımı belirtmek isterim.

  Daha önceki yorumumda da yazdığım üzere benim burada kafama göre konuşmadığımı , yetkililerle periyodik olarak görüşmelerim sonucunda edindiğim bilgileri paylaştığımı, kendi düşüncelerimide, o düşüncenin bana ait olduğunun altını çizerek belirttiğimi aktardım.

  Siz “yakın tarihtede sınavın yapılmayacağı konusunda kesin bilgiye erişmiş bulunmaktayım” diyorsunuz, ama o kesinleşen bilgiye sadece siz ulaşmışa benziyorsunuz çünki yorumunuzu okumamın hemen ardından belki yeni bir gelişme olabilir düşüncesiyle tekrar birkaç kurumu aradım ama aldığım cevapların daha önce verilen cevapladan bir farkı yoktu. Hatta farklı bir habere ulaşırım düşüncesiyle inanın bugün sabah başka bir kurumuda aradım.
  Bana söylenen şu: “Bize gelen haberlerde de sınavın temmuz da yapılacağıdır. Bunun aksi bir haber gelmedi şimdiye kadar. Ama temmuzda yaklaştı daha sınav tarihi açıklanmadı. Belki biraz gecikme olabilir. Sınav sistemi uygulamaya hazır. En kısa zamanda yapılacağını sanıyorum”
  Ve bunun üstüne ben sizin verdiğiniz bilgiye dayanarak “Bu sınavın yakın bir zamanda olmayacağı/olamayacağı bilgisi verilmiş sizle iletişim kuran bazı arkadaşlara. Sınavın 2012 ye kalacağı söylenmiş. Hatta birkaç kurumda aynı görüş birliğiyle açıklama yapmış” diye sordum. Cevaben “ Öyle bir bilgi bize ulaşmadı. Olsa neden paylaşmayalım” dedi.

  Şimdi Üzeyir bey durum henüz netlik kazanmamışken, ortada bir açıklama yokken, resmi olmayan bir haber nedeniyle bazı arkadaşlarımız için hayati öneme sahip, hayallerini umutlarını bu sınava bağlamış olanların önlerine bir set çekip, karamsarlığa itip bu sınava çalışmaktan vazgeçirmek ne kadar uygun, ne kadar mantıklı.

  Burda önemli olan sizin veya benim doğru yada yanlış olmamız değil. Burda önemli olan, biz engelliler için “maddi manevi özgürlük” anlamına gelen ve hayatımızda az sayıda karşımıza çıkan bir fırsatı değerlendirme sürecine balta vurulmasıdır.

  Bu sınavın bir ay sonra, kasım 15’te sınav yapılacak diye açıklama yapılırsa, ne olacak ??? Yok mu böyle bir olasılık… ??? Evet var.. O zaman bence en mantıklı olan sınav tarihinin, açıklanmadığı şu zamanı iyi değerlendirmek. Sınav 2012 ilk yarısında olsa ne yazar!!! Ben şimdiden başlasam çalışmaya ne kaybederim. Ama çok şey kazanırım. Biz en azından bilgi dağarcığımızı genişletmiş, hafızamıza depoladığımız bilgilerin verdiği güven ile umut ile huzurlu bir bekleyiş içinde oluruz.

  Artık yorum sizin..

  Tekrar belirmek istiyorum ki “sen,ben” tartışmasında değilim. Sizin şahsınıza karşı bir sui-zan beslemiyorum.

  Evet raporlarda olan sahtecilikler var bende muzdaribim bu konuda. Ama inanıyorum ki her sorun halledilecek. Ve önümüzdeki yıllar biz engellilere müjdeli haberler getirecek. Haklarımıza kavuşacağız inşallah.

 377. üzeyir diyor ki:

  bence devlet özürlü sınavı yapmadan önce ülkedeki gerçek özürlülerle özürlü olmadığı halde kendini özürlü gösterenleri birbirinden ayıklamalı o zaman belki sınava gerek kalmadan tüm özürlüler istihdam edilir çünkü benim çevremde gördüğüm özürlü olmadığı halde rüşvetle rapor alıp özürlü haklarından yararlananlar özürlü statüsünde kamu işine yerleşip çalışanlar erken emekli olanlar var bunun için yapılması gereken ülkede ciddi olarak özürlü taraması yapılmalı

 378. üzeyir diyor ki:

  Suat arkadaşım benim kimseyi sınav tarihi konusunda inandırma veya kandırma gibi bir düşüncem kesinlikle söz konusu değil öncelikle bunu belirtmek isterim sizin Ankarada ikamet ediyor olmanız yetkililerle daha kolay irtibat kurmanız için bir avantaj olabilir fakat ben buraya yorum değil en yetkili kişilerle bire bir görüşerek edinmiş olduğum kesin bilgilerin ışığında yazıyorum keşke sınav tarihi konusunda siz değilde ben yalancı çıksam yetkili kişiler eğer tutarsız bilgiler veriyorsa bu benim suçum olmasa gerek keşke sizlerin verdiğiniz bilgiler doğru çıksa fakat iddiaya girerim ki sizlerde boş yere ümide kapılıyorsunuz yada birileri tarafından kandırılıyorsunuz bekleyip göreceğiz bunca belirsizliğin içinde belli olan tek şey bizler bu siteye daha çoook yorum yazacağa benziyoruz tüm arkadaşlara saygılar sunuyorum

 379. Suat diyor ki:

  Meb sınavı üzerinden henüz bir sene geçti. Yedek alımları personel meb sitesinden takip edebilirsiniz.

  Eski sistemde her yılın üç dönemi alım olduğundan dolayı, bu atama sonuçlarıda aynı dönemlerde kurum sitesinden duyuru yapılır.

  Yani Mart-Nisan / Temmuz-Ağustos / Kasım-Aralık dönemlerinde atamameb sayfasından tc numaranız ile bakabilirsniz.

 380. Suat diyor ki:

  Yani sınav tarihinden iki yıl içinde asil olarak kazananlardan herhangi bir sebeple işten çıkması durumunda yedek listeden alımlar olur.

 381. Suat diyor ki:

  Arkadaşlar benim bildiğim sınav yedek listeleri iki yıl geçerli..

 382. durdu diyor ki:

  arkadaşlar muhalefet parti vekillerine ve çalışanlara ulaşma imkanları olan arkadaşlar var ise derdimizi anlatsak vekiller konuşmalarında haberlerde meçlis açılırken dile getirirler canlı canlı benim görüşüm

 383. seder diyor ki:

  forum.memurlar.net/konu/1369017/

 384. serkan diyor ki:

  ben üye degılım busem hanım ınanın bılmıyorum..belki bir arkadaşımız size yardımcı olur..üye olan arkadasımız varsa size yardımcı olabılır..burdanda duyurmus olalım

 385. busem diyor ki:

  memurlar nette yazmıslar ya grup olusturduk …facebook hesabı actık dıye oaraya nasıl uye olunur

 386. serkan diyor ki:

  hangi adrese busem hanım anlamadım ?

 387. busem diyor ki:

  acılan facebook ve twttr adresıne nerden ulasabılrımm..

 388. serkan diyor ki:

  inşallah ayşe hanım hepimiz atanırızda güzel günler bizlerin olur

 389. ayşe diyor ki:

  hayırlısı artık bundan sonraki sınav inşallah iyi olur hepimizinde atanırız

 390. serkan diyor ki:

  AH AYSE HANIM SORMAYIN MEB İN SINAVINA GIREMEDIM..GİRMİŞ OLSAM 86 PUAN ALIYORDUM..VE ATANIYORDUM .KISMET İŞTE AYRICA 3 ATAMA OLDU BİR DÖRDÜNCÜSÜ OLURMU BILMEM Kİ

 391. ayşe diyor ki:

  serkan bey siz geçen yıl kaç aldınız sınavdan son atamada meb puanlar 68 e inmiş düşük geldi bana artık arkadaşlar geçen yılki sınavla yedek atama yaparlarmıki

 392. serkan diyor ki:

  suat bey ellerinize saglık..güzel bir cevap olmus..kafasına göre yorum yapan arkadaslar ders çalısan arkadaslarımızı umutsuzluga sürüklemeyelim..lütfen….suat bey cevabınız için tekrar tekrar teşekkür ederim..agzınıza gönlünüze bilginize ilginize saglık..saygılarımla

 393. ayşe diyor ki:

  ben bu yıl daha yeni bitti benim formasyon geçen yıl haberim vardı benim ama ben formasyonum olmadığı için giremedim lisans düzeyinde memutrluk sınavına girdim ondanda yeterli puan alamadım çalışmadığım için keşke çalışmış olsaydım belki bu meb 3.yedek atama yaptı ya atanırdım puan 68 düştü benim 66 atanamadım o yüzden bu yıl formasyon aldım ama bekliyorum bakalım özürlü öğretmen aklırlar atanırım diye ama sınavda olmayacak galiba bende şimdi normal bir işe gireyim diyorum en azından sigortam olur boş boş evde durmaktansa yada dershaneye gidip üç kuruşa çalışmaktansa normal bir işe gireyim diyorum yoksa beklersem öğretmen alımını iş zor

 394. Suat diyor ki:

  Üzeyir bey, zahmet edip Ankara’ya kadar gitmişsiniz, saymış olduğunuz kurumlar ile görüşmüşsünüz öncelikle teşekkür ediyoruz.

  Sınav tarihinin henüz belli olmadığını ve sınavın yakın bir tarihte yapıl “mayacağı” hususunda kesin bilgiye ulaştığınızı söylemişsiniz.

  Sizin söyleminizden ben, bu saymış olduğunuz tüm kurumların, sınavın kısa zaman içinde yapılmayacağı ve 2012 ortalarına doğru yapılması konusunda ortak bilgi verdiklerini anlıyorum.
  Zaten sınav tarihinin kesin olmadığı herkes tarafından biliniyor. Ama sınav 2012 yarısına kadar anca yapılacakmış derseniz işte ona inanamam. Neden mi? Çünki bende buraya yazdığım yorumları araştırdığım, edindiğim bilgilere göre yazıyorum. Ben zaten Ankara’da ikamet ediyorum. Ayrıca kısa zaman aralıklarıyla kamu kurumları ile görüşüyorum. Hatta sizin yazınızı okuyunca hemen telefona sarıldım ve yeni bir haber mi var diye tekrar aradım kurumu… Sonuç aynı ama sizin vermiş olduğunuz bilgilerle farklı. Kurumdan aldığım habere göre sınava ait tüm hazırlıklar tamamlanmış olduğu, sadece sınav tarihinin verilmesinin kalmış olduğudur. . Sınav tarihi henüz belli değil evet doğru ama sınavın kısa zaman içinde olmayacağına dair bir bilgi ellerine ulaşmadığını belirttiler. Bu soruyu özellikle sordum. Ya size ayrı bize ayrı cevap veriyorlar. Yada bu verilen bilgiler kişilerin kendi düşünceleri.

  Benim konuştuğum yetkili,sınav yapılmaya hazır dedi. 1 ay sonra sınav olacak dendiği an sınav yapılır hiçbir engel yoktur çalışmalar hazırdır bitmiştir dedi. Biz de diğer kurumlarla kordineli çalışıyoruz dedi.

  Böyle resmiyeti ve kesinliği olmayan bir bilgiye dayanarak, sınav 2012 ilk yarısında olacak düşüncesiyle sınava çalışmayı bırkamak ne kadar doğru olur size sorarım ???

  Arkadaşlar öyle yada böyle bu sınav olacak. Ha bir ay sonra ha altı ay sonra, ama olacak…

  Karamsarlığa düşmeden çalışmak gerek. Fazla bilgi göz çıkarmaz güzel de olur hem.
  Bakınız geçen senelerde kurum kurum ayrı sınava girdik. Mesela ne olarak başvurduk “memur” kazandığın zaman memur olarak ataman oluyordu. Ama bu seneden sonra aynı olmayacak. Düşünün birden çok kadro açılacak. Ve diyelim ki aynı anda lise mezunu olarak hem MEB hem sağlık bakanlığı personel alacak. Malum sağlık bakanlığının maaş durumu MEB’e göre daha iyi. Peki bu durumda neye göre bu yerleştirmeler yapılacak, tabiî ki puan üstünlüğüne göre. Benim bildiğim askeriye’de sivil memurlar daha çok maaş alıyor ve sosyal olanakları da daha fazla. Belkide puan üstünlüğünüzle gireceğiniz bir kadrodan diğer kadrolara göre 500TL daha fazla maaş alacaksınız. Bu mantıklı gelmiyor mu sizce ?

  Bu yüzden çalışalım arkadaşlar. Bir ay sonra şu tarihte sınav var derlerse tutuşmayalım, şimdiden çalışalım. Sınavın puanının iki sene geçerli olacağıda söyleniyor. Şimdi bir kere iyi çalışın sonra iki sene o puanın gücüyle yaşayın.

  Bu arada yeni ufak bir bilgi paylaşayım sizlerle (gerçi facebook listemdeki arkadaşlarla paylaştım ama tekrar olsun ):

  Bugün DPB sayfasında Kamuda bulunan engelli boş kadrosunun 29,693’e yükseldiği yönünde bir tablo ile karşılaştım. Anlaşılan çalışmalar yapılıyor adet belli.

  En kısa zamanda size güzel haber vermek ümidiyle… Saygılar….

  Suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 395. üzeyir diyor ki:

  zaruret hissiyle çok kısaca engelli arkadaşları bilgilendirme amaçlı yazıyorum üzülerek ifade etmek zorundayım ki 12 Eylül 2011 Pazartesi günü T.B.M.M Başbakanlık Bimer,Özida,Devlet Personel Başkanlığı ve MEB yetkilileriyle bizzat Ankaraya giderek yapmış olduğum engelli sınav tarihiyle ilgili görüşmelerimden sınavın tarihinin henüz belirlenmediği ve yakın tarihtede sınavın yapılmayacağı konusunda kesin bilgiye erişmiş bulunmaktayım engelli arkadaşlar boş heveslere kapılıp ümitle 2011 yılında sınav beklemesinler bu benim kanaatim değil en erken 2012 yılının ilk yarısında sınav yapılacak

 396. busem diyor ki:

  benım gecen senekı sınavdan haberım yok tu kı olsa gırerdım…

 397. serkan diyor ki:

  ayse hanım busem hanım neden gecen seneki sınava gırmedınız.gırmıs olsaydınız sımdıye atanmıstınız belkıde 1 senelık ögretmendınız..kim basvurduysa gecen sene puan bakılmaksızın ogretmen oldu desem yalan olmaz herhalde..neyse herseyde bır hayır vardır..allah boyle nasıp etmıs demekki..önümüze bakmakta yarar var arkadaslar

 398. serkan diyor ki:

  ama neden yorumum yayınlanmıyor…suat bey size bir teşekkür mesajım vardı..yazdım yolladım yayımlanmadı..ne oluyor bu güncel habere

 399. busem diyor ki:

  gecn sene aldım formasyoonu bnde ayse hanım…özürlü ögretmn alımı yok mu sımdı ya :(:(:(

 400. ayşe diyor ki:

  peki busem hanım tarih bölümümü eğitim fakültesi mezunumusunuz yada formasyon aldınızmı ben aldım ama formasyonda bir işe yaramıyo atama olmayınca

 401. Suat diyor ki:

  Ceren hanım bizlere öyle bir özür dileme şansları yok diye düşünüyorum. Bizlere sundukları “vaad” değil “hakkımız” olan şey. Kamuda bulunan 25 bin kadro boş bizi bekliyor. Ve bu hakkın sahiplerine iade edilmesi gerekiyor.

  Serkan kardeşimin de maaşallah bilmediğimiz ne marifetleri varmış. Bakınız engelli kardeşlerimiz öyle pasif insanlar değiller, geneli kültürlü eğitimli kişiler, tek sorun bize haklarımızın verilmesi.

 402. ceren diyor ki:

  arkadaslar ogretmen adaylarindan dun ozur dilediler ya bizden de dilenmesi yakindir.bu sinavi yapamayacagiz diye.

 403. serkan diyor ki:

  bende marifet çok ama iş yok para kazanamıyoz.. aynı zamanda yarış atı antrenörlügü lisansına sahıbım bizim okulu bıtırene tarım bakanlıgı bu hakkı verdı..ozman almıstık ama duvarda asılı lisans bı işe yaradıgıda yok :)

 404. serkan diyor ki:

  hayır emre bey istanbul universitesi veteriner meslek yüksek okulu mezunuyum..teknikerlik yetkiye sahıbım açık ögretım falan degıl yani

 405. emre diyor ki:

  sekan bey veteriner teknikeriyim demişsiniz hayvan yetiştiriciligi ve saglıgımı okudunuz

 406. aslım diyor ki:

  sadece sabırla beklemek…

 407. serkan diyor ki:

  busem hanım malasef kuralları ben koymuyorum..bu bir kuralsa yapabıleceımız bısey yok..kanunun degısmesı lazım..oda sanırım yıllar alıyor..hem bu avantaj puan eşitliginde gecerlidir

 408. busem diyor ki:

  dersane de calısmayı düşünmedım …ucretlıye basvurdum cıkmadı…ewet bolum guzel de iş yok işte…

 409. ayşe diyor ki:

  tarihçi arkadaş sizde aynı durumdasınız demek valla bazen diyorum o kadar güzel bölüm okuduk ama türkiyede bizim bölümün değeri yok dershane falan düşünmedinizmi sizde benim gibi

 410. busem diyor ki:

  ozamn 20 lı 25 lı yaslardakı ınsanlar atanamıycak mı

 411. serkan diyor ki:

  ayşe hanım bu kadar olumsuzluga ragmen size olumlu bır haber özürlü memurıyet yaşı sınırı yok..hatta yaş olarak daha büyüksen daha önce okulunu bıtırdıysen atamalarda avantajlısın

 412. busem diyor ki:

  haklısınız ayse hanım …yorumladan okudum sızın brans tarıhmıs benım de tarıh maleseff ..sıkıldım bunalım bunalım yasıyorum ya….

 413. ayşe diyor ki:

  herkes zor durtumda belirsizlik sıktı artık insan yolunu çizemiyor işe girsemmi girmesemmi diye düşünürken sınav olurmu çalışabilirmiyyim acaba öğretmen alımı kaç kişi alırlar diye düşünmekten sıkıldık ücretli öğretmenliğe başvurusun dayın varsa milli eğitimde olur dediler oda olmadı eeee ben oku oku yapılan masrafamı verilen emeğemi artık ne derseniz deyin arkadaşlar yazık yaaa yazık bu insanlara bir açıklama yapılsın herkes işine bakacak ama yok açıklamada yok haberlerde orda burda hiç ses seda yok bakalım ekimi beklicez hep bekle bekle bu sefer bir bakaacaz memur olma yaşımız geçmiş sonra diploma ne işe yarıyacak duvarda süs olur artık

 414. ayşe diyor ki:

  neden bu kadar olay oldu bu yıl bu sınav anlamadım ben olacaksa açıklasınlar olmayacaksa milleti oyalayıp duruyorlar hep strese sokuyorlar devlet büyükleri yerinde olmak istemezdim bu kadar insanın vebalini alıyorlar oyalıyorlar bir yere gidiyorsun özele başvurmaK için az torpil varsa bir özellik istemiyor ama torpil yoksa işin iş valla kıyıda köşede ne iş kaldısa 650 tlye çalış bakalım 6 senedir üniversitede oku oku sonra bitir dershanelere git 300 400 tl maaş eee hadi bakalım dershane güzel değil sonra 1 yıl dershaneye para verip kpsss hazırlan eee sonra kpss ye gir tarih öğretmeni 147 kişi alsınlar koca türkiyeden bu ne böyle ya ihtiyaç yoksa öğretmene üniversitelerde kontenjan azaltılsın o zaman kendimi bildim bileli okuyorum 7 yaşından beri hala önümde kitap ama sonuç ne sıfır valla diyorum okumak yerine bir işe girsem liseyi bitirince daha iyidi bu ne ya ne yapmaya çalışıyopr büyüklerimiz biz engelliyiz engeli olanlara daha duyarlı olmalılar artık omuzumuza taşıyamayacağımız yüklr yüklemesin devlet elimizden geleni yapıyoruz bçalışıyoruz ama 147 kişinin içinden kpss le atanmakta biraz zor matematiki enson lise 1de gördüm ve hep hocanın korkusula gelen anlattı konuyu geçti anladınızmı diye soran olmadı eee şimdi bu matematikle 30 sorudan 30 nasıl yapar insan 10 tane zor çıkarıyoruz özel dersmi alalım herkesin parası yokki özel derse bunları düşünen bir allahın kulu çıksada düşünse şu sınavı açsa bunaldı millet sınav beklemekten

 415. ayşe diyor ki:

  bekleye bekleye bir hal olduk artık açıklansada rahatlasak işlere başvuracağım başvurmak istemiyorum bu sıonav olacak diye kararsızım sınav tarihi açıklansa oturup ders çalışacağım özelde çalışmam ama açıklanmazsa işe gireceğim ama bekliyoruz en azından olacaksa tarih belli olsun olmayacaksda 2012de desinlerde bizde işimize bakalım belirsizlikten bunaldık

 416. DENİZ diyor ki:

  BEN UMUTLUYUM TBMM ACILIRSA İLK ANAYASA ADESİ BİZİ İLGİLENDİRİİYOR İNŞLAH HEPİMİZ YERLEŞİRİZ BU HÜKÜMET YAPAR HE ŞEYİ ACIKTA KIMSE KALMAYACAK ÖZÜRLÜ OLARAK TAN denizcan_6515@hotmail.com

 417. serkan diyor ki:

  VALA HERSEYDEN MEDET UMAR OLDUK..BENDE BEKLİYORUM İLK TBMM AÇILACAK KADAR HEYECANLIYIM..UMARIM HAYIRLI BIR HABER ÇIKAR

 418. serkan diyor ki:

  SANKİ İLK TBMM AÇILIYOR..23 NİSAN 1920 :) OKADAR HEYECANLI YANİ

 419. durdu diyor ki:

  arkadaşlar TBMM açılsın bakalım

 420. durdu diyor ki:

  arkadaşlar TBMM açıksın bakalım

 421. Suat diyor ki:

  Niyazi arkadaşım sizi msn listeme eklemeye çalıştım ama messenger, sizin mail adresinize “Geçersiz Hesap” diyor. Ekleyemedim.

 422. Suat diyor ki:

  Yanlış anlaşılmasın arkadaşlar….

  Elimde olan 2010 Sağlık Bakanlığına ait Sınav Kılavuzunda, 2010 yılında yapılan engelli personel alım sınavında soruların, hangi konulardan çıkacağına dair bilgilendirme amaçlı verilmiş konu dağılımı bilgisidir. bu senede bu konu dağılımı etkili olur diye düşünenler için, fikir vermesi açısından sizlere sunuyorum.

  Bu sene olacak Merkezi Sınav da sorulacak soru konuları olarak “DÜŞÜNÜLMESİN”.

 423. Suat diyor ki:

  Alkan, Serkan ve Haydar arkadaşım, inşallah şu sınav tarihi netleşsin de, artık 3 aysonra da olsa ay sonra da olsa farketmez. Ama ortadaki şu belirsizlik kalksın…

  Şahsım adına ben çalışmaya başladım. Her yeni bilginin bu sınav konusunda ve sınav sürecinde bana güven verdiğini hissediyorum. Hala zaman varken sizde çaılışın arkadaşlar…

  Burdan iletişime geçtiğimiz arkadaşlarla bilgi paylaşımı, dosya paylaşımı yapalım. El elden üstündür derler arkadaşlar, yani burada bulunan yorum yazan, yorumları okuyan her arkadaşımın durumu aynı değildir, dolayısıyla bilgilere, konulara, dosyalara ulaşmak kolay olmayabilir. Edindiğimiz bilgileri paylasırsak herkes bundan faydalanır.

  Memur kadrosu için mücadele eden arkadaşlar için ben pek konularda aşırı bir değişme olacağına inanmıyorum. Özellikle 657 memur kanunu, resmi yazışmalar vs… Çünki bu bilgiler bize kamuda geçireceğimiz yaşamımız da gerekli olacak bilgiler. Zaten matematik, türkçe temek dersler, Zaten her sınavda Atratürk ilke ve İnkılapları sabit. Geriye ne kaldı ? :)

  Yeni sınav sisteminde matematikten çıkmayacak diyeniniz var mı? Ya da türkçeden çıkmaz diyen??? Peki Atatürk ilke ve İnkılaplarından, coğrafyadan…. ????

  Sınav konularına ilave olabilir ama eski sınav sisteminde ki konularda kayda değer bir değişiklik olacağını şahsım adına sanmıyorum arkadaşlar…

  Bu neden le çalışmaktan zarar gelmez. Çalışalım ve bu sene memur kadrosunda inşallah göreve başlayalım….
  Sınav sonunda “KEŞKE” yerıne “İYİKİ” demek için şimdiden sınav maratonunda yerimizi alalım arakdaşlar…

  Erkan ve niyazi arkadaşlarım sizleri de ekledim. İnşallah sizlerlede bilgi paylaşımı yaparız.

  Ayrıca Niyazi arkadaşım size 2010 da yapılmış Sağlık Bakanlığı sınavına ait Sınav Kılavuzunu mail olarak atıyorum. Bu kılavuzda Bu kılavuzda ilk/ortaokullar, liseler, onlisanslar ve lisans mezunları için sınavda sorulacak sorulara ait çalışılması gereken konular verilmiş. Bir fikir verir düşüncesiyle paylaşmak istiyorum.

  Dileyen arkadaşlar benimle irtibata geçebilir. Elimden gelen konularda yardımcı olmaya çalışırım.

  Yalnız Erkan arkadaşım, önümüzde merkezi olan “tek”sınav var. Birkaç değil. Ama kadro olarak sade meb yada sadece sağlık bakanlığı değil, çoğu kurumdan kadro çıkacak diye umuyorum. Hem boş kadro fazla hemde yaklaşık bir senedir alım olmadı.

  Arkadaşlar, o bahsetmiş olduğunuz 657 kanunu, yazışma kuralları vs… konular geçen sene bende vardı. Pc ye bakmam lazım. Bulursam sizlerle paylaşacağım.

  Saygılarımla…

  Suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 424. erkan diyor ki:

  Özürlü vatandaşlarımızın Devlet memuru olmalarına ilişkin uygulamalar yapılan Kanuni düzenleme ile değişmiş bulunmaktadır. Artık özürlü memur sınavları merkezi olarak yapılacaktır. Konuya ilişkin, “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” Taslağı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik’in imzasıyla Başbakanlığa gönderilmiş bulunmakta olup, çalışmaların sonlanmasına müteakip gerekli açıklamalar yapılacaktır

  arkadaslar bana gelen bılgı edınme servısının ıletı bu sınav suan meclıste sanırım tasarı kabul edılırse yakın zamanda bı kac sınav bırden olacak cunku acık cok ve doldurmak zorundalar buda sanırım bızım ısımıze yarayacak ınsallah. bız burda bırbırımıze bılgı vermeye devam edelım kım bı sınav tarıhı gorurse burda yayınlasın erkan_k_45@hotmail.com buda maıl adresım ısteyenler eklesın bu konu hakkında konusabılırz yardımlasabılırz herkese sımdıden bol sans

 425. serkan diyor ki:

  ben veteriner teknikeriyim ayşe hanım..o konuları bulursunuz paylasın lutfen benımle bu arada msn adresimi yazayım eklemek isteyen arkadaslar eklesınler.. sizde ekleyın lutfen ayse hanım serkanyoruk4@hotmail.com

 426. ayşe diyor ki:

  tabi onu nasıl buluruz acaba o konulartı nette falan vramıdırki sizin bölüm ne acaba

 427. serkan diyor ki:

  arkadaslar sınav ne zman olacak bılmıyorum ama en azından ekim ayında ne zman olacagı belli olur dıye dusunuyorum…

 428. Digital_Man diyor ki:

  Yaaa arkadaşlar bu sınav ne zaman olacak acaba bir bilginiz var mı?

 429. canan diyor ki:

  ayse hanım sız haangı konulardan basladınız calısmaya….

 430. NİYAZİ diyor ki:

  PEKİ ARKADAŞLAR BU OLACAK SINAV DAHA KAPSAMLIMI ÇIKAR SORULARR NELERE ÇALIŞMALIYIM BİLGİSİ OLAN VARMI LÜTFEN YAZN niyazi.calli@hotmail.com BU ADRESİMEDE GÖNDEREBİLİRSİNİZ YORUMLARINIZII ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 431. serkan diyor ki:

  ayşe hanım yava yavas basladım ama kapsamlı degıl henuz..başlamak lazım aslında ama …….. bu arada o konuları bulursanız benımle paylasırmısnız ayse hanım

 432. alıcan diyor ki:

  ben ortada duyuru yokken çalısmaya baslamadım daha …ne calısılcak kı ortada bişiy yok kı!!konular ne sınav nezaman? dua ıle arkadaslar

 433. ayşe diyor ki:

  o konuları bulmak lazım siz çalışmaya başladınızmı arkadaşalr

 434. serkan diyor ki:

  ayşe hanım o konuları çok aradım bulamadım..bulursan banada haber verırmısın lütfen..hala o konuları aradaıgım oluyor zman zaman.sen bulabılırmısın ayse hanım o konuları

 435. haydar diyor ki:

  degısır o konular bence….

 436. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar geçen yıl sınava girenler varsa tamam 657 memurluk kanunu ve resmi yazışmalara çalışacaz ama birde mesela iletişim kuralları gibi sorularda vardı yok verimli çalışmanın birinci esası nedir gibi sorulardı bunlara nerden çalışacaz arkadaşalr

 437. serkan diyor ki:

  haydar bey haklı ben üç ay dedim ama belki 6 ayda sürebilir..merkezi sınav hemen olmaz arkadaşlar

 438. haydar.... diyor ki:

  bencede sınavınbır duyurusu yapılır basvurusu için belırlı bır zamn verılır sonra sınav mufredatı için calısma için zamn verılır 3aylık zaman kısa bır zamn sınav olması cı

  için ama hayırlısı olsun..

 439. serkan diyor ki:

  arkadaşlar mantıklı düşürsek heleki merkezi bir sınav olacaksa bugun sınav yapıyoz deseler 3 ay önceden olmaz..lütfen bıraz mantık

 440. alkan diyor ki:

  sınav soruları ne türde olacak yardımcı olacak arkadaş varmı

 441. eşref diyor ki:

  sınav inşaalah eylül yada ekimde olacak hükümetimiz bize karşı bu kadar duyarsız kalmaz inşaalah herkes dua etsin

 442. osman diyor ki:

  arkadaşlar bir öneri sunuyorum size biz özürlüler olarak sabahaları fatih portakal’a proğpramına sms yolluyalım
  sesimizi fatih portakal devlet büyüklerimize duyursun.O zaman gündeme gelebiliriz!…

 443. oguz diyor ki:

  ıns ayse hanım bu ay sonu acıklanır. allah kımsınin emegını bosa cıkarmasın…

 444. ayşe diyor ki:

  bakalım bekliyoruz inşallah bu ayın sonuna doğru açıklarlar kasım aralıkta sınav olur isteğimiz bu bekliyoruz

 445. kader utansın diyor ki:

  NE ZAMAN BU SINAVLAR YA BİRİLERİ AÇIKLAMA YAPSIN ARTIK SABIR TÜKENDİ YAAAA….

 446. mehmet diyor ki:

  sınav ne zaman beli olaca bilgi verirseniz sevinirim ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

 447. serkan diyor ki:

  benimki laf kalabalıgı oldu suat bey :)

 448. Suat diyor ki:

  Serdar arkadaşım rica ederim. Önemli değil.

  Serkan arkadaşım da durumu özetlemiş görünüyor… :)

 449. serkan diyor ki:

  murat arkadaşım tarih olarak inkilap tarihi cografya türkiye cografyası matematık temel konular sayılar öncelıklı anayasa calısman lazım resmı yazısmalar kanunu ve 657tabii ye devlet memurları kanunlarınıda çalısman lazım türkçede anlam bılgısı paragraf yorumlama anlatım bozuklukları..temel turkçe kuralları gıbı..benım bıldıklerım bunlar ama mutlaka daha detaylı açıklama yapacak arkadaslar vardır..ben sadece ön bilgi vermek ıstedım sana ..bırde tarıhte atatürk ilke inkilaplarıda çok çıkıyor

 450. SERDAR öZEK diyor ki:

  Suat kardeşim vermiş olduqun bilqi için teşekkür ederim

 451. Suat diyor ki:

  Arkadaşlar hangi konulardan soru çıkacak net bilmiyoruz. Taslak henüz açıklanmadı. Ama en azından geçen sene yapılan sınavlardan bir fikir yürütebliriz. Bende geçen sene yapılan Sağlık Bakanlığı, Orman Bakanlığı ve MEB sınavına ait soru ve cevaplar mevcut. Ayrıca geçen sene yapılan Sağlık Bakanlığı sınavı için yayımlanan Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Alım Sınavı KILAVUZU da var. Bu kılavuzda ilk/ortaokullar, liseler, onlisanslar ve lisans mezunları için sınavda sorulacak sorulara ait çalışılması gereken konular verilmiş.

  Arzu eden arkadaşlar varsa bana ulaşsın lütfen.

  suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 452. SERDAR öZEK diyor ki:

  eqitim durumuna göre mi yapıolar bu sınavları bende önlisans mezunuyum neyi çalışıcaz daha onu bile bilmioruz arkadaş bu nasıl bi düzen ben çözemedim yardımcı olan bi allahın kuluda yok.

 453. murat diyor ki:

  sınava çalışan arkadaşlar hangi konulara neye göre çalışıyosunuz eğitim durumum lise bedensel engelliyim hangi derslere çalışmalıyım sınava hazırlanan arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim….

 454. ABDULKADİR diyor ki:

  arkadaşlar ben ümidimi kestim bu sınavdan siz kesin bilgi aldiginizda paylaşın yalan yanlış şeyler yazmayın lutfen..

 455. aziz diyor ki:

  2011 de sınav malesev yok

 456. serkan diyor ki:

  sınav konuları bıle degısebılır..sınav soru adeti 100 olabılır..merezi sınav olacagı için 50 olacagını sanmam

 457. ayşe diyor ki:

  belkide yeni bir sistem olacağı için değişik olabilir onunla ilgili açıklama yapılır zaten

 458. alı diyor ki:

  yenı bır sınav yenı bır sıstem herseyı desıgık olur onun…sınavı yerlestırmesı degısık olur bence..

 459. SERDAR öZEK diyor ki:

  hazırlanıcazda konular nedir bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba hanqi derslerden sorular çıkıyor bu sınavlarda.

 460. ayşe diyor ki:

  neden sınav olmasınki bence sınav olabilir 3 ay kalsın ne farkeder geçen yılda nisan sonu sınav tarihi belli oldu ve temmuzda sınav oldu bence sınav olabilir kasım gibi ve belki aralık önemli olan iyi puan almak bu arada arkadaşlar milli eğitim 3.yedek atamayı yapmıştı geçen günlerde ve minimum puanlara bakan varmı 68 le atanmış arkadaşlar bende çalışmış olsaydım geçen yıl şuan atanmış olacaktım o yüzden olacak olmucak sınav derken olursa hazırlıksız olmamak gerek

 461. melek aslımm diyor ki:

  ya bunlar ne hazrlıyokı bu kadar ..zaman geçiyo çok mu zor kı kpps öss vb sınavlar zamnında oluyoda bu sınav nedn olmuyo çok mu önemsiz önemsizde süresini neden uzatılıyolr anlam veremedim gtti..

 462. serkan diyor ki:

  bu sınavı yapmayanlar inşallah domuz gribi olurlar..oguzhan koçtan domuz gribi ol inşallah şarkısını hediye ediyorum onlara … :)

 463. ceren diyor ki:

  kasimda olmasi cook zor daha sinav tarihi bile aciklanmadi

 464. aysell.. diyor ki:

  arzu arkadasım ben o dedıınız sayfayı bulamadım uye olamadım nasıl üye olabılırım denedım öyle sayfa yok dedı…

 465. arzu diyor ki:

  twiterdan ve face den engeliler adına hesap açıldı.Memurlar nete bakarsanız görürsünüz. Üye sayımızı çoğaltmalıyız lütfen herkes katılsın.Lütfen memeurlar neti bi inceleyin

 466. kelidddd diyor ki:

  bence kasım gibi olur.. ders çalşmaya bakın…

 467. kadir diyor ki:

  ne zaman olacak bu sınav ya

 468. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  Sınav 2011 e yetişmeyecek yılın son 3 ayında sınav mı olur mantıklı düşünsün herkes..işsizlik insanları mantığından etmiş!

 469. maveran diyor ki:

  wallaha billaha

 470. serkan diyor ki:

  melek aslım uzatma tamam daha fazla..yazma benım hakkımda yorum yapma yeter

 471. melek aslımm diyor ki:

  teskurler suat.. buna sevindim .. elbetekı bu sınav olcak aralık gbi gelyo bana yeni yılda atama olur bence ..ama olacak belrsizlik belirsizliler keşke hersy net olsa

 472. melek aslımm diyor ki:

  ne olur ver diyen yok sana neden sen tek ustunu alındın anlamıyorum abicim…..

 473. ayşe diyor ki:

  keşke öyle birşey olsa inşallah

 474. serkan diyor ki:

  inşşalah ayse hanım belki allah söyletmiştir size bakarsınız yarın açıklanır :)

 475. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar ne olacak bu sınav yarın şöyle anasayfada açıklansa sınav ne güzel olur tarihini biliriz o zamn çalışmmak için dahada hırslanırız

 476. serkan diyor ki:

  son yorumu yapan serkan arkadasım yorumlarımız karısmasın :) başka nık bulsan dıyorum..burada bu işler bazen mahkemelik oluyorda..ters bısey yazarsın ben yazdım sanarlar :)

 477. serkan diyor ki:

  Adı geçen hiç bir kurum alım yapmadı ve 2011 de bitmek üzere yoksa buda yalanmı oldu ?

 478. Suat diyor ki:

  Sayın Melek Aslım,
  “mecburen branşınızda çalışmak zorundasınız”
  diye bir kural yok.

  Açılan kadrolarda şartlarını taşıdığınız ama branşınız olmayan dalları da seçebilirsiniz. Sınırlama yok.

 479. güncel haberler diyor ki:

  Ben bu konuyla direk olarak ilgili biri değilim bu nedenlede sorulara cevap verecek bilgim yok.Bu konuya müdahil olma sebebim konunun sağlıklı bir şekilde yürümesi ve gereksiz tartışmaların konudan çıkarılması üzerinedir

 480. serkan diyor ki:

  evet bana kalmış gıcıklık degilmi vermiyorum melek kardes en az 10 tane sınavın soruları ve cözümlerı mevcut bende..ama sana yok :)

 481. ramazan güngör diyor ki:

  Engelli memur alımında en büyük engel, belirsizlik…
  10 Mayıs ve 1 Temmuz 2011 tarihli “Engelli memur adayları, açıklama bekliyor” başlıklı haberlere rağmen, hala bu yıl içinde engelli memur alınıp alınmayacağı sorunu açıklığa kavuşturulamamıştır. Halen kurumlarımızda (Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı..vs) önemli engelli açıkları bulunmaktadır. Engelli memur alımı bekleyen adaylar yetkili kurumların ve yetkililerin açıklama yaparak belirsizliği ortadan kaldırmasını istiyor. yardımcı olabileceğim bi şey olursa lütfen çağrı atmanız yeterlidir. Duyuruları paylaşırsak sevinirim.
  ramazan güngör : 0536 576 8230

 482. melek aslımm diyor ki:

  ben çocuk gelişimi muzunuyum ama bu alanda çalışmak istemıyorum yuksek bi puan alırsam baska bölümleri seçme sansım varmıdır?

 483. melek aslımm diyor ki:

  senden özel olarak istemdim serkan bey ..verip vermemk sana kalmış … güncwel haber neden sorduğumuz sorulara cevap yazmıyosunuz yada herhangi bi yetkılı ..

 484. ali hoca diyor ki:

  rabbim yardımcımız olsun..

 485. ali hoca diyor ki:

  sınav başvuru tarihi belli oldu mu acaba arkadaşlar bilgilendirirmsinz.

 486. cannn diyor ki:

  bu sınav da da puanlar yuksek olurmu kı ?

 487. celal diyor ki:

  hayır bolum onemli degil zaten sınav formalite alım sayısı sınava giriş sayısıyla eşittir

 488. serkan diyor ki:

  allah gonlünüze göre versin ayse hanım inşşalah atanırsınız

 489. ayşe diyor ki:

  ben kpss giremedim giren arkadaşlar var ama 85 aşağısı kurtarmıyo tarih öğretmenliğinde

 490. serkan diyor ki:

  ayşe hanım ozman tarihi su gibi biliyorsunuzdur tarih full cıkarmanız lazım

 491. serkan diyor ki:

  inşallah arkadaşlar tüm ögretmen arkadaslarım atanır.. ayse hanım sizde

 492. kerem diyor ki:

  inşallah özürlü ögretmen alımı olurda atanıraız

 493. ANTUUU diyor ki:

  INSALLAH EN KISA ZAMANDA ACIKLANIRDA BIZDE LAIK OLDUGUMUZ YERLERDE GOREV YAPARIZ

 494. cannn diyor ki:

  ayse arkadasım benım barnsta tarıh evet atama olmuyor malaseff:(..sız kpssden kac aldınız?

 495. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar bu özürlü sınavında öğretmenlik için branşlar falan belli oluyormu yada sınava girmen yeterlimiki arkadaşlar öğretmenlik için sınava girecekler hangi branşlardan girecekler tarih edebiyet türkçe ………. hangisi

 496. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar bu özürlü sınavında öğretmenlik için branşlar falan belli oluyormu yada sınava girmen yeterlimiki

 497. ayşe diyor ki:

  tarih öğretmenliğinin kpss atanması mümkün değil çok zor artık gerçi diğer bölümlerdede atama fazla yapılmıyor durum belli umarım herkes atanır biran önce hayırlısıyla atanıp hepimiz memur öğretmen oluruz

 498. ayşe diyor ki:

  tarih bölümü mezunuyum inşalah atanırım artık bu yıl

 499. Lavinya diyor ki:

  ne taslakmış arkadaş 8aydır hazırlayıp yayınlayamadılar 3 sene sonra sınav olur 5 sene sonra atamalar olur o kadar ömrünüz varsa girersiniz işe… bu kadar ciddiyetsiz bir yönetim olmaz çıkıp 2 satır arkadaş yetiştiremedik 2012 de olacak desinler vallaha bu kadar gerilmez insan ya… :G

 500. ukbala diyor ki:

  hayırlı cumalar herkese…acaba her branstan ögretmen alımı olur mu kı

 501. serkan diyor ki:

  ayşe hanım ne bölümü mezunusnuz ?

 502. ayşe diyor ki:

  evet geçen yıl formasyonum yoktu olsa girecektim bu yıl formasyon aldım inşallah bun yıl olur

 503. serkan diyor ki:

  BENDE VAR AMA SEN TRENİ ÇOKTAN KAÇIRDIN :)

 504. melek aslımm diyor ki:

  sınava öncekı yıllar giren arkadaslarım sınav sorularını bulamdım goglen çıkmıyo elinde olan beni bilgilendirirse sevinirim

 505. serkan diyor ki:

  ÇOK GÜZEL MORAL VERİRİM :)

 506. serkan diyor ki:

  AYSE HANIM YANİ GECEN SENEKİ SINAVA GİRMİŞ OLSANIZ YETERLİYDİ..ŞİMDİ 1 YILLIK ÖGRTEMENDINIZ…

 507. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  bu sene sınavın olacağına inanmıyorum ve sınav konuları belli olmadan da ders çalışmayacağım..artık buna yorum yapılmasın..serkan yörük sen de bana yorum yazma..

 508. melek aslımm diyor ki:

  her sene olan bu sınav benim şansıma bu sene olmuyo ya en azından bu belirsizlik ortadan kalksın ya…

 509. Suat diyor ki:

  Ayşe hanım geçen sene MEB 1000 öğretmen kadrosu açtı ama dolduramadı bile :) Bilginize…

 510. ayşe diyor ki:

  geçen yıl başvuran bütün öğretmenleri aldılarmıki haberi olan varmı

 511. Kabarov diyor ki:

  Aşağıdaki metin, özürlü memur adaylarınca hazırlanmıştır.

  Kamu kurum ve kuruluşlarındaki 48 bin 549 özürlü kadrosundan 10 bin 357‘si istihdam edilmekte, 38 bin 192 kişilik istihdam açığının yeni düzenlemeyle tamamen kapatılması beklenilmektedir. Bu açıkların kapatılması, sosyal amaçları gözettiği ve sosyal devlet olmanın sorumluluğunun gereğidir.

  1- Sayın Hayati Yazıcı tarafından, devlette 48 bin boş özürlü kadrosu olduğunu, 2011 yılında 11 bin yeni atama yapılacağını ifade etmesinden bu yana, Engelli Memur Atama konusunda herhangi bir gelişme olmadı.

  2- Çalışma eski Bakanı Ömer Dinçer’in 2010 yılında yaptığı açıklamasında; boş bulunan özürlü kadrosunun doldurulması için Başbakanında onayı alınarak düğmeye basıldığını, Çalışma Bakanlığı tarafından kamu kurumlarına “uyarı” yazısı gönderildiğini, 2010 yılında boş kadroların doldurulması gerektiğini ifade etmiştir. (memurlar.net/haber/154053) Şimdiki Bakanımız Faruk Çelik’in de aynı hassasiyet beklenilmektir. Bu söz konusu “uyarı” yazının üstüne düşmelidir. Uyarı yazısının hangi aşama da olduğu araştırılmalıdır. Ayrıca Kanun gereği gerekli hassasiyeti göstermeyen Kamu Kurumlarına (uyarılmasına rağmen) İdari Para cezanın verilmesinin sağlanılması gerekmektedir.

  3- Özürlüler İdaresi Başkanı Bekir Köksal’ın yeni yılda (2011) boş bulunan 26 bin 625 engelli memur kadrosunun doldurulacağını, kamu kurum ve kuruluşlarıyla iletişime girilerek kadroların doldurulması yönünde ortak çalışmalar yapılacağını ifade etmişti, http://www.trt.gov.tr/haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=b352052a-83b6-4d6e-a718-42a772807dd8 Bu söz konusu çalışmalar ne aşamadadır. Bu çalışmalar “söz verilen” tarih olan 2011 yılında gerçekleştirilmesi için hızlandırılmalıdır.

  4- Engelli vatandaşlarımızın devlet memurluğuna alınmalarına ilişkin sınavların kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılması yerine, Merkezi Sistem ile yapılması veya yaptırılması esası getirilmiş, bu düzenleme taslak halindedir. Eğer söz konusu alımlar (yukarıda saydığımız söylemler) engeliler için merkezi sınav taslağının yasalaştırılmasından sonra yapılacak ise bunu “özellikle belirtilmesi” gerekmelidir ki belirsizlik ortadan kaldırılmalıdır. Engellinin en büyük engeli belirsizlikdir. Belirsizlik olması engelli memur adaylarını hayatını zorlaştırmaktadır.

  Bu itibarla, söz konusu yönetmelik tasarı halinde olduğundan, mevcut alım içerisinde, Devlet Personel Başkanlığı gerekli sorumluluğunu yerine getirebilir.

  Engelli memur ve öğretmen adayları, engelli sınavın ne zaman ve ne şekilde yapılacağını (yani başbakanlığa gönderilen merkezi sınav hakkındaki yönetmelik çerçevesinde mi alımların olup olmayacağının belirsizliğinin kaldırılmasını) ve istihdamın ne şekilde olacağına dair bilgilendirilmesini, Engellileri, sadece 10-16 Mayıs arası Engelliler Haftasında hatırlanmamasını, 61.Hükümet Programında yer alan “Hükümetimiz döneminde kamu ve özel sektördeki özürlü kontenjanlarının doldurulmasına yönelik tedbirleri almaya devam edilmesi” çerçevesinde, 2011 yılı içerisinde önümüzdeki aydan itibaren (eylül-ekim) alımların başlatılmasını ve engelli memur adaylarının memur, öğretmen adaylarının da öğretmen (24 kasım hediyesi)olarak işe yerleştirilmesini istemektedirler.

  Maliye Bakanlığı da gerekli kadroları ayarlamalıdır. Bu konuda gerekli izinleri çıkarmalıdır. Alımlar için Engel koymamalıdır.

  Ayrıca, yasa gereği, söz konusu kapatılmayan özürlü açıkları için Kamu kurumlarına gerekli idari para cezasının uygulanması hususunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Türkiye İş Kururumu Müdürlüklerini görevlerinin yapılması gerekmekte olup, söz konusu kontenjan açığının kapatıncaya kadar da idari para cezası uygulanmaya devam edilmelidir.

 512. ayşe diyor ki:

  öğretmen alımı geçen yıl olduğunda hangi branşlardan aldılar arkadaşlar yada başvuran bütün öğretmenleri aldılarmıki

 513. serkan diyor ki:

  hangi konuları çalısacagını bılmeyen arkadaşlarım :) birazcık araştırmacı olunuz..gecen sene saglık bakanlıgın ve mıllı egıtımın yaptıgı sınav sorularını bulabılırısnız..cıkan sorulara bakarsanız..üç aşagı beş yukarı fıkır elde edebılırsınız..bende çalısmaya henuz baslamadım fakat gecmıs sorulara bakıp fıkır yurutmeye calısmaktayım saygılarımla :)

 514. üzeyir diyor ki:

  merhaba ey ümitleriyle ve hayelleriyle yaşamaya çalışan engelli arkadaşlarım
  merhaba kaderlerine terk edilip atıldıkları karanlık dehlizden kendilerini kurtarmaya çalışan bahtsız arkadaşlarım
  merhaba birilerinin vicdanına sığınıp vicdansızlardan medet uman arkadaşlarım
  acaba bizlerin üzerine de bir gün güneş doğar mı?diye tan yeri ağarmadan gözlerini güneşin doğduğu tarafa diken fakat beklemekten körelmiş gözleriyle şemsi değil kameri bile göremeyen kader arkadaşlarım merhaba düştükleri yerden kalkmak için birilerine el uzattıkça dilenci zannedilen arkadaşlarım merhaba bizlere söz veripte sözünde durmayan kalleşlerin içinde yaşamaya mahkum olan arkadaşlarım sizler utanmayın utanması gerekipte utanmayan yüzleri kızarmayan vicdanları sızlamayanlar bırakın bu dünyada şişinceye kadar yesinler nasıl olsa bir gün onlar bunun hesabını verecekler

 515. üzeyir diyor ki:

  suat arkadaşım yanlış veya eksik bilgilere sahipsin diğer engelli arkadaşlarında yanlışa yönelmemesi için bu uyarıyı yazma mecburiyeti hissettim KPSS nin özürlü personel alımıyla hiç bir alakası yok yani KPSS ye herhangi bir engelli arkadaşımız eğer başvuru yapmak isterse özürlü statüsünde başvuru yapamaz sınav sorularında özrüyle alakalı bir ayrıcalık talep edemez sınavı kazansa bile özürlü kontenjanından değil normal statüde çalışır ki bu da özürlülerin sahip olduğu haklardan yararlanamaması anlamına gelir erken emeklilik hakkını çalışma mesai süresinin azlığı çalışma ortamının özrüne uygun bir şekilde düzenlenmesi v.s İşkur,a gelince Türkiye İş Kurumu üzerinden Torpili olmayan bir engellinin herhangi bir kamu kurumuna atanması kesinlikle mümkün değildir zaten iş kurumu şu anda kamu engelli ilanı da vermemektedir verilen ilanlarda işe alınacak torpilli kişiye özel verilen ilanlardır ben bunu müteaddit kereler yaşadığım için artık iş kurumu üzerinden kamu işine yerleşmeyi ümit ve hayal etmiyorum benim 5 yıldan beri Türkiye iş Kurumunda önceliklibaşvuru yapma hakı olan İş Arayan kaydım vardı gerçi öncelikli başvuru yapma hakkımda ortadan kaldırıldı bunun hangi gerekçeye dayanılarak engellendiğinide hala anlamış değilim

 516. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar bende sınava çalışıyorum ben çalışmıyorum diyenlere inanmıyorum bence onlarda çoktan başlamıştır herkes kendi işine baksın çalışan kazanır bence bende çalışıyorum ve sınav olursa mutlaka çok alım olacak buna inanıyorum benim için 1 soru bile değerli ve bu yüzden çalışacağım ve inşallah öğretmen olacağım

 517. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  sınav seneye olacak ders çalışanlara duyurulur :)

 518. ceren diyor ki:

  bayramdan sonra 1 hafta gecti hala birsey yok.umudum kalmadi artik bu sene icin

 519. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  murat haklısın arkadaşım..ortada sınav mınav yok millet ders çalışıyo..neye göre kime göre? emeklerine yazık olacak.. belki sınav 2012 sonuna doğru..

 520. Suat diyor ki:

  Gönül hanım, KPSS engellileri kapsamıyor demek bazı yanlış anlamalara sebep olabilir. Çünkü işkurdaki bazı engelli ilanları var ki bu ilanlarda KPSS şartı aranıyor.

  İkincisi de KPSS sınavına giren ve kazanan bir engelli kardeşimiz ataması yapılan işin yüklediği yükümlülükleri yapmasına mani bir engele sahip deilse ve bunu hastaneden alacağı rapor ile belgeleyebilirse elbette o kadroya atanır.
  Atandığı kadro bir engelli kadrosu olmadığından bazı haklardan mahrum olur ama onuda yetkili kurumlara başvuru yaparak yapılacak düzenlemeler ile o haklarına da kavuşabilir.

  Ben böyle biliyorum. Saygılarımla

  suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 521. gönül diyor ki:

  yılda 3 sefer engelli sınavları yapılmakta hangi site yayınlıyorsa artık, kpss engellileri kapsamıyor sınava katılsalar bile yerleştirilmeleri olmuyor. bide üstüne üstelik engelliler size engelli sınavları yapılıyor kpss ye girmeyin diye de duyruluyor…

 522. durdu diyor ki:

  Engelli memur alımında en büyük engel, belirsizlik…
  10 Mayıs ve 1 Temmuz 2011 tarihli “Engelli memur adayları, açıklama bekliyor” başlıklı haberlere rağmen, hala bu yıl içinde engelli memur alınıp alınmayacağı sorunu açıklığa kavuşturulamamıştır. Halen kurumlarımızda (Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı..vs) önemli engelli açıkları bulunmaktadır. Engelli memur alımı bekleyen adaylar yetkili kurumların açıklama yaparak belirsizliği ortadan kaldırmasını istiyor

 523. Kabarov diyor ki:

  Engelli memur alımında en büyük engel, belirsizlik…
  10 Mayıs ve 1 Temmuz 2011 tarihli “Engelli memur adayları, açıklama bekliyor” başlıklı haberlere rağmen, hala bu yıl içinde engelli memur alınıp alınmayacağı sorunu açıklığa kavuşturulamamıştır. Halen kurumlarımızda (Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı..vs) önemli engelli açıkları bulunmaktadır. Engelli memur alımı bekleyen adaylar yetkili kurumların açıklama yaparak belirsizliği ortadan kaldırmasını istiyor.
  7 Eylül 00:04 arkadaşlar ben bunu memurlar netten aldım.

 524. murat diyor ki:

  sınava calsısaan arkadaslarım hangı konulara calısıyor acaba?? calısılcak taslak var mı ortada?

 525. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  sınav için seneye daha çok var..

 526. serkan diyor ki:

  evet sıkı calısın arkadaslar eger sınav olursa bu sefer alım çok olacak benım kanınca cogu arkadas atancak ama daha ıyı yerlere atanmak için puanımızı yuksek tutmalıyız

 527. melek aslımm diyor ki:

  arkadşlar sabırla bekleyım ders çalışalım ellbt olacak bu sınav en azından birikimli bekleyelım ki beklediğimize ve zamanımzın geçmesine değsinn..rabbim herkesi yar ve yardımcısı olsun…elbet olacakkk selametle

 528. günay diyor ki:

  kpss ye girsende atanırsın ille özürlü memur alım sıvaına girmek şart değil

 529. Suat diyor ki:

  Yanlış anlaşılmasın ama, şöyle ki ;

  Kamuya kpss puanına göre işkurun ilanlarından alım oluyor, ama tek tük.

  Onun dışında yıl içinde yapılan engelli memurluk sınavı için KPSS ŞARTI YOK. KPSS’ye girmemiş olanlarda bu sınavlarda başarılı oldukları takdirde atanabilirler.

  suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 530. Suat diyor ki:

  Elveda arkadaşım, hayır öyle bir şart yok.

 531. elveda diyor ki:

  arkadaşlar özürlü memur alımında kpss ye girme şartı varmı

 532. cannaann diyor ki:

  inş olur ya ögretmen alımı…

 533. ayşe diyor ki:

  bencede özürlü öğretmen alımı olmalı geçen yıl oldu kadro dolmadı bile bu yıl bakalım nasıl olacak geçen yıl sorular kolaymış bu yılda keşke öyle sorsalar kazanıp öğretmen olsak şu çileden kurtulsak

 534. semih diyor ki:

  memurlar nette yazdıgı gibi 24 kasımda özürlü ögrettmenlere hediye olmalıdır bir an önce sınavın acıklanması lazım özürlü ögtetmen alımı yapılsın

 535. şaban diyor ki:

  ankarada sınav seneye yalan sınav da akp chp mhp yalan dogru arkadaşlaer kardeş özürlü yardım sınav iyi ve ankarada piş 😀

 536. şaban diyor ki:

  slm akrkadaşlar kardeş özürlü sen söyle seni ama sen i yardım sınav girdin mi? sınav tarih kaç

 537. serkan diyor ki:

  ali kaptan sorarsa sölerim sınav tarihini orhan kaptana sölemem …ALİ KAPTAN GELMELİ LAN CEMİLE DİYE BAGIRMALI :)

 538. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  sınav için hala aralık diyenler var..öyleyse duyuru nerde?son gün mü duyuru yapılacak!

 539. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  SINAV MINAV OLDUĞU YOK!!

 540. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar memurlar nette bulunduğumuz durumu açıklamış bugün

 541. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar memurlar nette bulunduğumuz durumu açıklamış bugün inşallah yakında sınav gelecek ben buna inanıyorum 2011 ekim kasım aralıkta bence olur sınav

 542. Suat diyor ki:

  Orhan Kaptan, sınav sürecinde bir belirsizlik var. Ne olduğu yada ne olacağı belli değil henüz. Arada sırada da olsa bu sayfayı ziyaret ederseniz, haberdar olursunuz kanısındayım.

  suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 543. ORHAN KAPTAN diyor ki:

  ARKADAŞLAR SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN OLDUĞUNU BİLEN VARMI VEYA NASIL HABERİMİZ OLACAK

 544. güncel haberler diyor ki:

  ŞUHKAHKAHA bundan sonraki yorumların denetimden geçmeden bu sitede gözükmeyecektir.Sadece konu ile ilgili mesajlarını onaylayacağım

 545. sewgı diyor ki:

  olur yakında ıns sınav herkes umduguna kavusur

 546. serkan diyor ki:

  evet yani ne olacak şimdi sadece 2012 temmuzda olmayacak bunu anladım …bu kadar yazacagına sadece olacagı tarıhı yazsalar daha mantıklı olmazmı :) hey allahım yaaa

 547. SERDAR öZEK diyor ki:

  Özürlüler İdaresi Başkanlığı’ndan ‘Engellilere merkezi sınav 2012 Temmuz ayında geliyor’ iddiasını yalanladı.
  Kategori Kategori : HABERLER
  Yorumlar Yorum Sayysy : 0
  Okunma Okunma : 2036
  Tarih Tarih : 18 Mayıs 2011 14:36

  11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

  Sabah saatlerinde yayımlanan “Akşam gezetesi” kaynaklı “Engellilere Merkezi Sınav Temmuz’da geliyor” haberine ÖZİDA’dan açıklama geldi.

  ÖZİDA yaptığı açıkalamada merkezi sınavın 2012 ylı Temmuz ayında tyapılağı iddiasını yalandı, merkezi sınavla ilgili bilgiler verdi.

  İŞTE ÖZİDA’NIN YAPTIĞI O AÇIKLAMA:

  “Engellilere Merkezi Sınav Temmuz Ayında Geliyor” başlığı ile yazılan haberde, özürlülerin devlet memuru olması için merkezi sınavın Temmuz 2012 tarihinde yapılacağı belirtilmektedir. Bu tarih merkezi sınav ile ilgili değildir. Şöyle ki; kamu binaları, kamuya açık alanlar ve toplu taşıma araçlarının özürlülerin kullanımına uygun duruma getirilmesi ilgili 5378 Sayılı Kanunun Geçici 2’inci maddesinden ve 2006/18 Sayılı Başbakanlık genelgesi ve bahisle bu sürenin Temmuz 2012 tarihinde dolduğu ifade edilmiştir. Dolayısı ile haber portalınızda gerekli düzeltmeyi yapmanızı talep ediyoruz.

  Özürlülerin her kurumun sınav açmadaki güçlükleri ve özürlülerin il il sınav peşinde mağdur edilmelerinin önlenmesi amacıyla devlet memurluğuna alınmalarında merkezi sınav uygulanmasına ilişkin 657 Sayılı Kanunun 6111 Sayılı Kanun ile değiştirilen 53.Maddesi aşağıdaki gibidir.

  “Özürlüler için sınavlar, ilk defa Devlet memuru olarak atanacaklar için açılan sınavlardan ayrı zamanlı olarak, özürlü kontenjanı açığı bulunduğu sürece özür grupları ve eğitim durumları itibarıyla sınav sorusu hazırlanmak ve ulaşılabilirliklerini sağlamak suretiyle merkezi olarak yapılır veya yaptırılır.

  Özürlü personel çalıştırma yükümlüğünün yerine getirilmesinin takip ve denetimi ile özürlülerin Devlet memurluğuna yerleştirilmesinden Devlet Personel Başkanlığı sorumludur. Özürlü açığı bulunan kamu kurum ve kuruluşları bir sonraki yıl için alım yapacakları özürlülere ilişkin taleplerini her yılın Ekim ayının sonuna kadar Devlet Personel Başkanlığına bildirmek zorundadır. Devlet Personel Başkanlığı kurum ve kuruluşların bildirimi üzerine, özürlü kontenjanlarına yerleştirme yapabilir veya yaptırabilir.

  Özürlülerin memurluğa alınma şartlarına, merkezi sınav ve yerleştirmenin yapılmasına, eğitim durumu ve özür grupları dikkate alınarak kura usulü ile yapılacak yerleştirmelere, özürlülerin görevlerini yürütmelerinde hangi yardımcı araç ve gereçlerin kurumlarınca temin edileceğine, kamu kurum ve kuruluşlarınca özürlü personel istihdamı ile ilgili istatistiksel verilerin bildirilmesine ilişkin usul ve esaslar ile diğer hususlar Özürlüler İdaresi Başkanlığının görüşü alınarak Devlet Personel Başkanlığınca hazırlanacak yönetmelikle düzenlenir.” denmektedir.

  Merkezi sınavın yapılmasına ilişkin yönetmeliği çalışmaları devam etmekte olup bu düzenleme ile özürlülerin Devlet memurluğuna alınmalarına ilişkin sınavların kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılması yerine, ilk defa Devlet memuru olarak atanacaklar için açılan sınavlardan ayrı zamanlı ve merkezi olarak yapılması veya yaptırılması esası getirilmiştir.

  Böylece özürlü personel çalıştırma yükümlülüğünün takip ve denetiminin Devlet Personel Başkanlığınca yapılması, sınavın özürlülerin eğitim durumları ve özür grupları dikkate alınarak yapılacak olması ve özürlülerin devlet memurluğuna yerleştirilmesinin de merkezi sınav sonucuna göre Devlet Personel Başkanlığınca yapılması veya yaptırılması, kamu kurum ve kuruluşlarındaki açık olan özürlü kontenjanlarının bir an önce doldurulmasını sağlayacaktır.

  Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı

 548. osman diyor ki:

  melek hanıma katılıom sene sonunda olur sınav sene başındada atama olur

 549. serkan diyor ki:

  oda olmazsa kurbanada az kaldı..kurban bayramı sonrasına kalır :) bakın bu laflarım kımsenın zoruna gıtmesın..olacakları yazıyorum..yılbasıda geliyor :)

 550. serkan diyor ki:

  ekim ayının ılk gunu meclıs acılcak bakalım karar belki orada cıkar

 551. serkan yörük diyor ki:

  ekim ayının ilk gunu bakalım meclıs acılcak..belki birgelişme olur..sonrada kurban bayramını beklerız artık :)

 552. antuuuuuuuu diyor ki:

  nezaman olcak bu sınav ya off bıktımaq

 553. ceren diyor ki:

  ya keske bi aciklama olsada varsin seneye olsn bu kadar be kledik biraz daha bekleriz.ama lutfen artik bisey solesinler hepimiz kafadan biseyler soluyoruz hayal yani ortada hic bisey yok ki sinaV OLACAKMI O BILE BELLI DEGIL

 554. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  sınav tarihi açıklansa bile hemen olmaz zannımca :) çalıştıklarımı da unutmamak için bekliyorum bakalım..

 555. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  serkan valla ben de bilmiyom napcaz :) pozitif düşünmeye zorlayalım kendimizi :) 2011 engelliler için güme gitti..eski usul alım yapsalardı bari..sınav seneye olursa diye derste çalışmıyom..emeklerim boşa gidecek nasıl olsa :(

 556. micchekkk_-_-_ diyor ki:

  arkadaslar nezaman olacak bu sınav arıyorum hergun engellıler daıresı baskanlıgını ama oyalıyolar bugun calıstıgım yerde bı engellı kampanyası duzenlemısler engellılerı kalkındırma ve dayanısma dernegı adına onlara sordum ben bu sınavı ve bana bırkac gun ıcınde acıklanacak dedıler sızce olacakmı? saygılar

 557. serkan yörük diyor ki:

  asabi güzel boş ver :) yaaaa sen onu bırakta ne yapcaz böle onu söle dreste calısmıyoz :)

 558. melek aslımm diyor ki:

  bence sene sonunda sınav olur yeni yılda atama olur gbi geliyo kamuda çalışanlar sölentisi bu

 559. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  serkan yörük gidişat belliydi zaten.. bu kadar uzun çalışmalar anca 2012 ye kalırdı ancak.. neyse ben buna kendimi pozitif düşünmeyerek alıştırmıştım zaten :)

 560. oguz diyor ki:

  BU Sene ümidim bitti gibi üylül ayı sonunuda bekleyeceğim.ondan sonra bu yıl olmayacak kanatindeyim.. ALLAH yardimcIMIZ olsun…

 561. serkan yörük diyor ki:

  şimdi geldim asabi güzel malesef bir gelişme duymadık hatta kara haber var..güncel habere göre bu sınav 2012 de olurmuş :)

 562. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  ceren çok haklısın :) bayramdan sonraya bir ümit bekledik ama nafile..bu saatten sonra da sınav duyurusu olmaz gibi :(

 563. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  serkan yörük arkadaşım nerelerdesin :) sınav hakkında bi gelişme oldumu?

 564. ceren diyor ki:

  oooooooooooooof ooooooooooooooooooof gene bisey yok deli olucam ya daha kac bayram gecirecegiz acaba

 565. melek aslımm diyor ki:

  nasıl yani bu sene sınav yok mu?

 566. gabbana25@hotmail.com diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ben şuanda finasbankta çalışıyorum ama ayrılıcam 10 güne kadar.özel sektör engelli bir kişiye göre değil emin olun.ben ortopedik olara ayaklardan %40 engelim var çukur taban yani.karar verdim özel sektörde ona buna saatlerce çalışmaktansa evde günde 2 saat ders çalışmak daha mantıklı.

 567. güncel haberler diyor ki:

  1)Bütün yorumları uzun uzadıya takip ettim.Burada breeze candy(“ASABİ GÜZEL”,”ŞUHKAHKAHA”) nicklerini kullanan kişi!(isminizi bilmiyorum bilseydim öyle hitap ederdim.) kesinlikle iyi niyetli biri değil sürekli ortamı germe peşinde biri sınav olacak dediyse ona mutlaka aşağılayıcı yada onu alaya alıcı cevap yazıyor.Onun bu tutumuna katlanamayacak kişilerin olması ve ona göre cevaplar vermeside normaldir.Bu konuda breeze candy gelinceye kadar herhangi bir olay yaşanmıyordu.O konuya iştirak ettikten sonra bu konuda tartışma eksik olmuyor saolsun.

  2)Serkan Yörük arkadaşımız adına yorum yapılmış ki bu benim dışımda gelişen bi olay bu yorumu yapan kişi ile breeze candy(“ASABİ GÜZEL”,”ŞUHKAHKAHA”) ip’si örtüşüyor.Dürüstlükten Şereften Bahseden Kişi kendisi.
  -Breeze candy’nin düzenlenen mesajlarını ise tamamen ben düzenledim.Bunun nedeni ise konunun uzaması ve kendisini %100 haksız görmemdir.

  3)Bu konu dahilinde yapılan yorumların konu ile alakalı olması konunun işlevselliğini arttırır ve daha çok kişi konudan sağlıklı yararlanmış olur.Konu dışı şeyleri msn’de konuşun,facebookta konuşun,birbirinize mail atın ama konu içinden halletmeye çalışmayın.

  4)Benim konular ve yorumlarda daha etkin bir rol almam durumum nedeniyle söz konusu olamaz.Gelen şikayetler üzerine gördüğüm zaman ilgilenmeye başlıyorum.Bu konun irdelenmesi ve adaletli (Benim için adaletli) bir şekilde neticelenmesi için yaklaşık 56 dakikadır yorum inceledim.Burada yorumları kapatırsam benim için sorun olmaz ama konuyla yakından ilgili arkadaşlar ve herhangi bir haber bulmak isteyenler için iyi olmaz.Tartışmalar devam etmesi durumunda konu yorumlara kapatılacaktır.

  5)Ben üniversiteyi bu sene yaz okulunda bitirdim ve bende KPSS Lisans’a gireceğim osym sınav takviminde 2011 ocak ta KPSS Lisans’ı görmezsem o sınavın o yıl olmayacağını anlayabilirim ki normali budur.Burda Ağustos ayında eylül’de sınav olacakmış yazan arkadaşlar var neye göre nasıl bu sınav yapılacak bir ayda böyle bir sınavın yetişmesi mümkün mü ? Bu yıl eğer sınavı osym yapacaksa sınav beklemeyin derim.Bu saatten sonra osym kontrolünde bir sınav bu yıl yapılamaz.

  6) Sınav müfredatını tam olarak bilmiyorum ama burda amaç kültürleri ölçmek ise tarihde osmanlı tarihi ve yakın tarih(Türkiye Tarihi) çıkmaması imkansız.Bunun dışında anayasa ve güncel olaylarda mutlaka çıkacaktır.Coğrafyada ise Türkiye Coğrafyası olacaktır.Çalışmak isteyen arkadaşlar eğer şimdiden bakmak istiyorlarsa bunlara bakmaları daha iyi olur.
  Bu yazdıklarıma herhangi bir cevap istemiyorum.Yazdıklarım dahilinde bir tartışma çıkması durumunda bu konun son yorumu olacak ve konuya yorum yapma kaldırılacaktır.

 568. serkan yörük diyor ki:

  ayşe hanım gecen sene sınava gıren kısının çalıstıgı kaynaktan çalısma bence..çünkü kazanamadıgı için burdadır..yanlıs kaynaktan çalısmıstır o yuzden kazanamamıstır

 569. selo diyor ki:

  sınav başvurusu nezaman

 570. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar geçen yıl sınava giren varsa hangi kaynaklardan çalıştılar

 571. serkan yörük diyor ki:

  asabi güzel coşmuşun yıne yaa :)

 572. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  kişiliksiz olanlar buraya yorum yazmasın lütfen :)

 573. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  18 yaş üstü olanlar seviyeli yorum yapsınlar :)

 574. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  seviyeli yorumlar yapılsın lütfen :)

 575. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  seviyeyi koruyun :)

 576. üzeyir çetin diyor ki:

  arkadaşlar sinerjinizi enerjinizi ve konsantrasyonunuzu lütfen sınava verin sınav yapılacak mı yapılmayacak mı yapılacaksa ne zaman yapılacağını düşünmekten ve buna kafa yormaktansa sınava hazırlık için dün ne yaptım bu gün ne yapıyorum yarın ne yapacağım sorusunu önce kendinize sorun ve sorunuzun cevabını bol bol soru çözerek bulmaya çalışın inşallah karşılığını alırsınız tabi benim 2010 yılında uğradığım şansızlıklara sizlerde uğramazsanız nasıl şansızlıklara uğradığımı merak edenler için ve belki yetkili kişilerede ulaşır düşüncesiyle yazıyorum
  1.2010 Yılında Milli Eğitim Bakanlığının özürlü sınavında bana özür gurubumdan farklı sınav kitapçığı verilmiş zihinsel özürlü olarak başvuru yapmış olmama rağmen bana sınavda ortopedik engellilerin soru kitapçığı verilmiş
  2.orman bakanlığının sınav tarihi değiştirilip öne alındığı için ve bundan haberdar edilmediğim için sınava katılamadım sağlık bakanlığının özürlü sınavına biyolog statüsünde katıldım tek il tercih hakkını Yalova ilini tercih ederek kullandım 76 puanla 2.sırada kalıp atanamadım fakat bazı illere 60 puanla atananlar olduğunu gördüm buda ayrı bir adaletsizlik örneği değilmi sağlık bakanlığı bizlere bir kumar oynattı ve ben kaybettim

 577. serkan yörük diyor ki:

  site yönetimi neden yayınlanmıyor benım yorumum

 578. üzeyir çetin diyor ki:

  kusuruma bakmazsanız ben bir iki yorum daha yazmak istiyorum çünkü her zaman yorum yazmaya fırsat bulamıyorum engelli arkadaşlarımdan da siteyi çok fazla meşgul ettiğim için özür diliyorum yazmış olduğum yorumlarla hiç kimseyi fikrinden dolayı incitmek hakaret seviyesinde eleştirmek ve fikirlerinden dolayı küçümsemek gibi bir düşünceye kesinlikle sahip değilim (tabi ki kişilerin sahip oldukları ve açıkladıkları fikirleri başkalarının kişiliğine hakaret içermiyorsa kin nefret küfür alay gibi kötü davranışları içermiyorsa )

 579. üzeyir çetin diyor ki:

  sayın site yöneticim sayfa yoruma kapandı mı önce onu öğrenmek istiyorum bazı arkadaşlara yazdığım yazılar niye yayımlanmıyor teşekkür ediyorum Değerli İstikamet Net Sitesi ve siteyi ziyaret eden yorum yazan ve yazılan yorumları okuyan sayın misafirler bazı arkadaşların karşılıklı atışmalarını okudukça şahsen özürlü bir birey olarak çok üzülüyorum

 580. üzeyir çetin diyor ki:

  ben İstikamet Net Engelli Sitesine ve diğer yorum sitelerine değişik konularda yorum yazıyorum yazılmış yorumları okuyorum fakat bazen yazılan yazıların yorum sınırlarından çıkıp karşılıklı atışmalara hakaretlere ve biz engelli bireylere yakışmayacak seviyelere indiğini üzülerek görüyorum burası engellilerin yorum sitesimi yoksa karşılıklı tartışma ve hakaret sitesimi anlayamadım belki fiziksel zihinsel ruhsal ve sinirsel engellerimizi düzeltemeyiz ancak terbiyemizi ve birbirimize karşı davranışlarımızı kontrol edebiliriz lütfen engellerimize engel katmayalım

 581. Suat diyor ki:

  Sınav tarihi henüz belli değil arkadaşlar.
  Açıklanınca paylaşacağız inşallah.

 582. kadir diyor ki:

  sınav ne zaman arkadaşlar bir bilğisi olan varsa yazın

 583. selo diyor ki:

  sınav tarihi nezaman

 584. Suat diyor ki:

  Ayşe hanım ben 2010 da 4-5 kurumun sınavına girdim. Bir sorunuz varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

  suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 585. serkan diyor ki:

  pardon medyum hanım :)

 586. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  laflarım sana değil serkan bey..pozitif düşünce gücüne bizi zorlayanlara..ben gidişata bakıyorum şu an sadece..rüyamda sınav tarihini görürsem de medyumluğumu ilan edecem :) tekrar iyi geceler..

 587. serkan diyor ki:

  tamam sanada iyi geceler :) rüyanda belki sınav tarıhını görürsün inşallah :)

 588. serkan diyor ki:

  asabi güzel tamam yaa bana laf sokma bari …artık bak saçını yolarım senın :)

 589. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  neyse size iyi geceler..bi de pazartesini bekleyelim belki bi gelişme olur..hafta başı ya :) görüşmek üzere sağlıcakla kalın..

 590. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  sınav eylül ekim gibiydi hani pozitif düşünenler? daha sınav tarihi duyurusu bile yok ortada :(

 591. serkan diyor ki:

  evet yaa ne olacak böle bizim halimiz bilmiyom ki… kısa zamanda bir haber gelsin artık hayırlı yada hayırsız sadece bır haber gelmesını ıstyrm :(

 592. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  neyse konumuza dönelim bayram da bitti bi gelişme yok hala :(

 593. serkan diyor ki:

  yakma benim dertsiz başcagazımı :) asabi güzel :) ben böyle iyim valla :) hesap soran yok karısan yok eden yok nerde aksam orda sabah :)

 594. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  ayşe geçen sene sınava girenlere ne sorun olacaksa sor girenler cevap verir nasıl olsa..netten de araştırabilirsin..

 595. ayşe diyor ki:

  sınava giren varmı 2010

 596. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  ben girmedim ayşe ama serkan girmiş olabilir..burdaysa söler birazdan..

 597. ayşe diyor ki:

  duydunuzmu arkadaşlar sınava girdinizmi geçen yıl

 598. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar şu geçen yıl sınava giren varmı aranızda

 599. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  sadece benim yorumlarıma cevap yazmışın :) bunu okuyan ve aklı olan herkes farkeder..ders çalışmaktan bahseden sadece bendim melekcim :) bana ters cevap yazarak sen yeterince meşhur oldun merak etme..ağız dalaşıylada epey gündemde kalırsın bu sana yeter daha fazla seviyesizlik etme saygılı ol!!!

 600. melek aslımm diyor ki:

  bi çok kişye bellrtım ama nedense bi tek sen üstünü alınmışşsın senin amacın ünlü olmak ama yanıl aderstesn :)))bu arda benimle alıp vermdgn ne susurmısn artık tartışmak istemıyorummm

 601. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  Allah devletimize sabır versin :)

 602. melek aslımm diyor ki:

  ayse coğrfya soruları nı özürlü memur konu sınavları yaz çıkar

 603. ayşe diyor ki:

  coğrafyadan coğrafi konumla ilgili soru sorulurmuki acaba

 604. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar sizce coğrafyadan en çok hangi konulardan soru çıkar

 605. serkan diyor ki:

  KORKMAYIN YAA ŞAKA ŞAKA :)

 606. melek aslımm diyor ki:

  ayşe ben öğretmenlik için girmeyi düsünüyorum sakıncası yoksa seni tanımak isterim

 607. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  bu sınavın olmama ihtimalini de düşünüyosunuz yani :)

 608. ayşe diyor ki:

  2010daki sınava girmiştim ben çok kolaydı sorular ama ben birtek şu anayasa tarzında sorular sormuşlar onları yapamamıştım bakalım bu sınav nasıl olacak inşallah kpss tarzında sorarlar

 609. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar acaba 2010da lisans düzeyinde memurluk için sınava giren varmıdı

 610. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar öğretmenlik için sınava girecek olanlar varmı

 611. ceren diyor ki:

  bu sinav olmazsa tabiki ona girecegiz

 612. ceren diyor ki:

  teklif var israr yok biz calismak isteyene mufredat var demek istedik.calisip calismamak sana kalmis tabi.ama beninim soledigim dersler net olarak cikicak.bundan kimsenin suphesi yok

 613. ceren diyor ki:

  haklisin vallahi sen turkiye cografyasina inkilap tarihine calis sonra gerekirse digerlerine calisman cok kolaylasir gerekmezse calistiklarini tekrar edersin cok daha iyi anlamis olursun

 614. belirsizlik diyor ki:

  offf yeterrr yha ne bu hayatımız belirsiz geleceğimiz belirsiz biz ne3 olacağız belirsiz yeterrrrrrrrrr ……engelli olabiliriz ama insanızzzz ……

 615. ceren diyor ki:

  bu sene olsunda kasim aralik o fark etmez.bekledik bu kadar o kadarcik daha bekleriz.ama tarih versinler arik tariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiih istiyoruzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

 616. ceren diyor ki:

  suhkahkaha arkadasim sen bekle zaten sinava giren herkes yerlesemicek.biz memurluga basladigimizda sen hala bekle yenlerdenolma ins.:)espiri yaptim tabiki insh yerlesirsin herkes icin ayni seyi diliyorum.zor bir durum sabirsizlikla bekliyoruz. sonu husran olmasin ins hic kimse icin.

 617. ceren diyor ki:

  ayse arkadasim ve melek aslim arkadasim cok dogru soluyorsunuz.mufredat tabiki belli matematik turkce cografya inkilap tarihi kesin olucak tabi bide 657 kanunu yada anayasa baska ne mufredati olacak fizik kimya sormicaklarya.kpss ye calisir gibi calissak bile bizim sinavdan kesin iyi sonuc aliriz.zaten bizim sorular cok daha kolay oluyo nerden biliyorum derseniz onceki sinavlara bakarsaniz ozurlu sinavlarina bunu anlamak zor degil yani.

 618. ayşe diyor ki:

  isteyen beklesin isyeten çalışsın arkadaşlar herkes kendinden mesul ama sınav olursa bu sınav 2 yıl geçerli olacak belkide 2 yıl sınav ya yapılır ya yapılmaz bilinmez ondan bu sınav olduğunda iyi almak lazım bence ondan ben çalışmaya başladım müfredat dediğiniz neki tarih coğrafyanın türkçenin müfredatıı olur arkadaşlar çalışan kazanır ben 2010 sınavında çalışamamıştım ve pişman oldum 3 alım yaptılar çalışıp yüksek almış olsaydım şuan belki memurdum ama kader şimdi sınav olursa çalışmadım demem en azından

 619. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  müfredat sence belli..ben herkesçe belli olana kadar bekleyecem :)

 620. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  bimerin arkadaşları artık buraya mı takılıyo :)

 621. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  neymiş müfredat :) söleyin de biz de bilelim..hazır onu sölemişken kaç soru olacağını ve sınav tarihini de söleyin ayrı gayrımız mı var :) asıl saçmalayanlar belli :)

 622. melek aslımm diyor ki:

  müfredat belli bence …

 623. nurcan diyor ki:

  sınav tarihinden yine haber yokkk… sabır arkadaşlar olacak elbet birgün, oturup ders çalışmak lazım… ne kadar erken başlarsak o kadar iyi olur, hem kpss de çalışmış oluruz. inş. Rabbimin izniyle hepimiz atanırız… dua edelim…dualarda buluşmak dileğiyleeeee

 624. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar lütfen akıllı olun 2011de olmasada sınav mutlaka olacak 2012de çalışmak hiçbirzaman boşa değil 2010 da nisanda başvurular olmuştu ve temmuzda sınava girdik 3 ayda çalışmak için ve kazanmak için bence yeterli değil lise mezunu olsam yada lisans o zaman yeter belki ama benim eğitim bilimleride var o yüzden çalışmaya başladım şimdiden 2011de olmasada 2012de illa olacak bu sınav ben çalışayım zararmı gelir dedim ve başladım zaten bu sınava çalışırken kpss 2012 yede çalışmış oluyorum öğretmenlik için alım olursa özürlü olarak öğretmen olarak başvuracağım ve 80 yada 85 almak gerek 2010da girdim çalışamamıştım 66 aldım memur olarak atanamadım ve çok pişman oldum tekrar bu pişmanlığı yaşamnamak için çalışacağım

 625. serkan diyor ki:

  sinav nikiyle yazan arkadaş ne yazmaya çalıstın inanki anlayamadım..sen normal kpss den bahsetmişin arkadaşım..evet eylül 2012 de olacak o sınav..ama buradaki insanlar o sınavı beklemıyorki..lütfen ne yazdıgımıza dıkkat edelım..henüz tarihi belli olmayan özürlü arkadaşlar için yapılacak kpss den bahsedıyoruz bız burada. onun için alakan olmadıgın konulara karısma bence

 626. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  aramızda hala eylülde sınav olacağını düşünenler var..işte bu pozitif düşünenler yüzünden milleti boş ümitlere kapılmış..pat diye sınav yapılmaz diye burdan bangır bangır bağırıyoz ama..sınav müfredatı konuları olmadan nasıl ders çalışıyonuz ben anlamadım..sınava hazırlık evresi için ve başvuru için mutlakaki zaman tanınacaktır buda aylar sürer..lütfen herşeyin farkında olalım..hadi sınav yarın deseler inanacakmısınız?

 627. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  mehmet bey yorumunuza çok güldüm..yönetimdeki kişiler buraları takip edip de ona göre mi sınav yapacaklar :) olumlu yazın demişsiniz..beklentimiz olduğunu anlasınlar demişsiniz..yönetimdeki kişiler engellilerin beklentilerini sitelerdeki yorumlardan anlayacak kadar ….sa yönetimde ne işleri var? lütfen mantıklı ve gerçekçi yorumlar yapalım..başbakan burdaki yorumlara göre mi taslak hazırladı sanıyosunuz :) herkes düşüncesi neyse onu yazsın olumsuz da olsa..beni negatif düşündürenler utansın ayrıca!

 628. serkan diyor ki:

  ayşe hanım ögretmen atamalarınamı gireceksiniz?

 629. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar ben ders çalışmaya başladım anayasa türkçe coğrafya hemen hemen bitti gibi sıra tarihte ve eğitim bilimlerinde inşallah kazanırız hepimiz

 630. Sinav diyor ki:

  Arkadaşlar son bir konu daha var hurafelere inanmayın nette veya mail yolu ile şurada sınav var burada sınav varlara kanmayın artık internet denen bir şey var ve btün kurumların merkezlerine ulaşabiliyorsunuz. Sitelerine girin ve ankara ise merkezi ankarayı arayıp sorun her söylenilene inanmayın kendi ilinizdeki müdürlüklere gidip oralardan sorun şurdan duydum burdan duyduma kanmayın geçen sene aynı duyumlar banada gelmişti ama hem il, hem ankara personel genel müdürlüğünden yalan olduğunu öğrendim sizde araştırın :)

 631. Sinav diyor ki:

  Bu sırada arkadaşlar hazır yiyici olmayıp biraz forma yazana kadar osym sitesinide ziyaret edin sitenin son güncellenme tarihi
  11.07.2011 yani 11 temmuzdan beri 2012 sınav takvimi güncellenmemiş buraya yazan arkadaşlar merak edip osym sitesini ziyaret etseydi yada cevap yazan arkadaşlar merak edip ilk osym sitesini kntrol edip cevap yazsaydı sanki daha iyi olurdu.

 632. Sinav diyor ki:

  Kamu Personel Seçme Sınavı
  2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans
  23.09.2012
  Tarih çıkmamış tarihide yazayım bari :)

 633. Sinav diyor ki:

  Kamu Personel Seçme Sınavı
  2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans
  Osym deki 2012 sınav tarihi, gerçi sınav olunca ne oluyor oda ayrı özürlü personel açığı oldukça fazla olmasına rağmen eğerki bir yerlerde tanıdığınız yoksa girsenizde farketmiyor :) Normal alımlarada puanınız yeterse sen özürlüsün derlerse şaşırmayın onun için sınav yerine bir yerlerden dayı bulmaya çalışın :)

 634. serkan diyor ki:

  evet ceren arkadaşım sana katılıyorum böyle belirsizlik içinde olmak çok kötü 2013 de yapcaz deseler bundan ıyıdır yaaaa

 635. ceren diyor ki:

  ya net bir tari versinde sabirla o gunu bekleyelim.boyle
  hic bisey bilmeden beklemek zor,olucak mi olmicak mi onuda
  bilmiyoruz ki.delinin biri kuyuya tas atti kirk akilli cikaramiyo o hesap iste.

 636. umut diyor ki:

  mehmet bey lütfen gereksiz yorum yapma

 637. ali diyor ki:

  evet mehmet biz yazıyoz sınav olmuyor bırde sen yaz belki sınav olur

 638. serkan yörük diyor ki:

  mehmet kardeş sen durmadan sınav olacak yazda hemen sınav olsun kardeşim

 639. mehmet diyor ki:

  bizler sadece haklı olarak sınav istiyoruz. yorum yazan arkadaşlar biraz ölçülü konuşup muhtaç olan arkadaşlara biraz daha saygılı olup ümitsiz olmamaları ikide bir sınav olmayacak gibi yazıların yazmamaları lazım. bizler bunları yazarsak yönetimde ki şahıslar bizim bu sınavdan bir bekletinmizin olmadığını görürlerse bu sınavı yapmazlar zaten…

 640. serkan yörük diyor ki:

  gülşah hanım gecen gün milli egitime gittim adamların sınavdan haberi yok seni geçiştirmek için eylül demişlerdir eylülde olacak sınavın tarıhı temmuzda belli olurdu :) yanı şuan sınav yapıyoz dıcekler aralıktan önce olmaz :)

 641. gülşah diyor ki:

  ben aramıştm eylül demişlerdi ama hala habr yok

 642. gülşah diyor ki:

  ben aramıştım bana eylülde demişlerdi sınav için

 643. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  öyle :)

 644. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  bayramdan sonranın bi özelliği yokki..yapsalardı bişiler çoktan yaparlardı zaten..sene sonu sınav yapılacak az kaldı haberi çıkar gör bak..ama sınavda alımda seneye kalır içime doğuyo :(

 645. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  BAYRAM SONRASI DA BİŞİ ÇIKMAZ :(

 646. serkan yörük diyor ki:

  yakındır arkadaşlar inşallah güzel günler…bayram sonrası bakarsınız bır açıklama gelır :)

 647. umutsuzz diyor ki:

  engellilere engel baska bırsey degıl

 648. mahmut diyor ki:

  merhabalar arkadaşlar bir sorum olcak 2012 de kpssde ortaöğretim mezularına bir daha sınav var dimi?

 649. ceren diyor ki:

  ne zaman su sinav ya acikkkkkkkkkkkkkkkkklayin artik

 650. ceren diyor ki:

  zaten komik olanda o kim uydurduysa cok sacma

 651. serkan yörük diyor ki:

  ceren hanım zaten yüzde 40 iş görebilir diye bir rapor olmaz..genelde iş göremedigin oran verilir..iş görebildigin oran deil :)

 652. ceren diyor ki:

  cok komik ya %40 gorebilir demek vucununun %40 i saglam demek olmuyormu yani bu durumda %60 ozurlu olmalisiniz.

 653. serkan yörük diyor ki:

  mehmet kardeşim alemsin yüzde 40 iş yapabılır raporu diye bişey ilkez senden duydum :) senin alman gereken rapor en az yüzde 40 özürlü raporu olmalı başka rapor bu konuda işine yaramaz mehmet kardeşim..valla litarüre yeni yeni raporlar kazandırıyosun yaa alemsın mehmet :)

 654. serkan diyor ki:

  ölümden başka herseyin çaresi vardır bu ülkede mehmet kardeşim… yeterki adamın olsun..bu ülkede adamın olduktan sonra cumhurbaşkanı bile olursun…canlı örnegini zaten yaşıyoz :) neyse sen anladın artık gerisi sana kalmış

 655. mehmet diyor ki:

  teşekkür ederim ama vermiyorlar yüzde kırk oranında :( bunun başka çaresi yokmu çünkü bnm belimde sakatlık var o yüzden birşey duydum birde hastanden yüzde 40 iş yapabilir gibi şeylerde alınabiliyormuş bunlar hakkında bilginiz varmı bu arada iyi bayamlar herkese :)

 656. serkan diyor ki:

  tüm müslüman aleminin bayramlarını en içten samimi duygularımla kutluyorum saygılarımla …..serkan yörük

 657. serkan diyor ki:

  sagol asabi güzel sanada iyi bayramlar..umarım bu bayram bizlerin dönüm noktası olurda herkes hayırlısıyla bı yerlere atanır :)

 658. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  Herkese iyi bayramlar.. (Hayırlara vesile olması dileğiyle..)

 659. serkan diyor ki:

  mehmet arkadaşım ayrıca askerlikten muaf olanlara bir sınav yok..hayatımda böyle bir şeyi ilkez duydum ..umarım biraz olsun kafandaki soru işaretlerini giderebilmişimdir :)

 660. serkan diyor ki:

  mehmet arkadaşım özürlü sayılman için en az yüzde 40 rapor alman lazım..yani askerlikten muaf olman özürlülük sebebi deildir..devlet hastanesine bir başvur istersen bayramdan sonra yüzde 40 ve üzeri özürlü raporu alabilirsen sınava girebilirisn..sınav tarihide malesef belli deil şimdilik :)

 661. mehmet diyor ki:

  Birde çok araştırdım bu askerlikten muaf olanlara yönelikk bir sınav varmı sonuçta onlarda bir nevi özürlü sayılıyorlar bir bilginiz varmı bu konuyla ilgili ?

 662. mehmet diyor ki:

  askerlikten muafım ve yüzde 3 blimde kemik erimesi var. Ben özürlü oluyormuyum ?

 663. mehmet diyor ki:

  yüzde 3 oranında belimde rahatsızlıım var

 664. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  Mehmet arkadaş askerlikten ne dolayısıyla muafsın? sağlık raporunda varsa özürünün derecesi kaç? bildiğim kadarıyla her askerden muaf olan özürlü sayılmıyo..şeker hastalığı da askerlikten muafa sebeptir ama özürlü sayılmaz..

 665. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  Serkan Bey ayrıca öğreten adam esprinizi beğendim güzeldi :) öğret-man :)

 666. mehmet diyor ki:

  arkadaşlar ben askerlikten muafım.

  Bendemi özürlü sınıfına giriyorum ? Ve bu sınavlar ne zaman olacak lütfennn yardımcı olun ????

 667. serkan diyor ki:

  yok ögret-man ögreten adam demek istedi galiba..ingilizce ögretmeni arkadaş galiba :)

 668. kemal diyor ki:

  özürlü ögretman alınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

 669. Serdar Özek diyor ki:

  hmm keşke bende sizin gibi bu kadar rahat olabilsem gelecek endişesi çok var bende ondandır umarım herşey herkezin kalbine göre olur ii günler.

 670. Serdar Özek diyor ki:

  öyle bir çıkmazdayız ki okuon okuon iş bulamıon önlisansı lisansa tamamlayıp okumanın ne anlamı var bide başımızdakilerin sınav yapmasını bekle o ölme eşşeğim ölme.Ama doqru burası Türkiye Cumhuriyeti.

 671. Serdar Özek diyor ki:

  :(

 672. serkan diyor ki:

  benim anlaşamadıgım burc yoktur ama ..siz öyle diyosanız öyle olsun bakalım asabi güzel :)

 673. Serdar Özek diyor ki:

  artı bu maaş olayındada her yüzde %40 raporu olana maaş baglamıyorlar ne sigortam var nede başka bişeyim üzerimde hiç birşey yok ailemle yaşadıgım için baglamadılar bana.

 674. Serdar Özek diyor ki:

  Arkadaşlar bu engelli memurluk sınavına hazırlanmak için neler çalışmamız gerekiyo bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz lütfen

 675. ceren diyor ki:

  evet kurban bayramida var.biz aslinda kpss yi bekleyim ona girelim.nasil olsa o zamana kadar sinav olmaz.bizde calismisken ona girelim.

 676. serkan diyor ki:

  son yorumumdan sonra bilgisayarı kapattım asabi güzel..şimdi okudum yorumunu..ben yay burcuyum :) özelliklerinide kesinlikle taşırım :)

 677. suat diyor ki:

  2022 kapsamında Özürlü Aylığı :

  Nereye, Nasıl Başvurulur

  2022 sayılı Kanun kapsamında muhtaç vatandaşlarımıza özürlü aylığı bağlama işlemleri, defterdarlık/malmüdürlükleri (Valilik/Kaymakamlık) aracılığıyla vatandaşlardan alınan başvuru evrakının, il/ilçe idare kurulu tarafından verilen muhtaçlık kararı ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu – Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü’ ne ulaşmasının ve yapılan incelemenin ardından ilgili servisler tarafından evrak geliş sırasına göre yapılmaktadır.

  Kimler Başvurabilir

  Sosyal Güvenlik Kurumundan (SSK,Emekli Sandığı,Bağ-Kur) gelir ve aylık hakkından yararlanmayan, %40 ve üzeri özürlülük oranı olanları,
  Sosyal Güvenlik Kurumuna prim ödemeyenleri,
  2022 sayılı Kanunda belirtilen muhtaçlık sınırından az geliri olan ve bu durumu
  Valiliklerce/Kaymakamlıklarca tespit edilen kişileri kapsamaktadır.

 678. ceren diyor ki:

  bide bayram cikti karsimiza bekleyelim bakalim bayramida ne olucak gorelim hic umudum yok ama.

 679. ccan diyor ki:

  cok saolun..

 680. ccan diyor ki:

  benım bılgım yok tu ta kı saglık raporu meselesı devreye gırıncyee kadar…saglık raporu almıstım bır kuruma basvurmak için %40 özür ortaya cıktı..kımse acıklama yapmadıkı bılmıyorumm…araştırcam bakalımm..bu sıteyı gördüüm yorum yazdım…

 681. ccan diyor ki:

  ben devleeete atanmak ısterım …ögrtemnlık mezunuyum…sız ögrenım durumu ne? %40 raporu olanlara maas verırler mı*

 682. ccan diyor ki:

  benım maasım yok çalısmıayorum hıcbır yerdde maas alabılırmıyım

 683. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  dediğim gibi özürlü maaşı almak istiyosan İŞKUR a başvurman gerekiyo..

 684. ccan diyor ki:

  ben bılmıyorum hiçbir bılgım yok ama ögrenmek ıstıyorum

 685. ccan diyor ki:

  memur olmadan maas alınmıyor mu

 686. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  ccan arkadaşım önc memur olman gerekiyo..onun için de özürlü memur sınavına girmen gerekiyo..ve onun için de bu sınavın yapılacağı tarihi beklemen gerekiyo :) henüz ortada bişi yok..özidadan takip et..

 687. ccan diyor ki:

  slm arkadaslar özürlü memur maası nasl alınıyor almak için hangı konumda olmak gerekıyor ne yapmak gerekiyor?saygıllarımla……

 688. AZİZ HOCA diyor ki:

  SAĞLAM BİR BİLGİ VEREN YOK ARKADAŞLAR TEK ÇARE BEKLEMEK

 689. oguz diyor ki:

  beklemekten baska çare yok öyleyse.ınşallah her sey ıstedıgımız gıbi olur.hakkımızda hayırlısı olsun…

 690. serkan diyor ki:

  inşallah….

 691. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  inşallah temennimiz odur :)

 692. serkan diyor ki:

  arkadaşlar bayram sonu açıklanacak bır sınavın tarıhı ekim sonu kasım başı olabılır dıye düşünüyorum..ve bayram sonunu beklıyorum..2011 de yapılması muhtemel..çok buyuk terslık olmazsa diye düşünüyorum..sadece kendi fikrim oldugunu söylüyorum..kimse yanlıs anlamasın kımseye umut vermek degıl nıyetım…sadece kendi fikrim

 693. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  sevgili oğuz bu yeni sistem çıkmadan önce zaten senede 3 dönem engelli memur alımı oluyodu..nisan-mayıs, temmuz-haziran, ekim-kasım bu dönemlerde alım yapılırdı..ama artık bu sistem kaldırıldı yeni merkezi sınav sistemi uygulamaya geçirilecek geçirilebilirse tabii..sen geçmiş alımlara göre yorum yapmışın..sınav tarihi belli bile olsa kolay uygulanamaz..bazı arkadaşlar sanıyoki bugün sınav dediler yarın yaptılar ertesi günde alım yaptılar..3 günlük iş değil bu..koca bi sene geçti tasarı fikri bile bir yıl aldı..uygulanması seneye sarkacaktır..lütfen bunun farkında olalım..

 694. oguz diyor ki:

  benim hala umudum var.çünkü bir arkadaşım kasım ayında atanmış.bu yıl atanacagını söyledi.. mutlaka olacakmışş… inş bekliyruz…

 695. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  Lavinya sana gönülden katılıyorum..işte nihayet gerçeklerin farkında biri çıktı..şubattan beri burda sınav oldu olacak diyen kişilerin yazılarını okumakla geçti zaman..sene bitti hala gelip beni yerenler var millete ümitsizlik verme pozitif düşün diye :) ben dışardan biri değilim..ben de engelli bir memur adayıyım..ümidim olsa ümitli ve pozitif konuşurdum zaten..bu sene sınav olmasını en çok isteyenlerdenim aslında..seneye kalması beni endişelendiriyor ama durum ortada..korktuğumuz başımıza gelecek anlaşılan..günler aylar geçiyor sene bitti hala bi gelişme yok..bi yeni tasarı modeli çıktı çıkacak çıkıyo imzada bekliyo derken sene bitti ve devlet bir yıllık oyalamayla kendince kâr etti..bu sene alımsız kapandı diyorum ama kimse tınlamıyo..tutturmuşlar yeni sistem uygulanacak diye kuzu kuzu bekliyolar..ben bu kadar geciktirilince yeni bişiler olacak die sevinemedim bile..ortada bişi yok millet sınav olacakmış diye seviniyo hala ve herkese pozitif düşünce aşılıyor..yazık!!!

 696. Lavinya diyor ki:

  Sınav mınav yok arkadaş olmadığı gibi bizleri insan yerine koyup iki satır açıklama yapacak muhattap bile yok.. Devlet baba 1 sene özürlü maaşı ödemekten yırttı ne mutlu devletime….

 697. serkan diyor ki:

  bilgi alsak keşke dostum hemen burada paylasırız..bugun milliegitime gıttım bılgı almaya..bilgi veren olmadı valla :)

 698. serkan diyor ki:

  osman kardeşim hangi bilgileri nereden alıyoz anlamadım ?

 699. osman diyor ki:

  serkan kardseşim bu bilgileri nerden alıyorsunuz!

 700. osman diyor ki:

  arkadaşlar sınav tarihin’de bilgisiolan varmı?

 701. serkan diyor ki:

  tüm müslüman aleminin ve buradaki tüm arkadaşlarımın kadir gecesini kutlarım..duaların kabul oldugu bu gecede umarım hepimizin duası kabul olur arkadaşlar..saygılarımla… serkan yörük

 702. osman diyor ki:

  Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

 703. oguz diyor ki:

  ark.mubarek kadır gecenız kutlu olsun.ınş bu yıl sınav olur..

 704. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  madem sınav taslağı bu kadar gecikecekti ne diye eski usul alım yapmayıp bu seneyi boş geçtiler.. sınavla ilgili hazırlıklar tamamlanırken bi yandan da alım yapılabilirdi..sınav şekli hazır olana kadar şimdiye 3 dönem alım yapılmıştı bile.. 2011 i engelli memur alımı yapmadan geçirmek için üretilen yeni tasarı bahaneler silsilesi bu..yeni yasa deyip 2011 i boş geçtiler..benim bildiğim yenisi hazır olana kadar eski uygulama devam eder..bunlar eski usül alımı durdurup yenisi hazırlanıyo diyerek zaman kazanıyolar..bir yıllık bir zaman az değil hani!

 705. serkan diyor ki:

  bügun çarsıda işim vardı…birde milli egitim müdürlügüne ugrayayım belki sınav tarihi ile ilgili bir açıklama varmı dıye sorayım dedım..bu soruyu soracak muhatap bile bulamadım..adamların sınavdan ne haberı var nede bişeyi..biz sanki boşa çene yoruyoz gıbı geldi….

 706. SERDAR ÖZEK diyor ki:

  hala belli olmadımı şu sınav muhabbeti ya:@

 707. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  ceren hanım size katılıyorum..eylülde şayet bi sınav duyurusu yapılırsa (ki bu çok zor çünkü ortada müfredat falan yok) ekimde sınav yapmalrı olanaksız..insanlar neye göre ders çalışacağını bilmediği için ders çalışamıyo..bir ay içinde ne kadar ders çalışılırki zaten..bu sene bitti gitti..sene ortası olsa belki çok ümitli olurdum ve herkese ümit aşılardım ama sene sonu gelmiş artık..sınav tasarısı onaylansa bile uygulanması çabuk olmaz..gene de temennim bu sene olmasıdır memur olmayı çok istiyorum :)

 708. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  oldu canım gider özidanın ya da başbakanlığın önünde benzin döker yakarız kendimizi :) baskıymış baskı yapmadığımızı ne biliyosun..burda millete iğneleme yapanlar gitsin ilgili kurumlara mail atsın baskı yapsın o zaman..bize akıl vererek zaman kaybetmesin boşuna..mantıklı değil mi?

 709. tarzan diyor ki:

  arkadaşlar sınav olacak mı olmayacak mı olacaksa ne zaman olacak sınav olursa bir yerlere yerleşebilecek miyiz yerleşemeyecek miyiz gibi muallak adedi bilinmedik denklemleri çözmeye uğraşacağımıza herşeyden soyutlanıp bir taraftan hayatla mücadele etmeliyiz bir taraftan da canımızı dişimize yüreğimize takıp sınavlara hazırlanmalıyız doğal hayata adapte olmaya çalışmalıyız bizler engelli olarak yaşadığımız müddetçe hayatın çilesini çekmeye devam edeceğiz eğer insanların karşısında eğilmeden vakur bir şekilde dik durmak istiyorsak yapabileceklerimizin fazlasını yapmalıyız yoksa bizler kandilde yanan ateş gibi söner gideriz

 710. ekram diyor ki:

  hemennnn olsun da atanalım inş ya

 711. serkan diyor ki:

  EGER MANTIKLI DAVRANILIRSA VEDE MÜFREDAT DEGİŞİRSE EYLÜLDE AÇIKLANACAK BİR SINAV TARIHI EN AZ ARALIKTA OLUR SANIRIM….SADECE ŞAHSİ FİKRİM….

 712. ceren diyor ki:

  arkadaslar bu sinav ekimde olmaz bence cunku eylulde aciklanip ekimde sinav olmasi cok sacma olur.boyle bisey yapmazlar.

 713. serkan diyor ki:

  DAMLA HANIM İNANIN HERKESİN MERAKLA BEKLEDIGI BIR KONU SINAV TARIHI….HİÇ BİR ŞEKİLDE RESMI BIR AÇIKLAMA YOK…..SADECE BEKLEMEKLE YETINIYOZ ŞİMDİLİK..UMARIM EN KISA ZAMANDA AÇIKLAMA GELIR.. :(

 714. damla diyor ki:

  arkadaslar bu sınav basvuruları ne zaman baslıcak yhaa

 715. serkan diyor ki:

  EĞER İLE MEĞERİ EVLENDİRMİŞLER….KEŞKE ADINDA NUR TOPU GİBİ ÇOÇUKLARI OLMUŞ :) BİZİM İŞTE ONA DÖNÜYOR YAVAŞ YAVAŞ..EGER SINAV OLURSA.. :) KEŞKE SINAV OLSA :)

 716. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  bizimkilere eğlence olduk zaten..daha atanamadın mı diye dalga geçiyolar..

 717. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  araştırmayla sınav tarihi ve konuları belli olsaydı şimdiye kadar belli olurdu..osman arkadaşım sen iyicene araştır bakalım belki sınav tarihini bi tek sen bulur sen girersin :) bizde burda tartışmaya devam ederiz :)

 718. arzu diyor ki:

  ya yeter ya ne zaman alıcaklar ocaktan beri ağaç olduk ..biri çıkıp bişey sölesin.

 719. serkan diyor ki:

  osman bişey buldun sanırım bizden saklıyosun :)

 720. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  çok şükür ohh bee :) demekki tek tek yazmak gerekiyomuş :)

 721. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  araştırılacak bütün her şey özidanın resmi sitesinde ve haber kanallarında duyurulur zaten..

 722. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  SINAVI DEVLET GİZLİCE YAPMIYO HERALDE..

 723. serkan diyor ki:

  osman arkadaşım araştır tabiki ama lütfen bişey bulursan bizede haber ver :) ….. aylardır araştırıyom sahsen bişey bulamadım..belki sen bulurusn osman arkadasım..

 724. osman diyor ki:

  arkadaşlar bu site tartışma yeri deil bu site araştırıma yeri tartışacağımza araştıralım sınav tarihi ve konularını!..

 725. serkan diyor ki:

  bayram sonunda açıklanırsa bu sene olur sınav…. aksi taktirde bende bu sene için umudumu yetirmeye başlıcam yavaştan yavaştan..bayram sonunu umutla beklıyorum :)

 726. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  ortada sınavın müfredatı bile yok..hangi konular olucak kaç soru olucak bunları bildirmedenmi sınav yapacaklar..işte bütün bunların belirlenmesi de bir kaç ay sürer..sınav tarihi ve imzalar hariç :)

 727. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  eylülde olacak sınavın duyurusu temmuz sonundan itibaren yapılır..öle pat diye sınav olmaz..şimdiden sınavı duyursalar bile kasım aralığı bulur..geçen okuduğum haber gerçek olacak bu gidişle.. sınav seneye kalacak..

 728. serkan diyor ki:

  hakan hamza kardeş inşallah dedigin gibi eylülde olur sınavda..inşallah hayırlısıyla herkes bır yere atanır

 729. HAKAN HAMZA diyor ki:

  bayanlar ve baylar özürlü sınavları eylül itibariyle olacak artık sorunu olan bi özürlüler kaldı somaliyi doyurduk afrikayı doyurduk düşünün artık neresi kaldı zaten nereye gidersek gidelim özürlüler son safta yer alıyor onun için herkes hakkını hiç bir yerde bırakmasın bu arada özürlü maaşı alan arkadaşlar bu ayın 25 ve 26 tarihlerinde maaşlarını çekebilirler.

 730. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  hala merak ediyorum ve ısrarla soruyorum..2011 de bize ayrıldığı söylenen bütçeye ne oldu? 31 Aralık 2011 demi uygulanacak bu bütçe :)

 731. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  ben yazmayınca sayfa akmıyo :) bir iki bişi söliyim bari.. sınav seneye olacak boşuna ümitleniyoz.. afrikadaki açlara yardım edecez die burdaki açları unuttular :)

 732. serkan diyor ki:

  inşallah serdar kardeşim güzel dileklerine katılıyorum

 733. SERDAR ÖZEK diyor ki:

  inş.kardeşim o günler bi gelse 3 sınıf muamele gören bizlerin bayramı olucak inş.

 734. serkan diyor ki:

  iyi günler serdar kardeşim.inşallah daha güzel haberler verdigimiz günlerde olur :)

 735. SERDAR ÖZEK diyor ki:

  serkan kardeşim verdiqin bilqi için teşekkür ederim iyi günler.

 736. serkan diyor ki:

  serdar arkadaşım sınavın ne zman olacagı tam bir muamma..ekim kasım gıbı olmasını beklıyoruz bu sadece sahsi tahminim….başvuru şekli zamanı ayrıca tarıh belli olunca duyurulacaktır…

 737. SERDAR ÖZEK diyor ki:

  Arkadaşlar engelli memurluk sınavları ne zaman olucak bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi lütfen adresim huzunden_bozma.mutluluklar@hotmail.com sınava hiç girmedim daha ve nerde yapılıyo ne zaman nereye başvurcaz hiç bi bilgim yok önlisans mezunuyum bilqisi olan arkadaşlar beni aydınlatırlarsa çok sevinirim sayqılarımla ii günler.

 738. serkan diyor ki:

  haklısın ceren arkadaşım ..her sabah bütün arkadaşlarımız bir umutla sitelere girip bakıyolar guzel bır haber varmı dıye..ama malasef :( en kötü karar kararsızlıktan iyidir..verin şu tarihi artık millet planlarını ona göre yapsın…….

 739. ceren diyor ki:

  biktim ya hergun bisey varmi diye bakmaktan.aciklasinlar artik.Olmicaksada olmicak desinler.

 740. serkan diyor ki:

  durdu sayfa bittimi arkadaşım..

 741. oguz diyor ki:

  arkadaslar basvuru ne zaman hala belli olmadı mı?bekle bekle nereye kadar..

 742. durdu diyor ki:

  sayfayı alı komayın arkadaşlar

 743. ASABİ GÜZEL diyor ki:

  okeydir anlaştık :)

 744. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  gidişat gösteriyoki sınav da alım da seneye kalacak..ama böle olmasını tabiki istemem..yarın sınav olacak deseler en çok ben sevinirim.. bu böle bilineeeee :)

 745. serkan yörük diyor ki:

  VALLA SINAV 2013 E KALSA BILE ARTIK TARIHI BELLİ OLSUN..EN KÖTÜ KARAR KARARSIZLIKTAN İYİDİR…

 746. Suat diyor ki:

  2010 MEB Engelli Personel Sınavına giren ve yedeklerde kalan arkadaşların DİKKATİNE…………………………………..!!!

  2010 MEB Engelli Personel Alım Sınavına giren ve yedeklerde kalan arkadaşlarımız arasından yapılan

  AĞUSTOS – 2011 MEB 3.YEDEK ATAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI.

  Milli Eğitim Bakanlığının sitesinden dileyen arkadaşlar TC. numarası ile atamada kazanıp kazanmadıklarını öğrenebilirler.

  —-
  Engelli Personel Sınavının 2012’ye kaldığı haberini okuyunca bende telaşa kapılmıştım :)
  Ama neyseki aslı çıkmadı. ( En azından şimdilik ) :)

  suat: bu_benimkaderim@hotmail.com

 747. serkan yörük diyor ki:

  BU SENE SINAV OLMAZ DİYEN ARKADAŞLAR..NE KADARDA TELAŞ ETMİŞLER KORKMUŞLAR:) BU HABERİ DUYUNCA.. PUHAAAAAAAA

 748. kadir diyor ki:

  işallah eylülde sınav olur

 749. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  İnşallah :) akşam googleda ilk sırada yer alan o haberden sonra yüreğime inecekti :) neyseki haberi kaldırmışlar bulamadım..

 750. gamze diyor ki:

  arkadaşlar 2010 da MEB yaptığı sınavın ek atamaları hala duruyodu ve dün açıklandı yani o yüzden bukadar beklemişiz şimdi atananlar yerleştikten sonra 2011 yeni sınavı açılacak tam net tarih yok ama ben gönülden inanıyorum bu yıl içinde herşey olacak …

 751. Suat diyor ki:

  Engelli Personel Sınavı 2012’ye mi kaldı? Sorusunu okuyunca bu sayfada, internette şöyle bir gezinti/araştırma yaptım. Bu haber ile alakalı pek bir detay yok. 1-2 gün içinde bu konu ile alakalı çıkan haberleri okudum. Evet öyle bir haber internette dolaşıyor ama ne kadar doğru ???
  2011 yılının ocak ayının ilk günleriydi. Yine 26,625 engelli personelin alınacağına dair Bekir Köksal’a ait olduğu söylenen haber vardı. Hemen aklıma o haber geldi, aradım buldum. Evet 22 ağustosta verilen haber metni ile 2011 ocak ayının ilk günlerinde yapılan haberin metni %90 uyuşuyor. Sadece yeni habere engelli alım sınavının ve engelli alımının 2012’ye kaldığı yönünde ilave bir paragraf yazı var.
  Bu konuda benim yorumumu sorarsanız eğer ; engelli alımı ile ilgili haberleri araştıran bir kişinin tesadüf eseri 2011 ocak ayında yayımlanan ilgili haberi okumuş ama yayımlanma tarihine dikkat etmediği için ve 2011 ağustosta bulunduğumuz için yazıda geçen, “yeni yılda boş bulunan” ifadesini 2012 olarak algılayıp bu şekilde de diğer arkadaşlara sunumuyla haberin yayıldığını düşünmekteyim. Malum şimdi çoğu site kopyala yapıştır yaparak diğer sitelerden alıntı yapıyorlar. Hızla yayılması gayet doğal.
  Hemen bu konu ile ilgili bir kurumu aradım. İnternette çıkan haberin doğru olup olmadığını sordum. Telefona çıkan kişi sabahtan beridir bazı engelli kardeşlerimizin de kendilerini aradığını ama internette gezinen haberden kendilerinin bir bilgisi olmadığını söyledi. Malum, yaklaşık ellibin kişilik engelli kardeşimiz bu sınava bel bağlamış, bu sınavın hayalini kurmuş durumda. İçlerinde durumu çok ciddi olanlarda var. Bu gibi haberlerin bizleri yıprattığını mümkünse bu haberin aslı nedir öğrenmek istediğimizi belirttim. Bunun üzerine telefona çıkan kişi, “bu söyleminizi üst düzey yetkililere ileteceğim, uygun görürlerse sitemizde bu konu hakkında bir açıklama yaparız” dediler.
  Bir iki güne haberin aslı anlaşılır diye düşünüyor ve hala ben bu sene alımın olağına dair fikirlerimin değişmediğini belirtmek istiyorum. Saygılarımla…

  Suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 752. RÜZGAR YILDIRIM diyor ki:

  SELAM BEN RÜZGAR BEN AİLEMLEN ANKARADA OTURUYORUZ BEN DE BİR BENDENSEL ENGELLİYİM VE BEN DE MEMUR OLMAK İSTİYORUM VE BEN DE BİR SÜRÜ AÇILAN SINAVLARA GİRİYORUM AMA BİR TÜRLÜ YERLEŞTİRİLEMİYORUM BUNLAR BOŞ İŞLER BİR TORPİLİN VARSA OLUR TORPİLİN YOKSA BEKLESİN BİZEDE AVUCUMUZU YALAMAK DÜŞER

 753. RÜZGAR YILDIRIM diyor ki:

  SELAM BEN RÜZGAR BEN AİLEMLEN ANKARADA OTURUYORUZ ANKARADABEN DE BİR BENDENSEL ENGELLİYİM VE BEN DE BEDENSEL ENGELLİYİM VE BEN DE MEMUR OLMAK İSTİYORUM VE BEN DE BİR SÜRÜ AÇILAN SINAVLARA GİRİYORUM AMA BİR TÜRLÜ YERLEŞTİRİLEMİYORUM BUNLAR BOŞ İŞLER BİR TORPİLİN VARSA OLUR TORPİLİN YOKSA BEKLESİN BİZEDE AVUCUMUZU YALAMAK DÜŞER

 754. durdu diyor ki:

  nereden duydunuz seneye kaldıgını

 755. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  engelli memur alımı seneye kaldı diye bir haber var.. doğru mu bu?bu haberin resmiyeti nedir bilen varsa yazsın..

 756. kelidddd diyor ki:

  teşekkür ederimm..

 757. kelidddd diyor ki:

  sınava daha önce girmiş olan varmı?

 758. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  Enes Arslan arkadaşım henüz sınavın ismi cismi belli değil.. sınavın yapılmasına dair yeni taslak da başbakanlıkta imza bekliyor..imza atma süresi de maksimum 60 gün.. dersleri doğru kaynaktan çalışıyosun ayrıca.. bol bol soru çöz bence..

 759. serkan yörük diyor ki:

  arkadaşlar özürlü memur sınavlarına hazırlık diye kitap varmı ki ? bilgisi olan verebılırmı yediiklimde yada başka bir böyle kitap varmı ?

 760. ENES ARSLAN diyor ki:

  ARKADAŞLAR TAHMİNEN SINAV TARİHİ NE ZAMAN VE BAŞVURULR NEREYE VE NE ZAMAN YAPLIYOR LÜTFEN CEVAP VERİRSENİZ ÇOK MUTLU OLURUM. AYRICA DERSE ÇALIŞMAK İSEYEN ARKADAŞLARA YEDİİKLİMİN KPSS KİTAP SETİNDEN ÇALIŞMALARINI TAFSİYE EDERİM ÇOK GÜZEL Bİ SET…

 761. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  kelidddd rumuzlu arkadaşım daha önceki sınavlarda inkılâp tarihi coğrafya türkçe matematik anayasa dersleri çıkmış..çıkmış soruları googleda bulabilirsin..

 762. kelidddd diyor ki:

  yapılacak olan sınavda hangi dersler çıkıyo_daha önce sınava girmiş olan varmı bilgisi olan lütfen yazabilir mi?

 763. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  selo arkadaşım sınav duyurusu yok daha.. özidadan takip et..

 764. selo diyor ki:

  SINAV İLE BİLGİSİ OLAN HABER VRRSİN

 765. selo diyor ki:

  sınav olursa LÜTFEN YAZIN

 766. serkan yörük diyor ki:

  başladıgına sevindim ayşe arkadaşım..inşallah ögretmen alımıda olur..büyük bir ihtimalde olacaktır diye düşünüyorum..umutsuzluga kımse kapılmasın..mutlaka bu yokuşun elbet inişi olacak…güzel günler inşallah yakında diye düşünüyorum ayse arkadasım

 767. ayşe diyor ki:

  bende başladım anayasaya baktım türkçeye baktım şimdi sıra tarih ve coğrafyada sonra eğitim bilimlerine bakacağım belki öğretmen alımıda olur

 768. serkan yörük diyor ki:

  ayse arkadasım tarih konuları cabuk unutuldugu için tarihe bakıyorum trabusgarp savasından sonrakı konulara bakıyorum genelde oralardan cıkmıs…cografya bölgeler cografyasına bakıyorum..türkçe genel konular..birde 657 sayılı memur kanınuna göre baya soru cıkıyor onlarada bakmanı tavsıye ederım…bence baslamalısın bıraz ders calısmaya…

 769. ayşe diyor ki:

  ders çalışmaya başlayan varmı neler çalışıyorsunuz arkadaşlar

 770. serkan yörük diyor ki:

  ARKADAŞLAR MERKEZİ SINAV OLMASI ÇOK İYİ OLDU.BÖYLELİKLE BOŞ KADRO KALMICAM VE 50 60 PUAN ALAN BILE ATANACAK :) GERÇEKTEN HARİKA :)

 771. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  canan hanım sınav taslağı başbakanlıkta imza aşamasındaymış.. duyuru falan yok ne yazıkki.. gelişmeleri özidadan yada yetkili diğer kurumlardan daha iyi daha net takip edebilirsiniz.. :)

 772. cannaann diyor ki:

  suat bey sınav duyurusu acıklandımı bı gelısme var mı ? cewabınız için tesekkurler…

 773. güncel haberler diyor ki:

  ŞUHKAHKAHA(BREEZE CANDY) hala aynı şekilde iğnelemeye devam ediyorsunuz.Lütfen saygılı olun

 774. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  inşallah sınav 2011 de olur.. aylardır sınavı bekleyen biri olarak ben de bunu çok isterim.. ama mevcut durum sınav 2011 de zor diyor.. ağustosu da yarıladık.. bu sene sınav olmayacak diyorum sözümün arkasında durarak :) neyse serkan bana bidaha yorum yazma.. :)

 775. serkan yörük diyor ki:

  perhizde deilim lahana tusunuda çok severim arkadaşım :) sınav 2011 de olcak diyosak olacak :) okadarrrr BREZEE CANDY :)

 776. serkan yörük diyor ki:

  SÖZÜNDEN DÖNENİN KAŞIGI KIRILSIN :)

 777. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  bidaha bana yazma demiştin hem sen neden bana yazıyorsun anlamadım.. sen hem fikir olduğun insanlarla fikir paylaşımını yap.. mesela hottoyla :) ayrıca benim muhattabım olmadığını benle işinin olamayacağını da söylemiştin.. bu ne diyet bu ne lahana turşusu anlamadım :)

 778. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  serkan yörük arkadaşım bildin :) neden sözünden döndün anlamadım.. imzanın başbakanlıkta onay süresi 60 gündür.. buna birde sınav tarihi ve sorularının eklenmesi düşünülünce sınavın 2011 e yetişmesi mümkün değil.. en fazla sınavın yapılacağı kesinleşti haberi ve tarihi 2011 e yetişebilir.. ama sınav bu gidişle 2011 de yapılamaz..

 779. serkan yörük diyor ki:

  ŞUHKAHKAHA sana tek bir sorum olacak sen yoksa BREZEE CANDY MİSİN :) açık ve söle bana benden sır cıkmaz :) nerden anladıgımıda sorma meslek sırrı :)

 780. serkan yörük diyor ki:

  GÜZEL GÜNLER GÖRECEGİZ GÜNEŞLİ GÜNLER…….

 781. üzeyir diyor ki:

  değerli arkadaşlar ben 12 yıldır lisans mezunu özürlü ve işsiz olarak yaşasamda bazı zat-ı alilerin yaptığı gibi banka soyup ihalelere fesat karıştırıp milletin hakkını yemeyi vatanıma ihanet etmeyi askerine anayasal düzenine kurşun sıkmayı hiç bir türlü çetevari mafyavari oluşum içine katılıp şikeyle teşvik pirimiyle baskı ve tehditle yasal olmayan yollardan zengin olmayı düşünmedim Allah beni o durumlara düşürmesin ve böyle pis çirkin iğrenç namussuz şerefsiz onursuz haysiyetsiz kişiliksiz yaşamaktansa bir lokma ekmekle yaşamayı yeğlerim devlet bana sahip çıkmasada ben Yaradanıma güveniyorum

 782. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  bu sene sınav olmayacak bence.. önceden bu sene sınav olmaz diyenler de 180 derece dönüp bu sene kesin olacak demesin..

 783. Suat diyor ki:

  Arkadaşlar, bir yetkilinin çıkıp ta bu sınav hakkında bir açıklama yapmaması gerçekten “üzücü bir durum”

  Bu arada da yine herzaman ki gibi sınav hakkında bilgi toplamaya/araştırmaya devam ediyoruz. Yine yaklaşık üç beş gün önce bir kurum yetkilisi ile görüştüm. Engellilerin bu sınav hakkında sekiz aydır bir açıklama beklediğini ama nedense o açıklamanın gelmediğini belirttim. Biz engellilerin içinde bulunduğu sıkıntılı durumu bir nebze olsun dile getirmeye çalıştım. Aldığım cevabın bilgimiz dahilinde olan haberlerden pek farkı yoktu.

  Sınavın çalışmaların bitmesi bitmesi halinde Ekim gibi olabileceğini düşündüklerini ifade eden yetkiliye, “bir iki ay önemli değil ama bu yıl içinde bu sınav uygulanacak değil mi” diye kendisine yönelttiğim soruma karşılık, “elbette en kısa zamanda bu sınav yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

  Sadece bilginiz olsun diye paylaştım. Bende bu sınavın yakın zamanda olacağını düşünenlerden birisiyim. İnşallah en kısa zamanda beklediğimiz haber gelir.

  Suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 784. serkan yörük diyor ki:

  sınav olcak arkadaşlar emin olun olacak 2011 yılında yapmak zorundalar kendı kafalarına gore iş yapamazlar…

 785. ceren diyor ki:

  sinav olmicak galiba onu anladikta keske biri aciklama yapsa da sinav yok diye bizde beklemesek umutlanmasak artik.

 786. ato diyor ki:

  BU NE BİTMEZ TÜKENMEZ ALIMMIŞ YA SENARYO YAZILMAMIŞ DAHA BENCE BASKA BIRSEY OLSA HEMEN ALIM YAPILIRDI BEN NE DEVLETE NE MİLLETE GUVENIYORUM ARTIK TURKİYE CÖKUŞE GIDIYOR

 787. sezgin diyor ki:

  merhaba arkadaslar ben %69 özürlü raporum var .sınav olursa başvuru için haberdar ederseniz sevinirim

  0531 462 48 06 numaradan ulaşabilirsiniz rica ediyorum

 788. ben muş vartodan diyor ki:

  merhaba arkadaslar ben %69 özürlü raporum var .sınav olursa başvuru için haberdar ederseniz sevinirim

  0531 462 48 06 numaradan ulaşabilirsiniz rica ediyorum

 789. arzu diyor ki:

  benim sınavdan umudum kalmadı artık.Sağlık meslek lisesi tıbbı sekreter mezunlarının bile ataması yapıdı .Hemde 71 puanla.Ama üniv. mezunu bi özürlü sınav diye hergün bilgisayar başında beklioo.Bazen düşünüyorumda gerçekten özürlü olan bizmiyiz…

 790. kadir diyor ki:

  Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim Suat bey mesajınızı yeni okudum

 791. ŞUHKAHKAHA diyor ki:

  sınav bu sene olmayacak!

 792. gamze diyor ki:

  arkadaşlar sınavın ne zaman olacağı hakkında bilgisi olan var ise lütfen paylaşsın şimdiden tşklr..

 793. doğan diyor ki:

  engelli memur alım sınavları 2011 ne zaman olacak? Bilen varsa Allah rızası için yazsın…

 794. serkan yörük diyor ki:

  BREZEE CANDY arkadaşım tamam madem lafların bana degil. az önceki mesajım için özür dilerim senden..benim yaptıgımı düşündün sandım üzüldüm bir an için..çünkü sinsilik benim işim degil..iyi yada kötü problemlerımı yuz yuze konusarak halledebılırım..kimsenin arkasından iş çevirmem..tekarar özür diliyorum allaha emanet ol… arkadasım

 795. BREEZE CANDY diyor ki:

  EMEL KARDEŞİM YARDIMCI OLABİLDİĞİME SEVİNDİM AYRICA :)

 796. BREEZE CANDY diyor ki:

  SERKAN YÖRÜK ARKADAŞIM LAFLARIM SANA DEĞİL.. HOTTO ARKADAŞIMIZA DA DEĞİLDİ

 797. serkan yörük diyor ki:

  ayrıca gerçekten seninle muhatap olmak istemiyorum.yok bimerlik yapıyormuşuz..lütfen biraz saygılı ol arkadaşım..allaha emanet ol hosacakal kendınede ıyı bak..benımlede ugrasma artık

 798. serkan yörük diyor ki:

  BREEZEE CANDY eger bana laf atıyosan asla insanların arkasından iş çevirmem arkadaşım sorunumu yüz yüze hallederim…bunlar ufak sorunlar halledilir..sen sanırım benim yaptıgımı düşünüp durmadan mesaj atıyosun..ama ben yapmadım arkadaşım ..saygılarımla …

 799. emel diyor ki:

  teşekürler arkadaşlar googledan geçen yılkı soruları buldum kolaymış inşallah sınav olursa böyle sorarlar

 800. BREEZE CANDY diyor ki:

  BENDEN ŞİKAYETÇİ OLUP SİTE YETKİLİLERİNE MESAJ GÖNDEREN KİŞİ HALEN KENDİNİ GÖSTERME YÜREKLİLİĞİNİ GÖSTEREMEDİ AMA BEN KENDİSİNE DAVA AÇMA YÜREKLİLİĞİNİ GÖSTERECEĞİM.. ÇIK VE KENDİNİ AÇIKLA! HODRİ MEYDAN.. EL ALTINDAN MESAJ ATACAĞINA RAHATSIZLIĞINI DİLE GETİR YÜREKSİZ!

 801. BREEZE CANDY diyor ki:

  DEĞERLİ EMEL HANIM DAHA ÖNCEDEN ÇIKMIŞ ENGELLİ SINAV SORULARI GOOGLE DAN BULABİLİRSİNİZ.. ADOBE READER OKUYUCUNUZ VARSA DAHA DA KOLAY İNDİRMENİZ MÜMKÜN.. MSN EKLEMEDEN DE SORULARA ULAŞABİLİRSİNİZ SAYGILARIMLA TEŞEKKÜRLER :)

 802. BREEZE CANDY diyor ki:

  AYRICA CAPSLOCKUM BOZUK İŞLEMİYOR :)

 803. BREEZE CANDY diyor ki:

  SEVGİLİ GÜNCEL HABERLER, KÜFÜR VE ARGO İÇERİKLİ MESAJLARI DA KAYIT ALTINA ALIP İNCELERSENİZ SEVİNİRİM..BUNDAN SONRA BEN DE BAZILARI GİBİ BİMERDEN ALINMIŞ HAZIR MESAJLARLA İNSANLARA YARDIMCI OLDUĞUMU ZANNEDECEĞİM.. TEŞEKKÜRLER :)

 804. BREEZE CANDY diyor ki:

  SEVGİLİ GÜNCEL HABERLER KÜFÜR İÇERİKLİ MESAJLARI DA KAYIT ALTINA ALIP ,NCELERESEN SEVİNİRİM.. BUNDAN SONRA BEN DE DİĞERLERİ GİBİ BİMERDEN ALINAN HAZIR MESAJLARLA İNSANLARA YARDIMCI OLDUĞUMU SANACAĞIM :)

 805. güncel haberler diyor ki:

  BREEZE CANDY buraya atılan her mesaj ip adresi ve saati ile birlikte anlık olarak kaydedilmektedir.Herhangi bir hukuki süreç sonucunda bizden istenirse.Savcılık yada mahkemeye iletilecektir.Bundan önce yazdığım mesajda size birinin dava açacağını yazmadım.Eğer hakaret ve/veya tehdit ile ilgili bir dava açılmak isteniyorsa tarafımızdan bilgilerin sağlanabileceğini yazdım.Bu konulara çok müdahil olmak istemiyorum ama düzenide sağlamam lazım.Bir sorununuz veya şikayetiniz olursa site menümüzdeki iletişim’den bana ulaştırabilirsiniz.

  Lütfen birbirimize saygılı olalım.Burada bilgi edinmek isteyenler yada yardımcı olmak isteyen kişileri kıracak davranışda bulunmayalım.

  Son olarak BREEZE CANDY yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız

 806. serkan yörük diyor ki:

  cografyada barajlara daglara göllere dıkat edın bölgeler cografyasına dıkkat edelım arkadaslar

 807. serkan yörük diyor ki:

  özellikle tarihten çıkan sorulara dıkkat ettımde arkadaslar tarbusgarp savasından sonraki konular cıkmıs..

 808. emel diyor ki:

  bende kpss kitaplarından çalışmayı düşünüyorum birde eski vsorulara bakarım biran önce sınav olurda umarım herkes yerleşir bekliyoruz inşallah olur

 809. Suat diyor ki:

  Emel hanım ne kadar alım olacak, ne zaman olacak, öğretmen alımı olacak mı, bu gibi soruların cevabı malesef net değil. Hangi kaynaklardan çalışılacağı konusunda bazı engelli sitelerinde yapılan yorumlara göre genelde KPSS kitapları ve eski engelli personel alım sınavında çıkan sorular öncelikli geliyor. Bende 2010 yılına ait birkaç sınavın soru ve cevapları var. Ve yine 2010’da yapılan Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Alım Sınavı Kılavuzu da mevcut. Bu kılavuzda sınavda hangi düzeyde olan kişilere hangi konulardan soru çıkacağı konusunda açıklamalar var. Düşünürseniz fikir olması açısından size gönderebilirim.

  suat: bu_benimkaderim@hotmail.com

 810. emel diyor ki:

  arkadaşlar hangi kaynaklardan çalışacaksınız ders çalışmaya başlayan varmı hangi konulara çalışıyorsunuz öğretmen alımı olurmu

 811. önder diyor ki:

  bizim gibi kişiler oldukça çok daha şeyler yarlar avucunuzu cukur tutun arkadaşlarrrrrrrr

 812. ender diyor ki:

  sizin ben taa….. koyayım…pe llerrrr..ALLAH BELANIZI VERSİN.

 813. BREEZE CANDY diyor ki:

  YAPILACAK YENİ ENGELLİ MEMUR ALIMI SINAVI TASARISI İMZA AŞAMASINDAYMIŞ FERDİ KARDEŞ.. BİMERE DANIŞMAK LAZIM..

 814. ferdi diyor ki:

  yok mu arkadaşlar bu engelli memur alımı ne zaman bilen yok mu

 815. BREEZE CANDY diyor ki:

  BIRAKIN BÜYÜK HARFİ KÜÇÜK HARFİ DE BAYANLARLA NASIL KONUŞULUR ÖĞRENİN BUNU!

 816. emel diyor ki:

  ne kadar acayip insanlarsınız arkadaşlar burada herkes oturmuş sınav placakmı diye düşünürken siz kalkıp burada boş laflar yapıp kavga ediyorsunuz bence sizin iş gibi derdiniz yok boş muhabbet yapmayın buraya yazacaksanız ortak sorunlarımızı paylaşalım kavga etmek için yazmayalım şuanda sorunumuz sınav olacakmı olmucakmı ve olursa ne zaman olacak sorun bu

 817. NEDİM diyor ki:

  canannn benim %:40 raporla türkiye geneli ve iller bazında açılan kontejanlara başvurarak sınav sonrası türkiye geneli sınav sonrası puan ortalaması düşük olduğu için 74 puanla atandım,tavsiyem önceki yılların sınav sorularına göz atmanız olacak, bu arada ben önlisans mezunuyum.

 818. BREEZE CANDY diyor ki:

  GÜNCEL HABERLER BANA ULAŞIN LÜTFEN..

 819. BREEZE CANDY diyor ki:

  :)

 820. BREEZE CANDY diyor ki:

  SİTE YÖNETİCİSİNİN BANA ULAŞMASINI İSTİYORUM HEM DE ACİLEN!

 821. BREEZE CANDY diyor ki:

  BURDA BİMER MERKEZİNDEN ALINAN HAZIR BİLGİLERLE YORUM YAPILACAKSA BEN YOKUM AYRICA.. BANA KARŞI HAKARET VE KÜFÜR DERECESİNDE KONUŞANLARI BEN DE DAVA ETMEK NİYETİNDEYİM.. LÜTFEN ONLAR DA KAYIT ALTINA ALINSIN..

 822. Suat diyor ki:

  Elbette. Elimizden geldiğince hem sınav hemde bu gelişmeler hakkında edindiğimiz her yeni bilgiyi paylaşmak isterim. Sadece ben değil, yeni bilgilere ulaşan tüm duyarlı arkadaşlarımdan da bu paylaşımı beklerim. Saygılarımla.

  Suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 823. öğretmen adam diyor ki:

  slm sınav olursa haber verirminiz. teşekürler.

 824. Suat diyor ki:

  Yeliz hanım bu siteden yorumları takip edebilirsiniz. Yeni bir haber olduğunda inşallah burada paylaşımda bulunacağız.

 825. güncel haberler diyor ki:

  BREEZE CANDY ip adresiniz ve hakarete varacak mesajlarınız.Kayıt altına alınmış ve yorumlardan kaldırılmıştır.Sizin hakkınızda hukuki süreç başlatmak isteyenlere bu bilgiler verilecektir.Lütfen bu konu altında kişi yada kurumlara karşı hakarette bulunmayınız

 826. serkan yörük diyor ki:

  HAYDİ Bİ DAHA Bİ DAHA BİDAHA HEP BERABER BEKLEYELİM VUR SU DAVULA BI BADA BI DAHA HEP BERABER BEKLEYELIM. :)

 827. yeliz diyor ki:

  arkadaşlar merhaba.bende işitme engelliyim.%40 raporum var.sınav olursa başvuru için haberdar ederseniz sevinirim.

 828. durdu diyor ki:

  arkadaşlar adam akıllı yorumlar olsun bokunu çıkartmayın

 829. Gizem diyor ki:

  Hakan Uzan Sen okuduğunu algılayamıyormusun. İşitme engellilerin geri zekalı olmadığını belirtiyorum ben.Birilerinin yaptığı alçakça işlerden bahsediyorum açıklamalarımda.İyice okuyup anlamaya çalış lütfen.

 830. Hakan UZAN diyor ki:

  Herkese S.A arkadaslar size bir sorum olacak? Acaba özürlüler için sınav ne zaman yapılabilir. Ben Önlisans mezunuyum.Bazı Arkadaslar yorumlarda işitme engelliler gerizekalı olduğunu söylüyorlar hayır efendim ben kesinlikle katılmıyorum çok ta zeki olabilirler onu yazan tam alçaktır. Önce kendi aynasına baksın sonra yorum yazsın klavye delikanlığı yapmasınlar bakın bende bir üniversite mezunuyum ayrıca yüksekokul diplomasını almiş bir işitme engelliyim benim bir çok işitme engellim arkadaslarım var hatta bilgisayar mühendisliği bitiren arkadaslarım var neresinde var gerizekalı olduğunu,zeki olmadığını katılmıyorum gayret çok iyiler yani bir insan bir işi başarabilir başaramam diye birşey yoktur insan isterse basarabilir.

 831. Hakan UZAN diyor ki:

  Herkese S.A arkadaslar size bir sorum olacak? Acaba özürlüler için sınav ne zaman yapılabilir. Ben Önlisans mezunuyum.Bazı Arkadaslar yorumlarda işitme engelliler gerizekalı olduğunu söylüyorlar hayır efendim ben kesinlikle katılmıyorum çok ta zeki olabilirler onu yazan tam alçaktır. Önce kendi aynasına baktın sonra yorum yazsın klavye delikanlığı yapmasınlar bakın bende bir üniversite mezunuyum ayrıca yüksekokul diplomasını almiş bir işitme engelliyim benim bir çok işitme engellim arkadaslarım var hatta bilgisayar mühendisliği bitiren arkadaslarım var neresinde var gerizekalı olduğunu,zeki olmadığını katılmıyorum gayret çok iyiler yani bir insan bir işi başarabilir başaramam diye birşey yoktur insan isterse basarabilir.

 832. hicran diyor ki:

  hayırlı sahurlar şimdiden herkese..arkadaşlar,ne olur hepimiz de dua edelim.inşallah güz döneminde özürlü personel alımı sınavı yapılır da,borçlarımızdan,sıkıntılarımızdan ve bunların yarattğı stresten yakın zamanda kurtuluruz inşallah.allah büyük.dualarımız bu mübarek ayın yüzü hürmetine kabul olur inşallah.allaha emanet olun ve pozitif düşünelim lütfen.bu sınav bizim hakkımız,yakın zamanda yapmalarını umut ediyorum,sevgi eksik olmasın hiç kalbinizden

 833. serkan yörük diyor ki:

  BU ARADA BEN KİMSENİN ARKASINDAN HAYATIM BOYUNCA ATIP TUTMADIM ….BURADADA OLDUGU GIBI YÜZÜNE SÖLEDIM HEP…….BU KANIYA NASIL VARDIN AYRICADA MERAK EDIYORUM..NYESE……….

 834. serkan yörük diyor ki:

  KISKANANIN CANI CIKSIN :) YOK NİYE KISKANAYIM…TAMAM CANIN SAGOLSUN YAZMAM BUNDAN BÖLE SAGLICAKLA KAL HOSCAKAL. :)

 835. serkan yörük diyor ki:

  FİKİR ALIŞ VERİSİDE YAPMAYA BAŞLADINIZ SANIRIM :)

 836. serkan yörük diyor ki:

  BREZEEE CANDY msn arkadasın hayırlı olsun :)

 837. serkan yörük diyor ki:

  arkadaşlar acaba yeni sınav sadece ögrenim durumuna göre olabılırmı..yani lise önlısans lisan olmak üzere özüre bakılmaksızın 3 daldamı olacak..özüre bakıldıgında soruların dengesızlıgı ap açık ortada

 838. Suat diyor ki:

  Gizem hanım,
  engelli personel alım sınavında yapılan guruplama konusunda rahatsız olduğunuz konuda hemfikiriz. O sınava bende girdim. 88 puan ile yerleşemedim, en düşük 90 puanla yerleştiler. O zamanlar bazı siteler, sınav sonuçlarının açıklanması gecikince bunu fırsat bilip internetten ulaşma imkanımız olan bir anket tarzı bir çalışma yaptı. Herkes bu siteye girerek hangi kategoride girdiğini, ilini, yaşını, cinsiyetini, mezun olduğu eğitim düzeyini, aldığı puanı vs. bilgileri girdikten sonra bu verileri liste halinde görebiliyordu. Bende katıldım ve veri sonuçlarına bakınca gördüm ki yüksek puan alanların çoğunluğunu zihinsel engelliler oluşturuyordu. 100 tam puan alan az kişi değil di. Sonra işitme/konuşma engelliler ve en sonrada ortapedik/görme/diğer engelliler geliyordu. Evet sınavı yapan kişiler bazı hakların ihlal edildiğini düşünerek bu uygulamayı yapmışlardı. Ama tam detaylıca konu ele alınmadığından dolayı daha başka haksızlıklar ortaya çıktı. En basidinden görme yada işitme engelli iki kişi düşünün. Bir doğuştan diğeri ise tahsilini tamamladıktan sonra engelli durumuna düşmüş olsun. Doğuştan olan kişi özel eğitim kurumlarından yoğun bir çaba ile mezun olsun diğer arkadaş ise normal bir insan olarak eğitimini tamamladıktan sonra işitme yada görme engelli olsun. Ama sınavda aynı sorulara muhatap olsunlar, bu haksızlık bence. Bu durum benimde üye olduğum birçok engelli site ve guruplarda dile getirildi. Hatta bu konuyu daha detaylı ele alıp bir yazı hazırlanarak yetkiliere ulaştırıldı. Ben umuyorum ki yeni sınav sisteminde bu haksız rekabet son bulacak.

  Haloo kardeş,
  o vermiş olduğun rakamlar 2010 yılının başındaydı. 2010 yılında olan alımları çıktıktan sonra yaklaşık olarak 25,500 boş kadro kaldı. Merkezi sınav yönetmelik taslağının Başbakanlıkta imzada olduğunu, yapılan çalışmaların bitiminde sınav ve sınav süreci hakkında açıklama yapılacağı söyleniyor. Bekliyoruz.

  Daha adaletli bir sınav olması tüm engelli kardeşlerimizin gönlündeki işe yerleşmeleri temennisiyle…

  Suat: bu_benimkaderim@hotmail.com

 839. haloo diyor ki:

  Adalet Bakanlığı 1.813
  İçişleri Bakanlığı 619
  Milli Eğitim Bakanlığı 16.256
  Sağlık Bakanlığı 8.051
  Tarım ve Köyişleri Bakanlığı 780
  Diyanet İşleri Başkanlığı 1.638
  Gelir İdaresi Başkanlığı 628
  Emniyet Genel Müdürlüğü 6.229
  Orman Genel Müdürlüğü 229
  Diğer Kurumlar 1.949
  Toplam 38.192
  bu alımlar ne zaman olacak bılgısı olan var mı arkadaslarrr:))

 840. serkan yörük diyor ki:

  amin kardeşim

 841. kaan diyor ki:

  sende kardeşim a.e.o inş hepimiz en kısa zamanda yerleşiriz hepimiz bu yerleştirilmeleri bekledigimize hem fikirim onun için hakkımızda hayrlısını versin allahım

 842. serkan yörük diyor ki:

  tamam kaan kardeşim kendine iyi bak allaha emanet ol

 843. kaan diyor ki:

  bak sana bir söz söylüyorum ben benim sen sensin ben sen olamam sen ben olamazsın benim düşüncelerim böyle seninki öyle ve hangi engelli kanunları yasaları yönergeleri bilmezki sen bana çıkmışın yasayı hatırlatıyorsun çok saçma neyse kardeşim sürc-i lisan ettiysem af ola

 844. serkan yörük diyor ki:

  tamam kaan kardeşim bende sana saygı duyuyorum..çok uzattık sanırım..kırdıysam seni özür dilerim belkide sen haklısın. umarım hepimiz için hayırlısı olur

 845. kaan diyor ki:

  ama bak senin dediginle benim dedigim çok farklı dostum iç organları olmayan bir kişi neden ortopedik ben sana bunu anlatmaya çalıştım ama sen farklı söylüyorsun bedensel yada ortopedik dedigimiz şey farklı benim düşüncem bu seninkinede saygı duyuyorum

 846. serkan yörük diyor ki:

  ben bişey bildigimide idaa etmedim kanuna göre özürlü tanımını sadece sana hatırlattım..kanunları ben koymuyorum kaan..derdin varsa başbakanlıga dılekçeylemı başvurusun kendın gıderdemı sölersın bılmem..kanun degısene kadar bu böle yapacak bıseyımız yok sanırım

 847. serkan yörük diyor ki:

  KAAN seni saygıya davet ediyorum..yarası olan ben degılım başkanlık yaptım dıyosun ama daha tanımını bılmıyorsun..tamam kategori farklı olabılır ona lafım yok… ama bana olan yazılarında dıkkatli olursan sevınırım kaan

 848. kaan diyor ki:

  senin okudugun kadar ben daha iyi okudum emin ol hemde çok ve ben ünvdeyken özürlüler kordinasyon birimi başkanıydım bütün herşey sen iyi bildigimi de zannetdiyorum serkan senin demekkki yaran varki konuşuyorsun bu arada zihinsel engelli arkadaşlarımızın kategorisi farklı herkesin farklı bir dalagı olmayan kişi %40 rapor alabiliyorsa o kişi ortapedik olmaz biraz mantıklı düşün derim

 849. serkan yörük diyor ki:

  evet gizem hanım..bu düzen kolay degısmez ama yınede umudunuzu yıtırmeyın.ben ilk sınavdan çok umutluyum .hepımız adına umutluyum ..allah buyuktur bır gün olur bakarsın bizede şans güler :)

 850. Gizem diyor ki:

  İnşallah kardeşim ama gerçekçi olmak gerekirse hiç güvenim yok, inancım kalmadı bu bürokrasi denen hileler senaryosuna.

 851. serkan yörük diyor ki:

  anladım gizem hanım..keşke hersey adil olsa inanki ozman kazanmasam bıle üzülmem..ama insanları enayi yerine koymak üzüyor gercekten..umarım sınavlar adil olur gizem hanım.herkes hakettıgı yere kavusur….

 852. Gizem diyor ki:

  En kolay alınabilecek raporu işitme kaybı raporu olduğunun da altını çiziyorum.

 853. Gizem diyor ki:

  Serkan arkadaşım. O sorular işitme engellilere sorulmuştu.İşitme engelliler geri zekalı olmadığına göre bu ne amaç gözetilerek yapıldı besbelli.Ki bu önlisans düzeyi yani.Söylediğin gibi,bu sorular kesinlikle kazandırmaya yönelik 100 alamamak saçmalık.Bir takım seçilmiş (palavra raporlar almış) kişiler için düzenlenmiş bir oyun.Bana sorulan sorular la kıyaslanması mümkün değil.

 854. serkan yörük diyor ki:

  :)

 855. serkan yörük diyor ki:

  beni gercekten güldürüyosun BREZEE CANDY arkadaşım..kendimi bimer sandıgım falan yok sadece özürlünün tanımını bılmeyen arkadaslara hatırlattım..bundan sonra sana katılmaya devam edecem BREZEE CANDY AMA GÜLMEKTEN KATILCAM :):):):):):) msn olayına ayrıca çok güldüm

 856. serkan yörük diyor ki:

  demekki neymiş KAAN sadece bedeninde bir sorun olan özürlü olmuyormuş ..zihinzel ruhsal duygusal bakımından yüzde 40 yoksun olan kişide kanun gerektıgı sekılde özürlü sayılıyormuş

 857. serkan yörük diyor ki:

  Özürlü: Bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yeteneklerinden en az % 40 oranında yoksun olduğunu, 6/2/1998 tarihli ve 98/10746 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Yürürlüğe konulan Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince, sağlık kuruluşarınca verilecek resmi sağlık kurulu raporu ile belgeleyenleri ifade eder.(Madde 3/c)

  bakın arkadaşlar özürlü neymiş okuyun ve ögrenin kaan özellikle sen oku

 858. serkan yörük diyor ki:

  gizem arkadasım o soruları zıhınsel engellılere sormuş olmasınlar.. bu kadar kolay soru olmaz..mademki bu sınava gırdın 100 alman gerekırdı arkadasım

 859. serkan yörük diyor ki:

  kaan arkadasım bunu ne sen belırleyebılırısn nede ben…bu bır kanun ancak hükümet degıstırebılır..o bazı arkadasların çok sevdıgı hukumet buyursunda degıstırsın..bız burada ne yazsak boş..kısacası boşa çene yormayalım..benım arkadasım sınavsız memur oldu..bana daha neyı bahsedıyonuz yapmayın allah askına

 860. Gizem diyor ki:

  Ben meb sınavına girmiştim önlisans gurubu olarak.Ortopedik ve görme engelli kategorisinde saydılar beni.Sınav sonrası soruları ve cevapları değerlendirdiğimde şaşkına döndüm. 1 Aşağıdaki hayvanlardan hangisi kümes hayvanı değildir? Hindi,Kaz,Tavuk,Koyun. 2 Maraş ilinin ünvanı nedir?Şıklardan biri kahraman. 3 Ege denizi kıyısındaki ilimiz hangisidir? Mardin,Bingöl, Ankara,İzmir.4 Atatürkün anne ve babasının isimleri nedir?5 İstiklal marşımızın yazarı kimdir?6 Atatürk bandırma vapuru ile 19 mayıs 1919 da aşağıdaki şehirlerden hangisine gitmiştir? Zonguldak,Samsun,Sinop,Trabzon… Buna benzer şuan aklıma gelmeyen birçok soru daha.Bu tip sorularla 60 puan garantilenmiş bence,artık önlisans mezunu birinin bunları yapamayacağını düşünmüyorum tabiki.Yerleştirilme puanı 68 idi. Şimdi düşünelim.En kolay alınan rapor kulaktan işitmiyorum efendim dedinmi tamam.İşitme engelliler geri zekalımı? bence hayır arkadaşlarım var gayet akıllı insanlar,saten yeterince zeki olmasalar yüksek okul diplomasını nasıl alabilirlerdi. Peki bunun açıklaması nedir acaba? Besbelli ama elden birşey gelmiyor hakkını ararsan kötü kişi olursun birilerinin gözünde?

 861. serkan yörük diyor ki:

  benim gönlüm rahat gizem hanım başa getirenler düşünsün..daha çok alay edilir bizlerle 2012 de olur 2013 de fatma şahın 2012 özürlü eylem planından bahsedıyor hani bizim yılımız 2011 olacaktı…..

 862. gizem diyor ki:

  Ankara olayı gerçeğe bir hayli uzak birşey. Arkadaşlar çocuksu olmayı bir kenara bırakıp kimleri %50 oy çoğunluğu ile başa getirdiğimizi kavrayın bence.Bizimle nasıl alay edildiğini görün isterim ama tabiki onu peygamber ilan eden aptalların bir numaralı hedefi olursunuz gerçekleri görünce.

 863. serkan yörük diyor ki:

  breeze candy esas ben sana yakıstıramadım..arkadas yerden göge kadar haklı..brezee candy bu düşüncedeysen hala bana bısey yazmazsan sevınırım bundan sonra

 864. VEYSEL DEMIR diyor ki:

  BUNU OKUYUN ARKDSLAR SLM ARKADSLAR ÖNCELLIKLE ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN BEN DE OZURLUYUM YÜZDE 59 OZURUM VAR AMA BEN DIYORUM ANKARAYA GIDELIM NE DIYORSUNUZ BEN BAYRAM DAN SONRA GIDIYORUM BOYLE SIRCISIZ KALAMAM GELMEMK IŞTEYEN ARKADSLAR VARSA GELEBILIR BAYRAM DAN ONCE ARKSLAR BENI EKLEYE BILIRSE KONUSUP BULUSUP SONRA GIDEBILIRIZ BEN GIDIYORUM GERISI SIZLERE KALMIŞ HAYATINIZI DUSUNUYORSANIZ GELIRSINIZ BU IŞLERIN SAKASI OLMAZ GELMEK IŞTEYEN HODRI MEYDAN KONUŞMAKLA OLMAZ GELMEKJ IŞTERSENIZ GELISINIZ MSN MI EKLERSENIZ BURDA KONUSUP GIDEBILIRIZ BAYRAMA KADAR BENI EKLEYEBILIRSENIZ IYI OLR BEN GIDIYORUM HABERINIZ OLSUN uveys_ressam@hotmail.com ama ne olur seyırcısız kalmayın arkaslar hayat mamat meselesı benm tek gıtmemle olmuyor arkadslar bırbırıze haber verın benı eklersenız ıyı olur ben tek kendımı degıl tum özurlu magdur olan arkadslarmı dusunuyorum

 865. serkan yörük diyor ki:

  arkadaslar aile bakanı fatma şahin özürlüler için 2012 eylem planından bahsedıyor..bizim sınavda 2012 ye kalmıs olmasın yaa..çıldırtır bunlar ınsanı 2012 gırelım bu seferde 2013 ten bahseder bunlar…..seçim zamanı palavralara ınananlara hak müstehat dıyesım gelıyor…

 866. serkan yörük diyor ki:

  brezee candy ilkez sana katılmıyorum arkadasım :):):)

 867. serkan yörük diyor ki:

  evet arkadaslar özürlü demek kolu bacagı olmamak dmek degıldır..lütfen diger arkadaslarımızada saygı gosterelım hottoya katılıyorum

 868. hotto diyor ki:

  bu ne ya eski isimle yorum yapamıyom saçmalığa bak herkes illa dış görünüşündenmi özürlü olacak illa kolu bacağı mı olmayacak özürlülüğü hastane komisyonu kararlaştırıyor ve kayıt altına alıyor kimse kafasına göre seçilmiyor

 869. serkan yörük diyor ki:

  ayse nerde birlik beraberlik var soruyorum sana..yürüyelimde yolda yanlız kalırsın haberin olsun

 870. serkan yörük diyor ki:

  arkadaslar gecen temmuz ayında yakın tanıdıgım bır arkadasım özürlü durumundan mıllı egıtıme gırdı..size yemın ederım sınava bıle gırmışlıgı tok..yani kısacası bu ülkede adamınız olsun cumhurbaskanı bıle olursunuz bakınız abdullah gül en iyi örnek :) yokki tayyıp gıbı adamımız

 871. AYSE diyor ki:

  ARKADAŞLAR BENCEDE ARTIK BİRŞEYLER YAPIP SESİMİZİ DUYURALIM BUYRUN HEP BERABER ANKARAYA YÜRÜYELİM

 872. memoşş diyor ki:

  arkadaşlar dua edelim inşallah da olsn artık şu sınaw

 873. efe diyor ki:

  arkadaslar sınav yapılmayacakmı herkes kendi puanına baksın ne üniversite mezunları gördük heygidi

 874. kaan diyor ki:

  lisans ve önlisans mezunlara ilk önce fazla kontenjan ayrılsın çünkü sonuçta üniversitede mezunlarıyız daha sonra diğerleri yerleştirilsin

 875. kaan diyor ki:

  arkadaşlar burada kaç kişi engelli var yada hanginiz engelli ben meb ve saglık bakanlıgı sınavlarına girdim lise mezunu olarak ve fazla umursamadım çünkü ünv mezun olcagım diye ve şimdi geleyim gerçek konuya hanginiz engelli benim girdigim sınavlarda benden başka engelli göremedim hatta sonra kazanlara bile baktım hiç belli bile bile olmuyor benim raporum %80 idi daha önce şimdi %55 benimki düşüyorsa %40 olanlarınki neden düşmüyor ben bunu anlamıyorum ilk önce bence raporları gözden geçirilmeli ve bu insanlara sorsan ilk önce engelliligini bile kabullenmezler böyle sınavlar falan olsa hemen engelliyim diye başkasının hakkını yerler ve yapmayın yapmasınlar yaa benim girdigim sınavda 47 yaşında adam vardı yazık yaa ayıp yada neden giriyorsun neden hak yiyorsun anlamıyorum kimseyi lütfen arkadaşlar hep adil ve olumlu düşünelim bu sınavlar olacak ama gercekten engelli olanlar girsin raporlar tekrar alınsın ve sonradan engelli olanlarda ayrı kategöride degerlendirilsin çünkü ben ve doğuştan engelli olanlar öncelikli olsun çünkü baksana insanlara ben doğuştan çekiyorum adam 30 da olmuş engelli benim önüme geçiyor sonra sorsan ben engelli degilim diyor böyle sınav çıktıgındada hemen engelli raporu ortaya çıkıyor ayıp bence ve hak yemek bunlar bence bazıları hiç hak etmiyor bu sınava girmeyi çok sinirlenerek yazıyorum aslında bunları

 876. durdu diyor ki:

  arkadaşlar kimse boş yorumlar düşüncelerde bulunmasın meçlis açılana kadar buyrun toplanalım ankarada buluşalım yoksa şu bunu yapar yapmış bu bunu yapmış boş işler

 877. kaan diyor ki:

  benim yazıklarım neden gelmiyor

 878. serkan yörük diyor ki:

  aynen gizem hanım sizede harfıyen katılıyorum..bence önce el altından yandaşlarını alacaklar memurluga…. işte 2 bin kişide sınavla falan alcaklar sanırım …..bu sadece benim düşüncem kimseyi baglamaz bılgınıze

 879. gizem diyor ki:

  Sınav olacaktır elbette.Oyları alıpta böylesi bencillik yapmalarının kendilerini bitireceğini bilirler.Bir yıl boyunca hiç sınav yapmamak,daha önce yılda üç kez yapılan sınavı yılda bir kereye indirip bunu güzel bir halt etmişçesine ballandırarak anlatmak,yapılan sınavlarda inceden inceye torpiller oynatmak…ve benzeri şeyleri becerirler en iyi şekilde malüm birileri.Kendilerini bitirmek demiştim ya,palavra.Yine oylarını ikiye,üçe katlarlar böylesi koyun sürüsünü gütmek onların en iyi yaptığı iştir tabiki.

 880. serkan yörük diyor ki:

  nilüfer hanım herkesin bekledıgı fakat henüz tarihi belli olmayan bir engelliler için memurıyet sınavı olacak..yüzde 40 engelli olmanız bu sınnava gırmek için yeterli..bu sınava hazırlanın bence.sizin için hayırlısı olsun hepimiz için :)

 881. nilüfer koç diyor ki:

  ben gökçeadada oyuruyorumyüzda kırk özürüm var meslek liseisi mezunuyum fakat hiç bir kamu kurulşuna yerleşemedim 26 yaşındayım 50kişiden az olan yerlere alınmadım benim gibi olanlar ne yapmalı bana yardımcı olmanızı rica ederim

 882. serkan yörük diyor ki:

  ..BREZEE CANDY ARKADASIM BU KONUDA BENDE SENINLE AYNI FIKIRE SAHIBIM..KANALDA HERKES FİKRİNİ SÖLEMEKTE HÜRDÜR..İSTEYEN INANDIGINI PAYLASIR..İNANANLAR HEM FIKIR OLUR INANMAYANLAR GÜLÜP GECER.. BU KADAR BASİT :)

 883. canannn diyor ki:

  kac tane ögretmen adayı arkadasımız var?

 884. canannn diyor ki:

  arkadaslar yorum yapanların arasında kac tane ögretmen adyınız warr?

 885. Suat diyor ki:

  Herkes fikrini kendine saklasın!!!
  Burada yorum yazan herkesin aynı fikirde olmasını kimse bekleyemez. Kimi öyle düşünür kimi böyle. Önemli olan kişilere saygıdır. Burada yapılan yorumlarla bu konuda bilgisi olmayan arkadaşlarımızı bilgilendirmek amacımız. Biz varolan medyaya düşmüş haberleri paylaşıyoruz. İlave olarak varsa kendi yorumumuzu katıyoruz. Hemen yanına da not düşüyoruz bu benim düşüncem diye. Ama kimseye “Kardeş sen öyle düşünme böyle olacak” diye yönlendirmiyoruz.
  Uygun olanın da yapılmaması yönünde olduğunu düşünüyorum.

 886. Suat diyor ki:

  Kadir bey, bildiğim kadarıyla raporunuz sürekli ise ve raporda olması gereken bilgiler mevcut ise yeni rapora gerek yok. Ama raporunuz süreli ise ve süresi geçmiş ise elbette yeni rapor isterler.

  Sınav mevzusuna gelince, henüz sınav tarihi belli olmadı. Yeni sınav taslağının başbakalıkta imzada olduğu belirtiliyor yetkililer tarafından. Ayrıca çalışmalar bittikten sonra sınav ile alakalı ayrıntılı bilgi verileceği söylenen haberler arasında…

  suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 887. kadir diyor ki:

  arkadaşlar sınav başvuru tarihle ilgili bilgisi olan varmı bide bu sınav için yeni rapormu almak gerekiyo önceden almış olduğumuz rapor olmuyomu bilgilendirirseniz sevinirim diye yazmıştım AMA KİMSE BİLGİ YAZMAMIŞ LÜTFEN ARKADAŞLAR BİLGİSİ OLAN VARSA YAZSIN.TEŞEKKÜRLER

 888. emel diyor ki:

  ben sınavın olacağına inanıyorum öğretmen alımıda olur ve inşallah atanırız ve öğretmen oluruz sabırsızlıkla bekliyorum ama bence sorular çok zor olmaz öğretmenlik için çünkü kaç tane öğretmen varki engelli geçen yıl sınav yaptılar kontejan dolmadı bile 1000 kişi alacaklardı dolmadı bile ben çok umutluyum sınav olacak bence umarım

 889. serkan yörük diyor ki:

  yaa en azından konuların degişip degişmiyecegine dair bir açıklama yapsalarda millet ona göre ders çalışsaaa…….valla bunlar insanı fıtık eder…..oldukta zaten :)

 890. serkan yörük diyor ki:

  inş kemal kardes olur

 891. kemal diyor ki:

  ne olur 2011 de özürlü ögretmen alımı olsun

 892. yorgun diyor ki:

  bıktım beklemekten nereye kadar ozurlu olmak ayrı bır sorun ne calısabılıyoruz ne de hayel kurabılıyoruz yourldum artık daha fazla nereye kadar dayanır bu yurek bılmıyorum behcet hastasıyım %57 raporum var normal kpss den 88 aldım gene bır sey yok kendımızı nereye kadar kandıraqlım ben sıkıldım artık beklemekten az kaldı yasamla yasamamak arasındakı ınce cızgıde gıdıp gelıyorum bu aralar umarım hepınız ıcın en ıyısı olur

 893. serkan yörük diyor ki:

  breze candy benim msn adresim serkanmanis@hotmail.com ekleyebılırısn buradan fikir alıs verısı yapabılırz

 894. serkan yörük diyor ki:

  breeze candy arkadaşım yine millet bizim dedigimize gelecek..geçmiş yazılara bakıyomda mart ayından beri sınav bekleyenler var..gercekten beklemek adamın canını sıkıyor ama yapacak baskada bısey yok..belki konuklarda bı degısıklık yapmazlar…yoksa yontma tas cagından baslamayalım tarıh çalısmaya :):):)

 895. erasmuss diyor ki:

  sınav ücreti 150, tl baraj puanı 99, barajı geçemeyen seneye yine girer sınava giriş hakkı sonsuz dersaneye kayıt olanlara extra 50 puanda bizden :))))))))))) olursa şaşırmayın

 896. BREEZE CANDY diyor ki:

  EVET MERKEZİ SINAV BU SONUÇTA.. 50 SORULUK OLMAZ HERALDE.. ADAMAKILLI KPSS TARZI SINAV OLACAKSA ONA GÖRE DE SORU HAZIRLANIR.. SINAV TARİHİ KONULARI VS BELLİ OLMADAN DERS ÇALIŞILMAZ.. SONRA EMEKLER BOŞA GİDER.. SINAV SORULARININ HAZIRLANMASI VE SINAVIN UYGULANMASI KAÇ AY SÜRECEK ACABA :)

 897. serkan yörük diyor ki:

  eger konular degişirse yani müfredat degişirse arkadaslar bu sınav 6 yada 7 aydan önce olmaz dua edinde müfredat degişmesin..yoksa işler uzarda uzar……….

 898. erasmuss diyor ki:

  sınav değişti konular aynımı kalacak boşuna kemal gittiği okul vs ezberlemeyin

 899. durdu diyor ki:

  arkadaşlar sabırlı olalım

 900. canannn diyor ki:

  nedım bey bu atama işlemleri nasıl oluyor? çalısma ortamı nasıl? anlatabılırmısınız sıze zahmet…

 901. serkan yörük diyor ki:

  nedim bey millet zaten olumsuz sizde 7 yıl bekledım deyince şimdi düşen bayılan olur allah korusun.yapmayın böyle :)

 902. recep kılıçkaya diyor ki:

  arkadaşlar bu sınawın başvuru zamanı gectimi !!!

 903. BREEZE CANDY diyor ki:

  KESİN BİR ŞEYLER SÖYLESELER DE MİLLET DE ONA GÖRE DERS ÇALIŞSA.. KURU KURUYA OLMUYO BÖYLE..

 904. NEDİM diyor ki:

  ARKADAŞLAR BENDE 7 YIL BEKLEDİM AMA 04.07.2010 TARİHİNDEKİ ÖZÜRLÜ MEMUR SINAVINDA ATANDIM BİRAZ SABIRLI OLALIM VE O TARİHTEKİ SINAV SORULARINIDA GÖZDEN GEÇİRELİM.

 905. gizem diyor ki:

  teşekkür ederim arkadaşlar :) % 80 raporum var benim zaten geriye beklemek kalıor anlaşılan :)

 906. kadir diyor ki:

  arkadaşlar sınav başvuru tarihle ilgili bilgisi olan varmı bide bu sınav için yeni rapormu almak gerekiyo önceden almış olduğumuz rapor olmuyomu bilgilendirirseniz sevinirim

 907. serkan yörük diyor ki:

  ama enaz yüzde 40 özürlü olmanız lazım bunuda devlet hastanesınden alacagınız raporla ispatlamanız lazım gizem hanım daha sonrada bizim gıbı sınav tarıhını beklıceksınız en zor kısmıda bu zaten :)

 908. ayse diyor ki:

  gizem arkadasım öncelıkle devlet hastanesından saglık durumunuzu gösteren saglık raporu almanız gerekıyor..ondan sonra özürlü sınavları yapıldıgında basvuru yapacaksın…sınav tarıhlerı belırsız herkes sınavın nezamn olacagını dört gözle beklıyor….

 909. gizem diyor ki:

  arkadaşlar ben de engelliyim ve bugün arkadaşım engelli sınavından bahsetti böyle bir sınavın var olduğunu söyledi.. bu sınav bu yıl yaoıldı mı bunu öğrenmek istiyorum beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

 910. oguz diyor ki:

  bu sene sınav olacak inş.arkadaşlar..karamsar olmayalım. her zaman olumlu düşünelim.. ALLAH yardımcımız olsun.

 911. BREEZE CANDY diyor ki:

  SERKAN YÖRÜK ARKADAŞIM UMARIM BİR AN ÖNCE HAYIRLI BİR İŞ SAHİBİ OLURSUN.. BU MEMURLUK SINAVI NE ZAMAN OLUR ALLAH BİLİR.. TASLAK BİTTİ ŞİMDİ BİDE İMZA ÇIKTI.. 8 AYDA BİR OYALAMA CÜMLELERİNİ DEĞİŞTİRİYOLAR :) ALIM OLACAK OLSAYDI YÖNETMELİK HAZIR OLANA KADAR ÇOKTAN ALIM YAPILIRDI.. BAŞTA EYLÜL EKİM DİYE ÜMİT EDENLER ŞİMDİ KASIMDAN ARALIKTAN BAHSEDİYO.. 2011 ENGELLİ İSTİHDAMINDAN KASIT 2011 ARALIĞIYMIYDI YOKSA :) ALIMLAR SENEYE KALACAK GÖR BAK SINAV DA ÖYLE.. BU SENENİN SINAVI ŞİMDİDEN DUYURULURDU.. YOK ÖYLE BİŞİ..

 912. Suat diyor ki:

  BİMER’den ENGELLİ PERSONEL ALIM SINAVI NE ZAMAN OLACAK sorusuna gelen cevap…

  İlgi: 08.08.2011 tarihli bilgi edinme talebiniz.
  İlgi talebiniz incelenmiştir.

  Özürlü vatandaşlarımızın Devlet memuru olmalarına ilişkin uygulamalar yapılan Kanuni düzenleme ile değişmiş bulunmaktadır. Artık özürlü memur sınavları merkezi olarak yapılacaktır. Konuya ilişkin, “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” Taslağı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik’in imzasıyla Başbakanlığa gönderilmiş bulunmakta olup, çalışmaların sonlanmasına müteakip gerekli açıklamalar yapılacaktır.

  Bilgilerinizi rica ederim.
  Devlet Personel Başkanlığı
  Bilgi Edinme Birimi

  Suat : bu_benimkaderim@hotmail.com

 913. serkan yörük diyor ki:

  breeze candy bende sizin düşüncelerinize katılıyorum..bir söz vardı çiftcinin karnını yarmışlar seneye çıkmıs hep karnından..bizimkide ona döndü seneye seneye dıye dıye ömür bitiyor….olumlu düşünmeyle olunmlu olsaydı ben şimdiye çok yüksek biyerdeydim… demekki olmuyormuş çünkü işsizim :):):)

 914. emel diyor ki:

  bence bu sınav çok önemli olacak yeni bir uygulama yapılıyor ve bu sınavla atandık atandık yoksa işimiz zor yeni bir uygulama ve alım çok olur bence boş kadrolar doldurulur

 915. BREEZE CANDY diyor ki:

  SERKAN YÖRÜK ARKADAŞIM GERÇEKÇİ OLDUĞUN İÇİN SENİ AYRICA KUTLARIM..

 916. BREEZE CANDY diyor ki:

  SERKAN YÖRÜK ARKADAŞ DOĞRU SÖYLÜYOR.. ORTADA SINAV MINAV YOK.. YENİ TASARI DEDİLER 8 AY BEKLEDİNİZ.. TASARI İMZADA DEDİLER GENE Bİ 8 AY BEKLERSİNİZ.. BU NE POZİTİF DÜŞÜNCE GÜCÜYMÜŞ ANLAMADIM GİTTİ.. SİZ BU OLUMLU DÜŞÜNCELERİNİZLE DAHA ÇOK YILLAR BEKLERSİNİZ.. BİR YENİ CÜMLE SİZE AYLARCA OLUMLU DÜŞÜNCE KAZANDIRIYOR BELLİKİ.. İMZADA SÖZÜ SİZİ Bİ KAÇ AYLIĞINA OYALAMAYA YETER.. ELLE TUTULACAK GÖZLE GÖRÜLECEK RESMİ HİÇ BİR ŞEY YOK BUNU ANLAYIN ARTIK.. 2011 ÖZÜRLÜ MEMUR ALIMI OLMADAN GEÇİP GİTMİŞ SİZ HALA ÇALIŞMALAR YAPILIYOR DAVASINDASINIZ.. YENİ ÇALIŞMALAR YAPILIRKEN BİZE AYRILAN BÜTÇEYLE ESKİ USUL ALIM YAPILSAYDI O ZAMAN.. YENİ TASARI BİTİP HAZIR HALE GELENE KADAR ESKİ UYGULAMA ALIM OLMALIYDI DİYORUM.. O ZAMAN KİMSE BU KADAR BEKLEMEZDİ..

 917. sevimli diyor ki:

  arkadaş tek oturum sınavı olacak

 918. canannn diyor ki:

  gecmıse nazaran engellıler hakkında olumlu calısmalr yapılıyor onların gereksınımlerı karsılanmaya calısılıyor..benım sahsı düşüncem olumlu düsünün olumlu olsun …sınav tarıhlerı acıklanır bence en kısa zaman da cünkü hazırlıklar sürüyorr…ben öyle tahmın edıyorum arkadasım sahsı düşüncem……

 919. kral diyor ki:

  hicte sanmıyorum arkadaşlar

 920. serkan yörük diyor ki:

  sen öyle sanmaya devam et canan hanım ne sınavı hangı sınav neredeki sınav ?

 921. canaann diyor ki:

  acıklanır sınav tarıhlerı en kısa zamanda Allahın izniyle inş…..

 922. erasmuss diyor ki:

  ilan salı günü çıkıyor

  hangi salı mı

  çıkmaz ayın salısı

 923. kamıle diyor ki:

  engellı sınavları bu yıl olucakmı bır bılgısı olan yazabılırmı….sınav tarıhlerı nereden acıklanıyor bılen soyleyebılırse cok sevınırım…

 924. canannn diyor ki:

  inş ya ögretmen alımı olurr…………

 925. murat diyor ki:

  Hangi konulara çalışmamız lazım lise mezunları için nerelerden çıkabilir neye göre ders çalışmalıyız arkadaşlar gerçekten bilgisi olan bilgi verebilirmi

 926. SELAMİ diyor ki:

  İNŞALLAH 2011 DE ÖZÜRLÜ ÖGRETMEN ALIRLAR 2010 YILINDA ALDILAR HÜKÜMETTEN

 927. kemal diyor ki:

  İNŞALLAH 2011 DE ÖZÜRLÜ ÖGRETMEN ALIRLAR

 928. BREEZE CANDY diyor ki:

  :)))))))))))))))

 929. Suat diyor ki:

  Güncel Haberler, verdiğiniz cevap için teşekkürler. Bundan sonra gönül rahatlığı içerisinde devam edeceğim. Saygılar…

 930. BREEZE CANDY diyor ki:

  :)))))))

 931. güncel haberler diyor ki:

  suat bey herhangi bişeyi ihlal ettiğiniz yok.Bilgilendirmeleriniz için hem kendi adıma hemde bu konuyu takip eden arkadaşlar adına teşekkür ederim.Sağlıklı bilgi bulmak çok zor ve siz bunu bu konuyu takip edenlere sağlıyorsunuz konuyu takip edenlere yardımcı oluyorsunuz.Bunda herhangi bir sakınca yoktur

 932. isa erdal diyor ki:

  bu kadar boş kadro var devlet almaya tenezzül bile etmiyo ne olacak halimiz?

 933. isa erdal diyor ki:

  slm

 934. kelhükli diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ben özürlüyüm acaba bu aralar özürlülerle ilgili bir haber varmı

 935. oğuz diyor ki:

  buyuk ihtimal ramazan ayının ıçınde belli olur.ogretmen atamaları ıle aynı zamanda olabılecegını sanıyorum. Hayırlısı ınsallah…

 936. gamze diyor ki:

  arkadaşlar sınav yüzde yüz olacak ise başvuruları neden duyurmuyorlar bileniniz varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim..

 937. BREEZE CANDY diyor ki:

  EKİMDE SINAV FALAN YOK!!!

 938. NİYAZİ diyor ki:

  PEKİ HERŞEY İYİ HOŞTA BU SINAV EKİMN KAÇINDA OLACAKK BAŞ WURULAR NSL OLACAKK

 939. emel diyor ki:

  arkadaşlar hangi kaynaklara ve hangi konulara çalışmalıyız kpss gibi çok ayrıntıya girilirmi acaba bu sınavda eski sorular kolaydı bu sınav zor olabilir belki kpss gibiv olacaksa eğer
  hangi

 940. emel diyor ki:

  arkadaşlar hangi kaynaklara ve hangi konulara çalışmalıyız kpss gibi çok ayrıntıya girilirmi acaba bu sınavda eski sorular kolaydı bu sınav zor olabilir belki kpss gibiv olacaksa eğer

 941. BREEZE CANDY diyor ki:

  :)))))))))))))

 942. Suat diyor ki:

  Güncel Haberler öncelikle teklifiniz için teşekkür ederim.
  Elbette ki konuların daha düzenli, başlık altında ve en önemlisi benim gibi engelli arkadaşlarıma bu haberlerin ulaştırılması hususunda yardımcı olmak isterim. Gayem bu sonuçta…
  Ama ben zaten özel bir şirkette çalışıyorum. İşlerim dolayısıyla siteye düzenli olarak girebileceğimi ve bu görevin üstesinden gelebileceğimi sanmıyorum. Gün geliyor iş yoğunluğu dolayısıyla iki üç gün giremiyorum internete. Ama bu konuda fikrimi değiştirisem öncelikle sizin sitenizde görev almak için sizinle iletişime geçeceğimi belirtmek isterim. İlginiz için teşekkür ederim.

  Bu yazınızı okuyunca hemen kafamda bir soru işareti oluştu, ona da değinmeden geçemeyeceğim. Yanlış anlaşılmak istemem ama bu sayfaya yazdığım yorumlarımla/paylaşımlarımla siteyle ilgili bazı kuralları ihlal mi ediyorum acaba? Yada uygun olmayan bir davranışta mı bulunuyorum? Olumlu yada olumsuz, bunun da cevabını bana verebilirseniz memnun olurum. Eğer ki bir yanlışlık içinde isem hemen son veririm paylaşımlarıma, eğer bir sorun teşkil etmiyorsa da gönül rahatlığı içinde yazılarıma/paylaşımlarıma devam ederim. Kafamdaki soru işaretini kaldırmak adına cevabınızı bekliyorum.

  İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

 943. lale27 diyor ki:

  konuyu bende takip ediyorum umarım bizim için iyi şeyler olur

 944. güncel haberler diyor ki:

  suat bey bu konu ile ilgili takip işlemlerini konu şekilde duyurmak ister ve sizinle aynı durumda olan kişilere yardımcı olmak isterseniz.Sitemizde yazar olarak güncel bilgi sağlayabilirsiniz.İletişimden ulaşabilirsiniz

 945. hoser-i diyor ki:

  tşk ederim suat bey Allah Razı olsun.

 946. Suat diyor ki:

  Sayın Hoser-i arkadaşım, bu bürokrasi işlerine benim pek aklım ermiyor. Bir bakıyorsunuz 15 günde hallolan iş, diğer tarafta aylar sürüyor. Ne desem boş. Ama fazla uzamayacağını düşünüyorum. Çünki engelli arkadaşlarımızın sabrı pek kalmadı bu konuda…!!!

 947. hoser-i diyor ki:

  suat bey başbakanlıkta bu haberin gelmesi kaç gün sürer aceba ??? yani sınav tarihinin

 948. BREEZE CANDY diyor ki:

  OFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF!

 949. canaannnn diyor ki:

  tesekkurler suat bey..ALLAH razı olsun

 950. Suat diyor ki:

  AleykümSelam Canan hanım.
  Bu konularla ilgili bilgiler tek bir kaynaktan çıkmıyor ki size şu siteyi takip edin diyeyim. Keşke öyle olsaydı da tüm engelli arkadaşlarımız bu konuda bilgi sahibi olsalardı.

  Kendim takip etmek istiyorum derseniz Devlet Personel Başkanlığı ve Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı kurumlarının resmi web sayfasından, ilave olarak günlük gazete tv radyo haberlerinden, engelliler ile ilgili internette oluşturulan sayfa ve gruplardan vs. ulaşabilirsiniz.

  Ben kendimde bu sınava gireceğimden ve pc hergün elimin altında olmasından dolayı günlük hepsini takip ediyorum. Ayrıca bazı guruplara sitelere üyeliğim var. ilave olarak ikiyüze yakın engelli arkadaşım var. Onlarla msn’de bilgi paylaşımı yapıyorum. Yeni bilgiler hemen diğerlerine ulaşıyor. Bende bu bilgilerden bazılarını bu sitede olduğu gibi yorumlar vasıtasıyla diğer arkadaşlarıma ulaştırmaya çalışıyorum.

  Bugün itibariyle Özürlü Memur Seçme Sınavı yönetmeliği Başbakanlıkta imzada. Bundan sonra sanırım sınavın hangi tarihte olacağı mevzusu kararlaştırılacak. Ama şu an için belirli bir tarih yok. Muhtemelen Ekim Kasım gibi olur diye düşünüyorum. Takipteyiz bekleyip göreceğiz…

 951. canannnn diyor ki:

  s.a suat bey….bu sınavlar hakkında kesın ve net bılgılerı nerden elde edebılırız? saygılarımla…

 952. üzeyir diyor ki:

  Arkadaşlar bu sene alınacağı söylenen ve henüz tarihi belli olmayan Devletin yetkili kurumlarınca üzerinde gerekli çalışmaların titizlikle yapıldığı açıklanan engelli personel sınavının merkezi sistemle yapılacağı söyleniyor yani daha evvel kurumlar bazında yapılan sınavın KPSS benzeri bir sınav olacağı ve alınan puanla engelli çalıştırma yükümlülüğü bulunan fakat bu yükümlülüğünü yıllardır yerine getirmeyip biz engellilerin mağdur olmamıza sebep olan Kamu Kurumlarının kadro sınırlaması sebebiyle ve başka nedenler ileri sürerek biz engellileri süründürme dönemi inşallah yeni yönetmelikle ortadan kalktı buna rağmen engelli kontenjanını doldurmayan Kamu Kurumlarının yasal takipçisi olmak biz engellilere düşüyor

 953. cafer diyor ki:

  her şeyin hayırlısı

 954. Suat diyor ki:

  Serkan bey, yayımlanan haberlerde sizin bahsettiğiniz konular hakkında bir bilgi yok. Sanırım Başbakanlıkta onaylandıktan sonra daha ayrıntılı bir bilgi paylaşımı yaparlar.

 955. serkan yörük diyor ki:

  SUAT BEY sınav konuları aynımı olucak yıne 50 sorumu olacak müfredat degısecekmi..en azından bunu şimdiden neden açıklamadılar..sınava bir ay kalamı açıklıcaklar..geç kalırız valla

 956. Suat diyor ki:

  Sınav tarihleri henüz belli olmadı. Bekliyoruz.

 957. selo diyor ki:

  LÜTFEN SINAV TARİHLERİYLE İLĞİLİ BİLGİ VERİN

 958. sela diyor ki:

  arkadaşlar sınav başvuru tarihlerini yazın LÜTFEN

 959. serkan yörük diyor ki:

  ozaman arkadaslar üç ayrı dalda sınav olacak benmi yanlıs anladım orta ögretım için ön lisans ıcın bırde lisan için ayrı ayrı olcak demı sınavlar…. saygılarımla

 960. üzeyir diyor ki:

  bir rüyaydı benim için bu dünya hayatı
  kim bilir belki üzeyir yolu yarıladı
  yıllar sonra da olsa bir ümit belirdi içimde
  inşallah hep beraberbu sene yerleşiriz bir işe

 961. emel diyor ki: